Skocz do zawartości

i5-2500K - Wymiana płyty głównej i obudowy


Recommended Posts

Witam, posiadam ten o to procesor. Intel® Core™ i5-2500K Processor. Siadła mi płyta główna, i chciałbym zakupić nową pasującą do tego procesora, ale nie mam pojęcia jaką dobrać. Jak już kupować to wydaje mi się że wypadało by coś lepszego. Do tego chciałbym obudowę nową w której zmieściłaby się ta grafika. Gigabyte GeForce GTX 1080 Ti AORUS 11GB GDDR5X. Oraz jakieś chłodzenie do tego procesora nowe.

 

Na płytę główną i obudowę jestem w stanie dać do 200-300funtów, interesowały by mnie konkretne modele albo i linki z ebaya, ponieważ mieszkam w Anglii i właśnie na ebayu bym zamawiał.

 

informacje na temat:

- budżet na płytę to 

- Socket 1155

- z jakich portów I/O korzystasz (nie rozumiem)

- z jakich portów wewnętrznych i złącz płyty korzystasz (mam podłączony dysk SSD, HDD i DVDROM)

- czy ma być to płyta używana czy nowa (nowa)

- czy będzie wykonywane OC CPU (do tej pory robiłem OC)

 

- Posiadam pamięci DDR3

- Dysk SSD

- Dysk HDD

- Napęd optyczny DVD

 

Nie wiem jakie dodatkowe informacje mogły by się przydać.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Chris91
Link to post
Share on other sites

Są, ale i tak będziesz ograniczony do podstawki procesora czyli 1155.

https://www.ebay.com/itm/MSI-Z77-MPOWER-LGA-1155-Intel-Motherboard/263383549301?epid=127439561&hash=item3d52e20575:g:SDcAAOSwkLhaLy5C

W tą płytę wkładasz tego procka co masz, a później możesz się zastanowić nad kupnem i7-3770k bo też obsługuje.

Link to post
Share on other sites

jak padła ci płyta to opchnij tego i5 2500k i przeskocz juz na coffee lake-a, wiadomo, dołożysz wiecej, ale jak masz kase na 1080 ti to chyba i na jakiegoś i5 8400 + mobo i ramy znajdziesz grosza. ewentualnie kup tańszą kartę np gtx1070) a za resztę to co napisałem

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

gtx 980/1060, co prawda, widziałem filmy jak ludzie i 1070tkę dawali do tego cepa ale w niektórych grach juz się lekko nudziła (chociaż jakbym promocyjnie mógł dorwać 1070 to chyba jednak bym sie skusił, nawet jakby niekiedy miała się nudzić)

Edytowane przez k0chan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przepraszam autora tematu, że się tak z buciorami do tematu wtrącam ale nie chcę zakładać osobnego tematu na forum :)

 

 

 

Chciałem polować na jakieś używki, za jakimi się najlepiej rozglądać? Z gtx 980/970 od gigabyte'a? gtx 1060/1070 też gigabyte styknie czy lepiej jakiś MSI?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...