Skocz do zawartości

Opinia nt sklepu electronum.eu


Recommended Posts

chodzi mi o sytuację, w której oszust dla zwiększenia swojej wiarygodności dodaje możliwość płatności przy odbiorze, a potem wysyła paczkę czymś bezwartościowym.

Piszesz teoretycznie o niepełnosprawnym oszuście? Bo każdy normalny oszust nie będzie utrudniał sobie życia wysyłaniem paczek z ziemiankami, kiedy lawinowo ludzie wpłacają mu na konto kasę. Nawet jak by podał punkt pozostawiania kasy za zamówiony towar:

 

Pod kamieniem przy trzeciej ławce w parku - to musiałby kogoś opłacić do odbierania kopert z pieniędzmi, bo sam nie dałby rady co chwila biegać do parku.

 

Ludzie bezgranicznie wierzą, że da się kupić markowy produkt za pół ceny, że ktoś kupuje drożej, aby potem odsprzedawać taniej. Jest zapotrzebowanie, dlatego powstają takie sklepy. Ktoś podał wcześniej link do poprzedniego sklepu - kilkanaście osób napisało, że coś "kupiło" i za ile. A cała masa osób nie znalazła tego tematu na forum i nic nie napisała.

 

W tego typu pseudo sklepach na samym dole malutką czcionką powinno być napisane:

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Kupujący opłaca jedynie wybrane przez siebie koszty szkolenia "Jak nie nabrać się na fałszywy sklep".

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Kupowanie w takich sklepach jest bezpieczne i przede wszystkim tanie. Nie ma  żadnych obaw. Towar przychodzi od nich dość szybko. A naprawdę można tutaj znaleźć produkty w niskich cenach. Poczytajcie tutaj klik jak to jest z takim sklepami. Teraz są one bardzo popularne.

Link to post
Share on other sites

Przepisy,dotyczące braku możliwości sprawdzenia przesyłki przy kurierze (http://serwisy.gazetaprawna.pl/poradnik-konsumenta/artykuly/776405,otwarcie-przesylki-przed-potwierdzeniem-obioru.html) to dla mnie paranoja i totalna głupota. To prosta droga dla oszustów i cwaniaczków. Dziwię się,że do tej pory nie podjęto jakichś kroków w temacie zmiany prawa w tym zakresie...

Link to post
Share on other sites

 

 

Kupowanie w takich sklepach jest bezpieczne i przede wszystkim tanie. Nie ma  żadnych obaw. Towar przychodzi od nich dość szybko. A naprawdę można tutaj znaleźć produkty w niskich cenach. Poczytajcie tutaj klik jak to jest z takim sklepami. Teraz są one bardzo popularne.

 

Jasne i  powiem wprost. Wypad stąd. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@jarrino, nie mieszkam w Polsce już dużo lat i dla mnie paranoją i totalną głupotą było by zabieranie czasu listonoszowi/kurierowi:

 

- poczekaj pan minutkę, pójdę po nożyk do kuchni,

- poczekaj pan jeszcze dwie minutki, podłączę do prądu, żeby zobaczyć czy działa,

- ale jeszcze muszę znaleźć odpowiednią wtyczkę, to długo nie potrwa,

- jeszcze 10 minut, zainstaluje system, zobaczę czy są wszystkie komponenty tak jak w opisie,

- coś się resetuje, zainstaluję oprogramowanie serwisowe, 20 minut i pokaże, czy są wszystkie podzespoły. Jak będą się zgadzać, to podpisze paczkę...

 

Sorry, ale listonosz/kurier nie przyjechał tylko do mnie.

 

Jednak jestem zabezpieczony przed wysłaniem ziemniaków w kartonie, dlatego nikt mi ich nie wyśle. Będzie to dla Ciebie zagadką, no ale do tego nie trzeba żadnych państwowych ustaw.

Link to post
Share on other sites

@up - to masz do mnie "pretensje" ,że mieszkam w Polsce ? Że tylu cwaniaczków wykorzystuje naiwność i łatwowierność innych ? Że za małe mam dochody,żeby się dodatkowo ubezpieczać ? Nie porównuj sytuacji w miejscu gdzie mieszkasz z tą tutaj. I tak cię bawi,że dałeś mi zagadkę ? Z tym sprawdzaniem to naprawdę mocno przesadziłeś. Ja zapłaciłem za transport i on pracuje w danym momencie dla mnie. Ponieważ już raz zaliczyli u mnie wpadkę,to jak mi nie pozwoli sprawdzić (wzrokowo) przesyłki to nie odbieram. Mam jednak coś,czego nie mają czasem inni. Sporą dozę empatii i przyjaznego podejścia do innych. W związku z tym,jeszcze nigdy mi żaden kurier nie odmówił...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up

Nie zrozumiałeś. Nie mam pretensji, że mieszkasz w Polsce, bo masz w wielu kwestiach lepiej ode mnie, a ja mam w wielu kwestiach lepiej od Ciebie. Nie ma czegoś takiego, że ktoś z nas ma lepiej. Chodzi o to, że nie musi być zmiana prawa (tak jak piszesz), żeby chronić konsumenta. Jest coś takiego jak PayPal, który CHRONI konsumenta przed nieuczciwymi sprzedawcami. W przypadku odbioru trzech ziemniaków zgłaszasz to PayPal i nie uwierzysz: nie biegasz z tym na policję, żeby dostać potwierdzenie z numerem sprawy. Siedzisz w domu i po 45 dniach dostajesz zwrot pieniędzy (jeśli sprzedawca wcześniej dobrowolnie nie odda pieniędzy).

 

Jaki rząd wprowadził takie prawo (jak sugerujesz?) - żaden. Takie prawo wprowadziła platforma rozliczeń finansowych PayPal. W PL nie ma platformy rozliczeniowej chroniącej klientów (może nie znam - nie mieszkam w PL), więc skoro trzeba biegać na policję, dochodzi jeszcze niska szkodliwość (do 450zł?), masakrycznie długie terminy rozpraw, to jak tu nie spróbować? Może kogoś się oszuka, może coś się przedawni lub przejdzie na niską szkodliwość? A zawsze kogoś da się oszukać...

 

W tym czy innym wątku pseudo sprzedawcy zablokowali na koncie ponad 100 tys. za wpłaty na fałszywym sklepie. Sprawa będzie się ciągnąć... strach pomyśleć ile. Ile osób w ogóle nie zgłosi sprawy, bo i tak to nic nie da?

 

I ciągle myślisz, że to wina rządu? Częściowo tak, ale dlaczego nie ma platformy rozliczeń na zasadach, która sprawdziła się w innych krajach i rzeczywiście chroni klientów?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...