Skocz do zawartości

PS4 Pro czy SLIM?


Recommended Posts

Witajcie

 

ja jako stary PC-towiec (nigdy w reku pada nie mialem sic! :P ),postanowilem pomyslec zeby w koncu te ciekawsze gry ograc na konsoli.Kupic Tv 42 cale +jakas konsola.glownie Uncharted,Forza czy Ac Origins.

 

i teraz co wybrac wersja Slim to jakies 900zł ,wersja Pro 1500,wiec pytam czy warto tutaj doplacać,bo koszta sa w miare duze do doplaty.

 

I jak beda wrazenia z gry,na kompie to zawsze 60 fps,tutaj nie wiem co to bedzie,bo jak mówie ,jedyna konsola ktora mialem to na chwile Pagasusa 15 lat temu :P ,wiec prosilbym o rade,czy warto dokladać te 600 zł .

 

P.S Sluchawki z kompa da rade podlaczyc pod pada?

 

z gory dzikeuje za pomoc

Link to post
Share on other sites

Dokładnie teraz jest sporo promocji i chyba mimo wszystko nawet jeśli zamierzasz ogrywać tylko exclusivy to warto dołożyć do prosiaka ;) Nie musisz mieć od razu TV z 4K i HDR żeby zobaczyć różnicę, na TV FHD też odczujesz różnicę względem slimki w samej szybkości. Jasne jeśli ktoś się nastawia na granie we wszystko nie tylko exy to ta opłacalność na dłuższą metę jest wyższa ale imo i tak warto ;)

 

I jak beda wrazenia z gry,na kompie to zawsze 60 fps,tutaj nie wiem co to bedzie

Będzie granie :P Konsolowe 30fps nie jest takie samo jak pecetowe, tutaj jest lepiej pod tym względem

 

 

P.S Sluchawki z kompa da rade podlaczyc pod pada?

Słuchawki to możesz podpinać jakie chcesz, jeszcze się nie spotkałem z sytuacją żeby któreś nie działały ;)

Link to post
Share on other sites

Własnie też ogrywam Origins na Pro TV Philipsie 55 cali z Ambilight i HDR, bardzo ładna gra i te widoki. Zobacz jeszcze sobie inFamous: Second Son, który dostał wsparcie dla Pro. 

 

Tu jest fajne promo 

https://www.pepper.pl/promocje/konsola-sony-playstation-4-slim-500gb-to-jestes-ty-mozliwe-75905z-ps4-pro-2-gry-za-1399z-mozliwe-132405z-euro-63048

Edytowane przez Blest
Link to post
Share on other sites

Własnie też ogrywam Origins na Pro TV Philipsie 55 cali z Ambilight i HDR, bardzo ładna gra i te widoki. Zobacz jeszcze sobie inFamous: Second Son, który dostał wsparcie dla Pro. 

 

Tu jest fajne promo 

https://www.pepper.pl/promocje/konsola-sony-playstation-4-slim-500gb-to-jestes-ty-mozliwe-75905z-ps4-pro-2-gry-za-1399z-mozliwe-132405z-euro-63048

 

 

jasne ze ogram 8-) ,wlasnie dla takich gierek TPP akcjii kupilem konsole,szlag mnie trafial ze wychodzą takie gry tylko na Konsole, a na PC jedyna taka gra w ostatnim czasie to byl Rise of Tomb Raider,no i moze Batman Arhkam Night, :o:P

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja mam akurat PS4 zwykłe i na Xboxie nawet nigdy nie grałem ale z tego co czytałem to wydaje się lepszy.
 

Zależy w czym, w specyfikacji owszem ale w grach już niekoniecznie. Na chwilę obecną praktycznie nie ma exów które by mnie skłoniły do zakupu xboxa. Jeśli ktoś nie ma ani peceta ani żadnej konsoli to do multiplatformówek jest to dobry wybór. ;) Mam nadzieję że to się zmieni w przyszłości bo konsola która nie ma tytułów na wyłączność jest dla mnie martwa. Na chwilę obecną bardziej niż xboxa wolałbym kupić switch'a ;)   

Link to post
Share on other sites

Jeśli możesz dołożyć to wybierz Pro, chyba , ze nie przywiązujesz dużej wagi do fps, rozdzielczości, efektów to Slima można już kupić za 850zł i to jest rewelacyjna cena. Jeśli wybierzesz Pro to nie napalaj się na nowy rewers CUH-7116B - mam obydwie (premierową oraz najnowszą) i wcale cichsza nie jest, cewki nawet minimalnie głośniejsze mam wrażenie. Myślę, że głośność będzie kwestią sztuki a nie wersji modelu. Przypuszczam, że dużo zależy od tego jak rozłożyła się pasta na chłodzeniu.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

No.....

Na pierwszy ogien poszedł Watch Dogs 2 .
Niestety na razie to troche zderzenie ze ścianą,bo kompletnie nie ogarniam kręcenia tymi analogami,zwlaszcza kamerą (Prawy ).Da sie to jakoś zablokować ,albo zeby kamera automatycznie sie obracała?,bo szczerze to pierwsza godzina z padem to mały koszmar :kwasny: kamera caly czas odjeżdza ,nie czuje wogole ze gram.....
I ile czasu zajeło by ogarniecie tego,bo narazie to jest tragedia,nie tak to mialo wygladać..... :(

Link to post
Share on other sites

hehe dzieki za słowa otuchy ;)

 

juz i tak jest znacznie lepiej ,za FPS to raczej sie jeszce nie bede brał,na razie ogrywam Watch Dogs 2 ,wczoraj na chwile pograłem w Ac ;unity ,i sciagnalem sobie demko Nier Automata.

Lewy analog juz mam praktycznie opanowany(tydzien temu kupilem konsole),troche gorzej z prawym ,bo w czasie akcjii tez trzeba troche przekrecac kamerą,a u mnie czasem ona zostaje i jeszcze tu mam problem.Ale mam nadzieje ze to sie z biegiem czasu poprawi ;)

 

@ mabroThrax ,piszesz ze "chwilę" a dokladnie ?? :P

Edytowane przez kuba223
Link to post
Share on other sites

Panowie czy prosiak i slim nadal mają problem z samoczynnym wysuwaniem się płyty?Mam od kolegi stare ps4 do testów z opcją odkupu ale to jest jakiś dramat.Średnio po trzech czterech restartach da się normalnie grać.Próbowałem tych nieinwazyjnych sposobów z netu ale nie podziałały.

Edytowane przez severian
Link to post
Share on other sites

To jest dramat że konsola za tyle kasy ma problemy z tym czy tamtym i trzeba szukać po numerach itp.Kup Xbox One i zapomnij o problemach.

 

Nie ma sprzętów idealnych, a jeśli chodzi o XBO to również są problemy z wentylatorami, padające Scorpio itp. Wadliwe egzemplarze zdarzają się wszędzie. Ja użytkowałem kilka egzemplarzy Ps3 i Ps4 i nie miałem najmniejszych problemów, Xboxy tylko 4 i w tym 3 z problemami - XBOX360 - rrod (popularna usterka i sprzęt do utylizacji), XBOX360SLIM - usterka modułu RF(równiez dość popularna), XBOX ONE X - falujące cyklicznie obroty (być może soft to naprawi), XBOX ONE S - wszystko ok, ale używam bardzo krótko.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

 

XBOX360SLIM - usterka modułu RF(równiez dość popularna)

popularna ? a  to ciekawe... Robię juz 8 rok przy serwisie konsol (x360 liczę już w tysiącach jakie mi przeszły przez łapska) i raptem miałem jeden przypadek wymiany modułu (3 minuty roboty bez lutowania itp spraw - dziecko by sobie poradziło )

Tak samo wspomniany przez Cibie RROD , który dręczył konsole rocznika 2006-2007 - usterka która po połowie 2008 została opanowana i jak się trafi to naprawdę trzeba mieć pecha gdzie ps3 Slim i Super Slim niezależnie od modelu PCB osiągają u nas kilkukrotnie większe odsetki napraw YLOD i PSU nawet na dziś dzień

Link to post
Share on other sites

 

 

popularna ? a to ciekawe... Robię juz 8 rok przy serwisie konsol (x360 liczę już w tysiącach jakie mi przeszły przez łapska) i raptem miałem jeden przypadek wymiany modułu (3 minuty roboty bez lutowania itp spraw - dziecko by sobie poradziło ) Tak samo wspomniany przez Cibie RROD , który dręczył konsole rocznika 2006-2007 - usterka która po połowie 2008 została opanowana i jak się trafi to naprawdę trzeba mieć pecha gdzie ps3 Slim i Super Slim niezależnie od modelu PCB osiągają u nas kilkukrotnie większe odsetki napraw YLOD i PSU nawet na dziś dzień

 

Ja naprawiam tylko okazjonalnie i wymieniałem 3 sztuki modułu RF. Co do RROD to nie ma co zaklinać rzeczywistości - na początku był to naprawdę popularny problem.

Link to post
Share on other sites

To to tak

pierwsze modele fat jak Xenon czy Zephyr a nawet Falcon v1 były masakryczne

90% tych konsol już nie zyje

Od falcona v2 (od lipca 2008) w góre (przez najlepszego jaki był czyli jasper i jasper v2 kronos) było już tylko dobrze

choć nie powiem SLmy S i E trafiają sie sporadycznie RROD-y - nigdy nie widziałem RROD-a  na jasperze, chyba, że po nieudanym RGH czy jak ktoś sam zepsuł 

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...