Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Studia IT

IT programowanie administracja zarządzanie systemy infrastruktura studia życie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 corsooon

corsooon
  • Nowicjusz

• 0 postów

Napisano 11 grudzień 2017 - 18:15

Witam

Jest to mój pierwszy post, proszę o wyrozumiałość. Jestem studentem informatyki na 1 roku. Koniec semestru zbliża się tuż tuż. wiec mój problem się pojawia przy wyborze specjalizacji. Mam do wyboru 2 specjalizacje: Aplikacje internetowe i mobilne oraz systemy i infrastruktura IT. Mam aktualnie jakieś podstawy programowania z czego mój prowadzący te zajęcia zostawia za sobą wiele do powiedzenia (tak wiem że trzeba sie uczyć samemu tego w domu bo na studiach wszystkiego mnie nauczą). Nie wiem z czym się je ta 2 specjalizacja ponieważ wujek google za bardzo nie chce pomóc, ale liczę na osobę którą może się wypowiedzieć na temat, co i jak, z czym to się je, oraz o jakich zarobkach można tutaj mówić. Ponieważ moja narzeczona każe mi myśleć przyszłościowo i jak wiadomo programista może zarobić duże pieniądze. Liczę na waszą pomoc.

Dodaje spis przedmiotów do 2 specjalizacji:
Bezpieczeństwo i zarządzanie sieciami 
1 Bezpieczeństwo sieci komputerowych 
2 Zarządzanie sieciami komputerowymi 
3 Projekt - bezpieczeństwo i zarządzanie sieciami 
Zarządzanie serwerami Linux 
1 Zarządzanie systemem Linux 
2 Zarządzanie usługami w systemie Linux 
Rozwiązania wielkoskalowe 
1 Technologie sieci rozproszonych 
2 Optymalizacja sieci rozproszonych 
3 Projekt - rozwiązania wielkoskalowe 
Zarządzanie serwerami Windows 
1 Zarządzanie systemem Windows 
2 Zarządzanie usługami w systemie Windows 
Dokumentowanie i automatyzacja 
1 Sporządanie i utrzymanie dokumentacji 
2 Automatyzacja pracy administratora 
3 Projekt - dokumentowanie i automatyzacja 
1 Technologie sieciowe data center 
1 Systemy pracy grupowej i komunikacji personalnej Z
2 Projekt - systemy komunikacyjne 

Użytkownik corsooon edytował ten post 11 grudzień 2017 - 22:54

• 0

#2 Bartek Żak

Bartek Żak
  • exRedaktor

• 390 postów

Napisano 11 grudzień 2017 - 19:40

Uczelnia powinna oferować spis przedmiotów per specjalizacja. Zdobądź to będzie można powiedzieć coś więcej. Wolisz programować czy "adminowac"?
  • 0

#3 corsooon

corsooon
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 0 postów

Napisano 11 grudzień 2017 - 21:31

Uczelnia powinna oferować spis przedmiotów per specjalizacja. Zdobądź to będzie można powiedzieć coś więcej. Wolisz programować czy "adminowac"?

Uczelnia udostępnia takie informacje: 

Jeśli chcesz:

• pracować jako administrator, zarządzać i utrzymywać infrastrukturę IT
  • budować, konfigurować i zabezpieczać infrastrukturę sieciową
  • projektować infrastrukturę IT, w szczególności rozwiązania wirtualne, rozproszone, chmur

Moduły dla specjalizacji Systemy i infrastruktura IT

• Projektowanie i zarządzanie sieciami komputerowymi
    • Przetwarzanie równoległe i rozproszone
  • Jak już napisałem wyżej mam zajęcia podstawy programowania i mój prowadzący jest bezinteresowny. Próbowałem w domu tego programowania ale jednym zdaniem mogę stwierdzić że po prostu nie czuję tego. Jest masa poradników wiem o tym, ale czuję że to chyba nie jest dla mnie, więc rozmyślam nad tą drugą opcją.Dlatego pojawiają się tutaj pytania co i jak, za ile itd. Również znalazłem przedmioty które pojawią się otóż na tej specjalizacji:

Użytkownik corsooon edytował ten post 11 grudzień 2017 - 21:43

• 0

#4 PawelQ

PawelQ
  • Gaduła

• 344 postów
  • Miejscowość:Sierpc

Napisano 11 grudzień 2017 - 21:53

Szczerze ze swojego doświadczenia i jakiejś tam wiedzy po studiach informatycznych szedł bym raczej w systemy i infrastruktura IT. Dobry administrator IT to skarb (zwłaszcza znający bazy danych) , a sieciowiec z certami CISCO to drugi (lub ogarnięty samouk). Nie ubliżając nikomu, ostatnio na jakimś kanale TV oglądałem, jak w podstawówce piszą proste programy do rysowania itd. Inni z kolei programują roboty. Ja to miałem na studiach, teraz mają to w klasach 4-8. Dla mnie (subiektywnie) w Polsce nie ma zapotrzebowania na ludzi od pierwszego kierunku, ponieważ byle gimboza zrobi to samo za pomocą youtube, tutoriali, gotowców, szablonów i facebooka oraz dedykowanych programów pod platformę mobilną (oczywiście wszystko open source).

Jeśli miałem jakieś podstawy programowania, uważasz ze nauczyciel był kiepski to nie idź w tym kierunku, chyba że masz zacięcie i dokładnie wiesz co chcesz pisać i w jakim języku.

Bartek Żak dobrze podpowiedział, bez info jakie przedmioty są w programie trudno wybrać.

Pozostaje jeszcze kwestia kadry prowadzącej, starzy "profesorowie" są jeszcze na etapie DOSa i Assemblera i niczego Cię nie nauczą, a młodzi są tak "a czasie", że bez słownika, dokumentacji MS czy innej nie wiesz o co im chodzi :) Niby mówi po polsku a potrzebujesz translatora..

Generalnie przyjmij zasadę, dobry będziesz w tym co robisz i będziesz miał z tego pieniądze jeśli sam się tego nauczysz, uczelnia Ci nie pomoże, da Ci tylko papier (do d.... [dobrej pracy w budżetówce :P ]).

I kolejna (moim zdaniem) ważna rada, ucz się angielskiego (niby nic, większość zna, ale support MS dzwoni z USA, globalne firmy nie mają swojego supportu w PL, mają koordynatorów którzy muszą znać "język techniczny" i przekazać informacje "centrali", oczywiście nie w Polsce)

PS. Żeby nie było, kończyłem dwie uczelnie informatyczne w Łodzi ( i ukończyłem!) i pracuję w swoim "kierunku".

PS2. Temat rzeka (studiów, tego co oferują, co oferuje rynek pracy i jakie jest zapotrzebowanie - które się zmienia z roku na rok).

• 1
Spoiler

#5 corsooon

corsooon
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 0 postów

Napisano 11 grudzień 2017 - 22:02

Szczerze ze swojego doświadczenia i jakiejś tam wiedzy po studiach informatycznych szedł bym raczej w systemy i infrastruktura IT. Dobry administrator IT to skarb (zwłaszcza znający bazy danych) , a sieciowiec z certami CISCO to drugi (lub ogarnięty samouk). Nie ubliżając nikomu, ostatnio na jakimś kanale TV oglądałem, jak w podstawówce piszą proste programy do rysowania itd. Inni z kolei programują roboty. Ja to miałem na studiach, teraz mają to w klasach 4-8. Dla mnie (subiektywnie) w Polsce nie ma zapotrzebowania na ludzi od pierwszego kierunku, ponieważ byle gimboza zrobi to samo za pomocą youtube, tutoriali, gotowców, szablonów i facebooka oraz dedykowanych programów pod platformę mobilną (oczywiście wszystko open source).

Jeśli miałem jakieś podstawy programowania, uważasz ze nauczyciel był kiepski to nie idź w tym kierunku, chyba że masz zacięcie i dokładnie wiesz co chcesz pisać i w jakim języku.

Bartek Żak dobrze podpowiedział, bez info jakie przedmioty są w programie trudno wybrać.

Pozostaje jeszcze kwestia kadry prowadzącej, starzy "profesorowie" są jeszcze na etapie DOSa i Assemblera i niczego Cię nie nauczą, a młodzi są tak "a czasie", że bez słownika, dokumentacji MS czy innej nie wiesz o co im chodzi :) Niby mówi po polsku a potrzebujesz translatora..

Generalnie przyjmij zasadę, dobry będziesz w tym co robisz i będziesz miał z tego pieniądze jeśli sam się tego nauczysz, uczelnia Ci nie pomoże, da Ci tylko papier (do d.... [dobrej pracy w budżetówce :P ]).

I kolejna (moim zdaniem) ważna rada, ucz się angielskiego (niby nic, większość zna, ale support MS dzwoni z USA, globalne firmy nie mają swojego supportu w PL, mają koordynatorów którzy muszą znać "język techniczny" i przekazać informacje "centrali", oczywiście nie w Polsce)

PS. Żeby nie było, kończyłem dwie uczelnie informatyczne w Łodzi ( i ukończyłem!) i pracuję w swoim "kierunku".

PS2. Temat rzeka (studiów, tego co oferują, co oferuje rynek pracy i jakie jest zapotrzebowanie - które się zmienia z roku na rok).

Uczelnia udostępnia takie informacje: 
Jeśli chcesz:

pracować jako administrator, zarządzać i utrzymywać infrastrukturę IT
budować, konfigurować i zabezpieczać infrastrukturę sieciową
projektować infrastrukturę IT, w szczególności rozwiązania wirtualne, rozproszone, chmur

Moduły dla specjalizacji Systemy i infrastruktura IT

Projektowanie i zarządzanie sieciami komputerowymi
Przetwarzanie równoległe i rozproszone
Jak już napisałem wyżej mam zajęcia podstawy programowania i mój prowadzący jest bezinteresowny. Próbowałem w domu tego programowania ale jednym zdaniem mogę stwierdzić że po prostu nie czuję tego. Jest masa poradników wiem o tym, ale czuję że to chyba nie jest dla mnie, więc rozmyślam nad tą drugą opcją. Ale mam nałożoną nagonkę przez rodzinę o pieniądze zarabiane w przyszłościu po skończeniu tych studiów.

Użytkownik corsooon edytował ten post 11 grudzień 2017 - 22:18

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: IT, programowanie, administracja, zarządzanie, systemy, infrastruktura, studia, życie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych