Skocz do zawartości

Czarny obraz, mysz i klawiatura nie działają


Recommended Posts

Mam duży problem z komputerem. Jeszcze w październiku moja płyta główna uległa awarii. Zaczęło się od hieroglifów podczas ładowania Windowsa, próbowałem re instalować system z USB, ale niestety komputer coś nie bardzo chciał startować z USB. Postanowiłem podłączyć napęd CD, po podłączeniu komputer startował, ale monitor pokazywał jedynie czarny obraz, myszka oraz klawiatura nie działały. W końcu PC postanowiłem zanieść do pobliskiego serwisu w celu diagnostyki problemu. Diagnoza: prawdopodobnie padła płyta główna. Płytę oddałem na gwarancję. Po grubo ponad miesiącu (!!!), płyta została wymieniona na nową, niestety kolejne rozczarowanie. Podłączony komputer zachowuje się dokładnie tak jak poprzednio (czarny ekran, klawiatura nie działa, mysz włącza się na ułamek sekundy, a potem umiera).
 

Jako że komputer po starcie wydaje 2 “beepy”, wyciągnąłem baterię w celu zresetowania CMOS-a, ale to niestety nic nie daje. RAMY poprzekładałem w inne sloty, efekt podobny.
 

Dodatkowo na płycie głównej świeci się czerwona dioda odpowiedzialna za CPU.
 

Nie mam już pomysłów co może być nie tak, czy rzeczywiście mam takiego pecha, że nowa płyta też jest uwalona, czy po prostu problem leży gdzie indziej?
 

Specyfikacja:
Mobo: MSI B350 PC MATE
CPU: Ryzen 1600
GPU: ZOTAC 1050 Ti
Pamięć: Corsair Vengeance DDR4, 2x8GB, 3200MHz

Link to post
Share on other sites

Trzeba powoli wszystko wykluczać:

 

1. Odłączyć wszystko za wyjątkiem zasilania MOBO i kabla sygnałowego do monitora.

2. Wyciągnąć CPU i ponownie go osadzić.

3. Wyciągnąć RAM i użyć jednej kości 8GB w różnych slotach.

 

Z tymi płytami jest coś nie tak, zwłaszcza z wyżej taktowanym RAMem. Spróbuj zostawić odpalony sprzęt na dłużej niż minuta bo podobno zdarzają się przypadki, gdzie pierwszy POST trwa około minuty lub więcej. Jeśli masz możliwość załatw sobie na podmianę i testy działające na tej płycie kości RAM: Hyperx Fury Black 2666mhz

Link to post
Share on other sites

Sprawdź w instrukcji płyty ,co oznaczają te dwa "bipy"...

 

To jakieś magiczne 2 beepy bo w manualu o nich nie słyszano - generalnie w przypadku problemu z czarnym ekranem mamy tylko:

 

The power is on, but no signal to monitor:

- Connect the monitor power cord to a electrical outlet securely.

- Make sure the monitor is turned on.

- Select different inputs on the monitor.

- If 3 long beeps are heard, remove all memory modules and try to install only one memory module in the DIMMA2 slot first and then restart the computer.

- If 1 long 2 short beeps are heard, remove and reinstall the graphics card and then restart the computer.

- Test with another known working graphics card.

 

Zalecane czynności przed skorzystaniem z RMA :P.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...