Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie!

 

Otóż ostatnio zauważyłem, że mam czasami problem z przebiciem w PC. Problem nie występuje cały czas o dziwo i nie mam pojęcia gdzie i jak zacząć poszukiwania winowajcy więc powiem co zaobserwowałem. Czasami jak wkładałem pendrive do przedniego USB to wydawało mi się, że zauważyłem bardzo małą iskrę po czym monitor zgasł na około 3 sekundy. Raz dotknąłem mój interfejs audio, który ma metalową obudowę (jest podłączony pod USB i wtyczką do listwy), który mnie delikatnie kopnął prądem (czyli pewnie 5V z USB) i również wtedy przygasł monitor na parę sekund. Interfejs wtedy był wyłączony ale podpięty. Monitor może reagować ponieważ używam w nim huba USB, więc monitor nie tylko jest podpięty przez DP ale również pod USB.

 

Jak zdiagnozować taki problem?

 

Pozdrawiam wszystkich.

Link to post
Share on other sites

Stawiam na power HUB USB w monitorze, odepnij go od pc i patrz co się dzieje. 

bo to jedyny power HUB USB jaki masz, tak ?  

 

Jedyny HUB jaki mam poza przednim USB. No ale to by przebijało z monitora na przednie USB i na inne urządzenia podpięte pod tylne USB?

Link to post
Share on other sites

wszystko jest podpięte pośrednio pod zasilacz, zasilacz nienawidzi prądu z zewnątrz, czytaj aktywnych HUB-ów USB. 
sama iskra może być przez statyczne napięcie, co przechodzi przez cały PC, nie ma w tym nic dziwnego, sam kopię tak PC często, ale przez to że masz monitor podpięty przez USB to widzisz tego skutki na monitorze. 5V z USB nigdy by cię nie kopnęło przez skórę. To ty masz ładunek na sobie, lub urządzeniach. 
 
Jak go odepniesz, to nadal będziesz kopać PC, ale monitor nie powinien już tak reagować jak wcześniej, no chyba że to obudowę też masz podpiętą pod PC. Bratu szło 12V na obudowę :D przynajmniej jak mierzył z zerem w zasilaczu. 

Link to post
Share on other sites

wszystko jest podpięte pośrednio pod zasilacz, zasilacz nienawidzi prądu z zewnątrz, czytaj aktywnych HUB-ów USB. 

sama iskra może być przez statyczne napięcie, co przechodzi przez cały PC, nie ma w tym nic dziwnego, sam kopię tak PC często, ale przez to że masz monitor podpięty przez USB to widzisz tego skutki na monitorze. 5V z USB nigdy by cię nie kopnęło przez skórę. To ty masz ładunek na sobie, lub urządzeniach. 

 

Jak go odepniesz, to nadal będziesz kopać PC, ale monitor nie powinien już tak reagować jak wcześniej, no chyba że to obudowę też masz podpiętą pod PC. Bratu szło 12V na obudowę :D przynajmniej jak mierzył z zerem w zasilaczu. 

 

Szkoda bo bardzo często używam HUB'a w monitorze - receiver na mysz i klawiaturę cały czas jest tam wpięty oraz ładowanie myszy i klawiatury raz na tydzień.

 

Teraz mi się przypomniało kiedy najczęściej widać zakłócenie na monitorze. Kiedy przepinam jacka głośników np. z zintegrowanej karty w PC do interfejsu audio albo w ogóle cokolwiek robię z tym jackiem.

Link to post
Share on other sites

 

 

Szkoda bo bardzo często używam HUB'a w monitorze

Ale czego szkoda ? Przecież to jest tylko przypuszczenie a nie diagnoza. Miernik w dłoń i sprawdź gdzie masz przebicie o ile w ogóle jakieś występuje. Jest sprawny bolec uziemiający w kontakcie ? Ma połączenie z obudową PC ?

Link to post
Share on other sites

Najpierw to sprawdź sobie czy komputer (obudowa) i monitor są skutecznie uziemione :)  Wszystkie obudowy w sumie to zasilacze są urządzeniami w pierwszej klasie ochronności jak i monitory z wbudowanymi zasilaczami również, jeśli monitor ma dodatkowy zasilacz to prawdopodobnie jest w 2 klasie. Przepięcia są skutkiem a my musimy znaleźć przyczynę, te 5V z USB jest to zdecydowanie za mało aby powodowało nagromadzanie się ładunków na jakiejś powierzchni.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...