Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

Rozumiem, że ten BQ będzie lepszy od XFX?

Pure Power 10 to nowsza platforma, stabilniejsza (DC-DC) i cichsza - wentylator kręci tam bardzo małe obroty i jest to śmigło od BQ, a nie inny OEM.

Z wad krótsza bo 3 letnia gwarancja.

Ten XFX którego podałem tez się nada jak budżet okrojony.

Link to post
Share on other sites

Czyli w takim razie zostaje przy Pure Power 10. Jeszcze mam pytanie. Lada moment wychodzą tańsze płyty pod CL, którą wybrać, skoro na początku kupuję i3 8100? Skoro nie będę podkręcał, to myślę że tej najdroższej nie ma sensu brać. Na początek i3 8100, potem i5 8400 lub od razu i7 8700. Może być dobra, ale najtańsza płyta pod coffee lake do i7 8700?

Aa i czy będzie odczuwalna różnica pomiędzy głośnością XFX a BQ?

 

Edit 2: A co sądzicie o tym zestawie? https://www.morele.net/inventory/info/cc126589/
Ponoć i3 8100 jest obciążony 100% w grach, a w tym ryzenie pozostaje jeszcze jakieś 40-50%. Na cenę tego 5 1600 nie patrzcie, bo mogę wyrwać nówkę o wiele taniej.

Dlatego tyle pytań zadaję bo napisałem na jakimś fanboyowskim forum ryzena i natrafiłem na wypowiedź w stylu "4 rdzenie i 4 wątki już się nie opłaca brać, lepiej ryzen bo jest lepszy i przyszłościowy." dla mnie to trochę śmieszne, a Wy jak sądzicie? Lepiej już nie kombinować i zostać przy tym i3 8100?

 

Dla wszystkich polecam lekturkę: http://forum.itpc.net.pl/topic/39151-zestaw-za-2900-zł-przeznaczony-do-gier-pracy/
Zadałem pytanie praktycznie takie samo jak tutaj. Wybieram zestaw z i3 8100.
Jeszcze mam ostatnie pytanie: którą płytę wybrać pod i3 8100, tak żeby potem wystarczyła do i7 8700.
Uzyskam odpowiedź i zamykam temat :)

Edytowane przez Zawik
Link to post
Share on other sites

Miałem kupować tańszą płytę, a jeszcze dopłacić mam :D
Na tym i3 myślę, że spokojnie 5 lat dam radę pocisnąć, także którą płytę brać? Może tą najtańszą wybrać, skoro na tyle lat ma być ten procek? H370, B360 czy może H310? Potem mocny upgrade do i7 8700, tak więc tą płytę mógłbym sprzedać i kupić inną.


Widzę, że już wyszły tańsze płyty pod coffee lake. Czy zestaw nadal wygląda tak samo, czy jednak można by go ulepszyć?
Mój budżet to 2000 zł, oczywiście bez gpu oraz hdd. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Plany się nieco pozmieniały. Kupuję komputer za tydzień. Maksymalnie mogę wydać 1750 zł, jak będzie trzeba to te 50 zł mogę dołożyć.
Myślałem nad SSD od Biwina, w końcu 140 zł. Jednak raczej pozostanę przy sprawdzonej konstrukcji. Pamięć wybrałem pierwszą lepszą, do mobo pasuje. 2666Mhz to chyba maks będzie przy tej płycie, także wybrałem ramy w dualu, bo nie zamierzam robić upgrade w najbliższym czasie. Procesor oczywiście i3 8100, który będzie na płycie B360 od MSI. Gdy ją wybiorę to będę mógł później wsadzić i7 8700? Czy jednak większy sens będzie H310, a później dokupienie Z370? Zasilacza zmieniać raczej nie będę, no chyba że jeszcze pomyślę o niemodularnym Pure Power 10, w końcu -40 zł. Przed chwilą wyczaiłem dość fajną obudowę za małą kasę. Stwierdziłem, że niepotrzebna mi obudowa za 180 zł i mogę wziąć nawet za 120 zł. Czy będzie ona mocno odbiegała od polecanej tutaj RG4T?

Koszyk: https://www.morele.net/inventory/info/641e82fd/

Link to post
Share on other sites

Sam stalem przed podobnym wyborem dzisiaj. Zdecydowalem sie na ryzena 2200g, 8gb gskill ripjaws 3200mhz, asrocka ab350m pro4 i do tego ssd patriota 240gb na m2. Gdzie SSD z wszystkich komponentow byl najdrozszy. A kierowalem sie wyborem integry i tego, ze nie bede walczyl o kazdy mozliwy FPS przy GTX titanie X. Bo mnie nie stac na to, a przy 1060 roznice nie beda ogromne

Edytowane przez Dezan
Link to post
Share on other sites

 

 

2666Mhz to chyba maks będzie przy tej płycie

Przy i3 8100 max 2400MHz.

 

 

 

Gdy ją wybiorę to będę mógł później wsadzić i7 8700?

Z takim zamysłem to już lepiej dorzucić do Z370 i brać pamięci 3000MHZ.

 

 

 

Zasilacza zmieniać raczej nie będę, no chyba że jeszcze pomyślę o niemodularnym Pure Power 10, w końcu -40 zł.

Nie opłaca się go brać, 20zł drożej masz  https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-gold-450-ssr-450fm-80plus-gold-450w-p1170205

jakościowo dwie półki wyżej, lepszy środek, cichszy, do tego znacznie dłuższa gwarancja.

 

Co do obudowy, Modecom mówi samo za siebie, jeszcze gorzej wykonana od RG4, który szału jakoś nie robi. Do tego mała szyba z pleksi, która się szybko porysuje. Nie chcesz okna bierz SPC RG4.

Link to post
Share on other sites

Pytanie tylko czy jest sens za 5 lat kupować i7 8700, czy może od nowa inną jednostkę składać. Tego seasonica z chęcią bym wziął, jednak biorę na razie Pure Power 10 niemodularny ze względu na budżet.

Zostają mi dwie opcje:

1. Wziąć i3 8100 i Z370, za 5 lat zrobić upgrade do i7 8700 i np. gtx 1080.
2. Wziąć i3 8100 i H310, za 5 lat kupić nowy komputer oparty o nowszą generację intela.

Pytanie tylko, czy do pierwszej opcji wystarczy 400 W za 5 lat. Czy dajmy na to za 5 lat i7 8700 będzie dobrym wyborem?

Oto zestaw pod pierwszą opcję: https://www.morele.net/inventory/info/37b2a76f/
Oraz pod drugą: https://www.morele.net/inventory/info/98b6de53/

Gdzie bym lepiej wyszedł?

Edytowane przez Zawik
Link to post
Share on other sites

Seasonica nie biorę pod taki zestaw, dlatego że to zestaw za 1562 zł, wraz z zasilaczem. Branie psu z goldem imo nie ma sensu pod taki zestaw. Mógłbyś mi wytłumaczyć, dlaczego pod i3 8100 ramy muszą być 2400 mhz, a nie może być więcej? Płyta obsługuje maks. 2666 mhz, więc nie rozumiem :D Poza tym wszystko ok? Pogram w najnowsze gierki gdy dołożę do tego zestawu 1060 3 gb? :)

Edit: Dobra, już zobaczyłem, że 2400 Mhz nie robi żadnej różnicy przy np. 3000 Mhz przy tym procku.

https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-8gb-2x4gb-2400mhz-cl14-red-cmk8gx4m2a2400c14r-764779/ - Te pamięci będą lepsze? Są przecenione z 430 zł na 350, w dodatku CL 14 zamiast CL 15.

Edytowane przez Zawik
Link to post
Share on other sites

 

 

Branie psu z goldem imo nie ma sensu pod taki zestaw.

Nie chodzi o certyfikat tylko co masz w środku, a elektrycznie obie jednostki dzieli przepaść.

Ten Pure Power 10 to budżetówka z DC-DC i poza niezłym wentylatorem nic tam ciekawego w niej nie ma.

A ten Seasonic to najlepsze co możesz dostać do 300zł pod Twój konfig.

 

RAM ok.

Link to post
Share on other sites

Teraz mam mały mętlik w głowie.. nie wiem czy brać tego BQ, czy może dopłacić te 50 zł do Seasonica. Oczywiście mógłbym go wykorzystać kiedyś w innej jednostce? Jeśli tak, to byłaby to dobra inwestycja na przyszłość.. jeśli jest o dwie klasy wyżej od BQ.. sam nie wiem. Będzie jakaś różnica w działaniu komputera? Jest cichszy? Jeśli BQ jest lepszy od Vero L2 (przez wszystkich polecany) to boje się co będzie Vero L2 vs Seasonic :D Teoretycznie mogę dopłacić te 50 zł, choćby za to, że ma 7 lat gwarancji, a ten od BQ chyba 3 ma, nie pamiętam. Jeżeli by coś padło w zasilaczu po upływie 3 lat i podzespoły by na tym ucierpiały to nie odzyskam pieniędzy, a tak to mam sprawdzoną jednostkę. A jak ma się CX450M do tych wszystkich tu wymienionych?

Link to post
Share on other sites

 

 

Oczywiście mógłbym go wykorzystać kiedyś w innej jednostce?
 

Do tego cały czas pije, kupisz raz, a później przekładasz to do nowej budy, a ten PSU pociągnie karty pokroju GTX 1080.

 

 

 

ędzie jakaś różnica w działaniu komputera?

Stabilniejszy, lepsza filtracja i regulacja napięć.

 

 

 

nie pamiętam

Dobrze pamiętasz.

 

 

A jak ma się CX450M do tych wszystkich tu wymienionych?

Poziom Pure Power 10 400W, tez na DC-DC, trochę mocniejsza linia +12V, gorszy wentyl, za to częściowo modularny i 5 lat gwarancji.

 

Jakby był Focus 550W w promocji za 300zł w proline to jego bym brał, 10 lat gray w pełni modularny i długi tryb pasywny pracy wentyla. Przy konfigu z 8600K i GTX 1070 bezgłośny.

Link to post
Share on other sites

Dobra, przekonałeś mnie :)

Aktualnie prezentuje się to tak: https://www.morele.net/inventory/info/f024498c/ = 1344 zł

+ Dochodzi zasilacz Seasonic Focus Gold 450W = 270 zł

Dostawa: 60 zł

Całość: 1671 zł, + HDD 1TB + 1060 3 GB = 2900 zł

Poprawić coś czy mogę jutro zamawiać? :)


Dysk SSD BIWIN A3 Series 120GB SATA3 (CSE25G00002-120)

Zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 550W (SSR-550FX)

Procesor Intel Core i3-8100, 3.60GHz, 6MB, BOX (BX80684I38100)

Płyta główna MSI H310M PRO-VDH

Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 8GB(2x4GB), 2400MHz, CL14, Red (CMK8GX4M2A2400C14R)

Obudowa SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black (SPC178)

To wszystko za 1685 zł na morele. Brać? :) Edytowane przez Zawik
Link to post
Share on other sites

Już kupiłem ten zestaw.

Patrzałem na testy tego SSD i wypadał całkiem nieźle jak za tą kwotę. Tym bardziej, że kupiłem go za 120 zł. Pamięci na promocji kosztowały mnie 350 zł, teraz już kosztują 430. A h310 dlatego, że nie będę upgrade robił w przyszłości. Jak już to nowa płyta i procek :) Zawsze mogę przełożyć zasilacz do innego pc. Wziąłem Focusa Gold 550W.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...