Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Do pracy, przeglądanie internetu. Zależy mi na komforcie użytkowania.Gry takie jak : CS:GO. Nie gram w nowsze gry. Jedynie starsze, które na moim lapku nawet chodzą :)

  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: ~2500 zł. Jak mówiłem wcześniej, nie gram w nowsze tytuły.

Kiedy zamierzasz kupić komputer? Zależy kiedy na niego uzbieram :D

Których części potrzebujesz?: Wszystkich oprócz monitora oraz napędu optycznego.

Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie wiem, może będę.

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: LG FLATRON W1934S, 75 hz oraz 1440x900. Stary jakiś, ale działa :)

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Nie posiadam.

Własna propozycja zestawu: Klik!

W prawdzie mówiąc mój lapek mi wystarcza, tylko cs na nim chodzi dosyć kiepsko. Średnio 25-45 fps. A jak na taką grę to bardzo mało. W końcu Intel HD Graphics 4000 i i3 3110m :D

 

Pozdrawiam :)

 

Link to post
Share on other sites

Tak na szybko to zestaw jest niekompatybilny. Pamięci DDR3. 

 

Dociągnij już ten budżet do pełnych 2500 zł i składaj na i3 8100 / Z370 i DDR4

 

1 x  A-Data SP920 128GB SATA3 (540/160MB/s) MLC 1 x  SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black 1 x  XFX Core TS 450W 120mm Bronze 1 x  Intel Core i3-8100 /3.6GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  Gigabyte GA-Z370P-D3 /intel Z370, LGA1151/ 1 x  Asus GeForce GTX1050 Expedition OC 2GB DDR5 128bit (1518/7008) 1 x  Patriot 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Viper

 

Masz 4 rdzenie 3.6 GHz, 5 lat gwary na zasilacz, budę z piwnicą i hartowanym szkłem, SSD na MLC, pamięci 3000 MHz

Wszystko na plus no ale przy małej dopłacie. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak na szybko to zestaw jest niekompatybilny. Pamięci DDR3. 

 

Dociągnij już ten budżet do pełnych 2500 zł i składaj na i3 8100 / Z370 i DDR4

 

1 x  A-Data SP920 128GB SATA3 (540/160MB/s) MLC 1 x  SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black 1 x  XFX Core TS 450W 120mm Bronze 1 x  Intel Core i3-8100 /3.6GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  Gigabyte GA-Z370P-D3 /intel Z370, LGA1151/ 1 x  Asus GeForce GTX1050 Expedition OC 2GB DDR5 128bit (1518/7008) 1 x  Patriot 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Viper

 

Masz 4 rdzenie 3.6 GHz, 5 lat gwary na zasilacz, budę z piwnicą i hartowanym szkłem, SSD na MLC, pamięci 3000 MHz

Wszystko na plus no ale przy małej dopłacie. 

Dzięki za szybką odpowiedź. Rzeczywiście, zestaw konkret. Nawet nie wiedziałem, że ta i3 będzie lepsza od tej i5. Jedynie bardziej podoba mi się obudowa co przedstawiłem w proponowanym zestawie. Jak będę kupować komputer to złożę właśnie ten zestaw :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Za około miesiąc będę kupował PC. Usunąłem dysk ssd, na razie nie jest mi potrzebny. Zestaw, który zaproponował mi @kajtek. jest już niedostępny, linki umarły [*]. Stworzyłem własny zestaw, tylko mam do Was pytanie. Lepiej sprawdzi się i3-8100 z Z370P D3 czy może Ryzen 3 1200 z B350 Mate? Różnica 150 zł, więc nie wiem czy dopłacać do i3. Na testach widziałem, że po podkręceniu Ryzena wyniki w grach są podobne.
Koszyk: https://www.morele.net/inventory/info/abe0544b/
Poprawić coś czy jest dobrze?

Link to post
Share on other sites

Kwestia tego o jakie testy się opierasz. Na youtubie trzeba brać poprawkę na to co się ogląda. Porównywanie wydajności CPU bardzo często odbywa się w alokacjach, które nie korzystają z mocy CPU i bardziej pasowałby pod testy GPU. Stąd też bardzo często brak różnic. 

 

Na dowód tego, póki co jesteś na etapie że Ryzen 3 1200 ~ i3 8100. To teraz porównaj sobie na youtubie i3 8100 i Ryzen 5 1600. 

 

To co masz jest ok choć dawałbym tutaj RG4T, Z370 i i3 8100. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szczerze to nie widzę żadnych różnic pomiędzy tymi dwoma obudowami. Skoro polecasz RG4T, a jest tańsza to ją biorę :D
Zdecydowałem się jednak na i3 + Z370 jak zobaczyłem porównanie do Ryzena 5 1600. Zestaw kosztuje mnie obecnie 2700 zł, więc przekraczam maksymalny budżet o 200 zł. Skoro warto to czemu nie :) Chyba już nic lepszego nie da się złożyć za tą kwotę.
Dzięki wielkie za pomoc! :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Troszkę odświeżę temat. Mógłbym teraz kupić wszystko oprócz karty graficznej i poczekał aż stanieje? W i3-8100 jest wbudowany zintegrowany układ graficzny (przynajmniej tak jest napisane na morele), a płyta główna posiada chipset Intel UHD Graphics 630. Grałoby to ze sobą wszystko? Za parę miesięcy po prostu bym kupił 1050Ti, a na razie leciałbym na integrze.
Tutaj jest koszyk: https://www.morele.net/inventory/info/0cb03a9f/
Odpuściłem ADATY, ze względu na to, że są aktualnie niedostępne na morele. :)

Link to post
Share on other sites

MOBO daj https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z370-pro4-1533534/

Karty w najbliższym czasie raczej nie stanieją, na teraz coś z fajnym chłodzeniem w miarę zjadliwej cenie masz GeForce GTX1050Ti Cerberus 4GB DDR5 128bit (1442/7008)

Ok, mobo dałem te Twoje. Czyli mógłbym kupić taki zestaw, a potem gpu? Wszystko by działało, jakbym kupił bez karty graficznej?

Link to post
Share on other sites

Ok, to super. Jeszcze mam dwa pytania.
1. Na jednym z for natknąłem się na pewne zdanie. "ram ? nie ma już sensu 2x4 ... dual ci nic nie da jak braknie ramu bo 8gb jest już często na styk , tym bardziej przy tej karcie dual nie pomoże http://forum.itpc.net.pl/public/style_emoticons/default/xd.gif

1x8 się bierze ..." Co o nim sądzicie?

2. Zasilacz 450W starczy?

Link to post
Share on other sites

 

 

Co o nim sądzicie?

Nawet tego nie skomentuję. 

https://www.purepc.pl/notebooki/test_pamieci_ddr4_single_channel_vs_dual_channel_w_laptopie?page=0,3

Fakt, są tutaj mocniejsze GPU, ale jednak zysk w wydajności jest szczególnie jeśli mowa o grach siedzących tez mocno na CPU.

Poza tym cenowo DC wychodzi czasem nieznacznie więcej, a masz i tak jeszcze dwa wolne sloty.

 

 

 

2. Zasilacz 450W starczy?

Tak, pociągnie nawet zestaw z GTX 1060/1070.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jeszcze mam ostatnie pytanie. Który procesor brać: Ryzen 3 2200G czy I3-8100? Z ryzenem wyjdzie 150 zł taniej, bo mobo takie drogie nie jest. Poza tym, ma lepszy układ graficzny, a ja na razie składam PC bez GPU. Co będzie dla mnie lepsze? Czy może lepiej dopłacić te 150 zł i mieć niskie fpsy w grach, a potem kupić 1050 ti? Wydajnościowo który będzie lepszy? :)

Link to post
Share on other sites

A ten Vero zły jest? Dużo osób w sumie go poleca, nawet ładny wygląda (w porównaniu do XFX). Który będzie cichszy: CX czy Vero?
Jak kiedyś będę robił upgrade komputera, np. do i5 8400 i 1060 to ten CX 450W wystarczy?


A co myśłicie o be quiet! Pure Power 10 400 W? Lepszy od CX 450M?

Link to post
Share on other sites

 

 

ak kiedyś będę robił upgrade komputera, np. do i5 8400 i 1060 to ten CX 450W wystarczy?

Tak.

 

 

 

Który będzie cichszy: CX czy Vero?

Żaden zasilacz przy tym zestawie poniżej 200zł nie będzie cichy.

 

 

 

be quiet! Pure Power 10 400 W? Lepszy od CX 450M?

Lepszy wentylator, krótsza gwarancja, w obu masz DC-DC.

 

Pod względem kultury pracy najlepiej wypada ten BQ lub dopłata do Focusa Gold 550W dużo lepsza jednostka.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Nie wiem ile razy jeszcze odświeżę ten temat :D
Polecacie brać kości w dualu czy singlu pod AsRock Z370 Pro 4? Raz jedni piszą że w dualu, bo więcej fps i bardziej stabilniej na integrze, a drudzy, że w singlu bo pod lepszą rozbudowę. Nie wiem sam co o tym myśleć. Dodam, że na początek będzie i3 8100 + 1050ti/1060 3gb, a później najprawdopodobniej i5 8400/i7 8700 i 1070, ale to pewnie parę lat minie.

Aa i co sądzicie o tym dysku? https://www.morele.net/dysk-ssd-biwin-a3-series-120gb-sata3-cse25g00002-120-1632162/

Link to post
Share on other sites

Jeśli dokupisz drugą kość w niedługim czasie weź w singlu, jeśli nie planujesz takiego upgradu na razie weź dual.

Co do dysku kupuj sprawdzone konstrukcje, jak ADATA Premier Pro SP920 który jest na rynku kilka lat i nie ma z nim problemów.

Link to post
Share on other sites

Czyli w takim razie biorę ramy w dualu i sp920. Jeszcze mam jedno pytanko: moglibyście porównać te oba koszyki?
https://www.morele.net/inventory/info/deddb284/
https://www.morele.net/inventory/info/4360fb97/

Podobno "ryzen starczy na pewno na sporo dłużej i będzie znacznie łatwiejszy do rozbudowy" - tak mi napisali fanboye ryzena.
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...