Skocz do zawartości

PC do montażu video - FullHD - 5300zl - Pilne


Recommended Posts

Dzień dobry, 

Potrzebuje kupić komputer do wyżej wymienionych celów, czasem coś pogram jak jest czas. 
(Adobe Premiere/ Vegas/etc) 
Budżet około 5000 +/- ( 5300 max), 

Zastanawiałem się nad tym zestawem 

https://www.x-kom.pl/p/365227-desktop-x-kom-tesla-gr-500-i7-7700-gtx1060-16gb-1tb-wx.html 

Taki lub podobny z odblokowanym procesorem lub karta 1070. 

Tylko zastanawiam się czy samemu nie złożę czegoś lepszego w tych pieniądzach. To z linku mi zaproponowali w xkomie., 

Wypadlem z obiegu komputerów 10 lat temu i prawdę mówiąc nie wiem co obecnie jest dobre a co nie. 

Paczkę lub części muszę przynajmniej zamówić w poniedziałek także byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś mi mógł konkretnie i szybko doradzić. 

Pozdrawiam i z góry dziękuję. 

Link to post
Share on other sites
Dzień dobry,

 

Potrzebuje kupić komputer do wyżej wymienionych celów, czasem coś pogram jak jest czas.

(Adobe Premiere/ Vegas/etc)

Budżet około 5000 +/- ( 5300 max),

 

Zastanawiałem się nad tym zestawem

 

https://www.x-kom.pl/p/365227-desktop-x-kom-tesla-gr-500-i7-7700-gtx1060-16gb-1tb-wx.html

 

Taki lub podobny z odblokowanym procesorem lub karta 1070.

 

Tylko zastanawiam się czy samemu nie złożę czegoś lepszego w tych pieniądzach. To z linku mi zaproponowali w xkomie.,

 

Wypadlem z obiegu komputerów 10 lat temu i prawdę mówiąc nie wiem co obecnie jest dobre a co nie.

 

Paczkę lub części muszę przynajmniej zamówić w poniedziałek także byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś mi mógł konkretnie i szybko doradzić.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

https://www.morele.net/komputer-morele-challenger-boosted-oc-g4960-978411/

 

Myślę, że za tą cenę dobry zestaw. Do montowania i szybkiego renderowania bardzo dobry moim zdaniem.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

//brak argumentacji, o zestawie nawet nie ma co dyskutować 

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites
A filmy będą na dysku w komputerze Trzymane?Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Można przyeksperymentować z 1070. Do tego SSD 500lub 250gb i 16lub 32gb ramu 2133ghz np. Myślę, ze Spokojnie starczy tylko nie wiem gdzie będą filmy przechowywane.Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Tak, innego wyjścia nie mam.
To może 500gb lub te 250gb sdd i 1tb hdd ?Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Link to post
Share on other sites

Obydwa zestawy z obróbką video nie mają nic wspólnego. To są typowe zestawy do gier. 

Trochę niewygodny budżet żeby to jakoś ogarnąć w całość. Żeby to jakoś komfortowo domknąć, przydałby się dodatkowy 1000 zl a może nawet i 1500 zł. Zestaw będzie rozbudowywany w przyszłości ? Będą na to jakieś środki ?

Link to post
Share on other sites

Do renderingu musisz mieć mocny proc, 16 GB ram i dwa dyski. Mogą być nawet oba hdd, potem dokupisz SSD. Wąskim gardłem i tak jest CPU, szczególnie jak odpalisz jakiś efekt warp. Dlatego zmień procka na Ryzena 7 lub Coffe Lake i7. Będziesz miał 8 lub 6 jajek w stosunku do 4. Jak możesz to poczekaj jeszcze na i9 lub nowe rewizje ryzenów. Ja kiedyś próbowałem wspomagać się akceleracją przez GPU, ale miałem za słabe karty (jakieś 740). Dużego wzrostu wydajności nie widziałem. 

Link to post
Share on other sites

Sprawa wygląda tak, że muszę złożyć zamówienie do środy, po prostu muszę. Trzyma mnie prawo. Tak, w przyszłości będę miał środki na rozbudowę skrzynki, jak najbardziej. 

 

Wiedziałem, że w sklepach komputerowych będą mi chcieli wcisnąć jakiś set gamingowy którego nie potrzebuję prawdę mówiąc. Jestem Wam bardzo wdzięczny, że sie udzielacie i chcecie pomóc ponieważ jakbym miał teraz się zagłębiać w sprzęt komputerowy to nawet za dwa tygodnie nic konkretnego bym nie sklecił. 

 

Zatem co proponujecie? 

Link to post
Share on other sites

Stawiając obecnie na szkielet CPU oraz GPU zostaną dyski. 

Dobry konfig dysków trochę kosztuje ale to można robić właśnie z miesiąca na miesiąc, bo wystarczy po prostu te dyski dokładać.

 

1 x XFX Core TS 550W 120mm Bronze
1 x Intel Core i7-8700 /3.2GHz, 12MB, LGA1151, BOX/
1 x Asus Prime Z370-P /intel Z370, LGA1151/
1 x NZXT Source 210 (czarna)
1 x A-Data 16GB 3000MHz CL16 XPG Z1
1 x Gigabyte GeForce GTX1070 WF2 OC 8GB DDR5 256bit (1771/8008)
1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC
 
Tutaj masz 5400 zł ale z dyskami jak widzisz bardzo krucho. 
Na start SSD 240 GB pod system i soft. Później trzeba na bogato myśleć o dwóch dyskam M.2 na NVME. Teraz kwestia ile będzie tej kasy na upgrade. Dobrze będzie dać M8P 512 GB (koszt 1000 zł czy nawet pomyśleć o 1TB) pod odczyt i zapis, później za miesiąc 128 czy 256 na cache i cały temp. Można też dać 2 x 256 GB M.2 NVME + na cache jeszcze jeden Iridium Pro. Chłodzenie na CPU Fera 3 też by się przydało. Zestaw bardziej szkielet do rozbudowy niżeli gotowa stacja. 
Link to post
Share on other sites

Patrzyłes po cenach na Ceneo? Czy w jakims konkretnym sklepie?

Swoją drogą, warto dokładać do 8700 czy porównywalny jest 7700k? ( Pytam z ciekawości)

 

Coffe lakte teoretycznie jakieś 40-50% szybszy niż kaby lake z powodu dwóch nowych jajec pod ihs-em. Tak więc moim zdaniem warto. Poza tym masz nową platformę. Może w przyszłości zmienisz na jakiegoś i9 z 8 rdzeniami jak się pojawi, chociaż prawdopodobnie i tak trzeba będzie zmienić płytę.

Link to post
Share on other sites

Co do GPU, 1070 w wersji od gigabyte jest najlepszą opcją? Dzisiaj lub jutro rano zamawiam wszystko, dlatego dopytuje ;)

@@ pojawił się problem, chcę zamówic wszystko na esc.pl, ale podanej karty graficznej w takiej wersji nie ma ;(

Edytowane przez Paluch77
Link to post
Share on other sites

 

 

1 x Gigabyte GeForce GTX1070 WF2 OC 8GB DDR5 256bit (1771/8008)
  nie jest dobrą kartą, tzn cooler jest mało wydajny, ale jest tania i jednak lepsza od referatów. 

jeśli głośność nie jest priorytetem, to nie widzę problemu, no chyba że by było coś lepszego w podobnej cenie. 


za 2100zł jest strix  


2139zł masz Gigabyte GeForce GTX1070Ti Gaming 8GB DDR5 256bit (1683/8008)


2199zł MSI GeForce GTX1070Ti Gaming 8GB DDR5 256bit (1683/8008) 


2299zł Palit GeForce GTX1080 JetStream 8GB DDR5 256bit (1733/10000)


chyba że to tańsze miały być karty ? ile tamta kosztowała ? 


z tańszych w esc.pl znalazłem 

1999zł Gigabyte GeForce GTX1070 G1 Gaming 8GB DDR5 256bit (1822/8008)

 

1799zł MSI GeForce GTX1070 Aero ITX OC 8GB DDR5 256bit (1721/8008) (ale tutaj chłodzenie i OC może być problemem )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...