Skocz do zawartości

Jak laptop zachowa się z monitorem 1920x1080?


Recommended Posts

Witam!

Posiadam laptopa z dedykowaną kartą graficzną Nvidia GeForce GT 940MX (DDR3) oraz zintegrowaną Intel Graphics 620. Otóż mam zamiar podłączyć do laptopa monitor 1920x1080. Chciałbym wiedzieć jak się zachowa, m. in. w grach. Mam sporo pytań, może po kolei. Obraz na monitorze laptopa oraz w przyszłości monitora jest ukazywany za pomocą dedykowanej czy zintegrowanej karty graficznej? Posiadając drugi monitor jakie wiążą się z tym konsekwencje? Wyższe zużycie karty graficznej, co może w przyszłości spowodować spalenie się jej? Gram w gry w rozdzielczości 1366x768, gdy bym grał na monitorze z rozdzielczością 1920x1080 jak bardzo spadła by wydajność? Proszę o udzielenie odpowiedzi na moje pytania  ^^ . Dziękuję  :D

Link to post
Share on other sites

Zasadnicze pytanie to w co byś chciał pograć bo 940MX z pamięciami DDR3 to jest max bieda.

 

Jeśli chodzi o monitor to jak podepniesz do masz w zasadzie dwa tryby: powiel i rozszerz. Jak weźmiesz powiel to masz dokładnie to samo na obu ekranach w tej samej rozdzielczości, jak weźmiesz rozszerz to możesz mieć HD + FHD możesz grać na jednym ekranie na na drugim mieć co innego itp. 

Link to post
Share on other sites

@up

 

sadzę że R6 na FHD będzie niegrywalne https://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-940MX.156013.0.html

Widziałem to zanim kupiłem laptopa. Gram na niskich ale w rozdzielczości 1366x768. Wyłącznie przestawienie rozdzielczości na większą dużo zabiera FPS?

 

EDIT:

Dodam, że kartę podkręciłem o 6-7℅ i niedługo kupuję podkładkę chłodzącą.

Edytowane przez Kubson2001
Link to post
Share on other sites

Nie dasz rady grac w fhd w r6s. U mnie zmiana rozdzielczosci z fhd na uhd to 30 fps roznicy. U Ciebie moze byc podobnie i w najlepszym wypadku odejdzie Ci 15 fps.

Wiec jesli przy tak niskiej rozdzielczości grasz na niskich/srednich to o fhd zapomnij

 

Link to post
Share on other sites

Nie dasz rady grac w fhd w r6s. U mnie zmiana rozdzielczosci z fhd na uhd to 30 fps roznicy. U Ciebie moze byc podobnie i w najlepszym wypadku odejdzie Ci 15 fps. Wiec jesli przy tak niskiej rozdzielczości grasz na niskich/srednich to o fhd zapomnij

A na monitorze 1080p grać w 768p? Będzie rezultat jak na 768 grać na 800x600?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...