Skocz do zawartości

PS4 Pro vs Xbox One X


Recommended Posts

Co wybrać, by starczyło na dłużej? Mam TV 4K z HDR. Za PS4 Pro przemawiają exy i cena a Xboxem... Pad (wg mnie), wsteczna kompatybilność, lepsza specyfikacja i w teorii powinien być dłużej wspierany i gry powinny dłużej wychodzić.

 

Co sądzicie? Co wybrać?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Ciężki wybór. PS4 Pro to genialne exclusivy, w które nie zagrasz na innym sprzęcie. Xbox One X zdecydowanie większa wydajność - gry w 4k wyglądają ostrzej, działają płynniej, duża baza gier ulepszonych dla wersji X,kompatybilność wsteczna, konsola pracuje bardzo cicho.Xbox posiada również świetną usługę Game Pass, gdzie za 29 zł na miesiąc masz dostęp do około 100 gier i to dość dobrych tytułów. Do tego jeszcze EA Access - za 14 zł na miesiąc również trochę dobrych tytułów znajdziesz. Microsoft przeskrobał sobie u mnie z planami, które chciał wdrożyć wraz z aktualna generacją, ale dzięki polityce Sony i sprzeciwie graczy na szczęście nie doszły do skutku, niemniej niesmak pozostał. Gdybym miał wybierać jedną konsolę to raczej PS4 ze względu na świetne dedykowane tytuły. Jeżeli jednak głownie grasz w gry multiplatformowe to wybierz Xboxa. Podsumowując - obydwie konsole zaoferują mnóstwo rozrywki w świetnej jakości, ale jeśli posiadasz mocnego PC to wszystkie obecnie wydawane gry na Xboxa ograsz na nim więc PS4 to najlepszy wybór.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Nadal uważam, że jak ktoś lubi konsole to najbardziej się opyla ograć exy na PS4 bo jest tego duużo ... pół roku do roku grania na pewno, a później, żeby być bardziej "future proof" przejść na XBoxa, trzeba pamiętać, że to MS się musi obecnie starać i to raczej MS będzie o konsumenta bardziej zabiegał niż Sony. Zbliża się też era gdzie pewne ficzery w grach multiplatformowych, szczególnie graficzne będą "only on Xbox". MS też smaruje mocno kasą za wyłączność lub czasową wyłączność pewnych marek, akurat tego nie popieram ale kto bogatemu zabroni. Przyjdzie jakiś mega hit typu Red Dead Redemption 2 i Xbox może poskładać PS4 i będzie płacz i zgrzytanie zębów. 

Edytowane przez Cepheus119
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Do Xklocka w zależności od upodobań można też doliczyć sporą gamę gier we wstecznej kompatybilności :)

 

To jest ogromna zaleta i mam nadzieję, że PS5 umożliwi również taką funkcję. Po dłuższym użytkowaniu XOX mam niedosyt - niby 4k jest, ale sporo kompromisów.Dla mnie 60fps w grze transformuje totalnie wrażenia na plus, więc idealnym byłby wybór np. 4k 30fps a 1800p lub nawet 1440p 60fps. Mam nadzieję, że Sony wypuści konkretne Ps5 co najmniej 10 Teraflopów z porządnym procesorem i wtedy 4k 60fps z wysokimi detalami będzie realne.

Jeszcze jedna, dość istotna kwestia i argument za PS4Pro dla niektórych. Istnieje rzesza graczy, którzy korzystają z monitora zamiast telewizora. Miałem okazję niedawno zobaczyć w akcji niedrogi (1100 zł) monitor 27" FHD z HDR - BENQ EW277HDR. Co prawda jasność tylko 400 nitów, ale naprawdę widać różnice w stosunku do SDR. Niestety z tej funkcji można skorzystać jedynie w parze z PS4Pro lub PC, XBOX na dzień dzisiejszy nie obsługuje HDR na ekranach FHD.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...