Skocz do zawartości

Komputer do 4900 z monitorem


Recommended Posts

Cześć! Składam swój komputer pierwszy raz i potrzebuję się was poradzić ;). Mój budżet wynosi 4900 zł (z monitorem). Składam peceta pod kątem gier i złożyłem coś takiego:

 

Co myślicie? Czy da się wymienić jakieś części na tańsze?

 

Z góry dzięki za pomoc :)!

 

Pozdrawiam

Edytowane przez foxu2314
Link to post
Share on other sites

Ok, mój błąd. Poprawiłem pierwszego posta względem poradnika żeby chociaż to wyglądało lepiej. Monitora nie uczepiłem się jakoś mocno, ale zależy mi na taką wielkość albo podobną. Co radzisz zmienić?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o coś normalnego, to w takim budżecie zestaw 

 

1 x  Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm 1 x  XFX Core TS 550W 120mm Bronze 1 x  Gigabyte GeForce GTX1070 WF2 OC 8GB DDR5 256bit (1771/8008) 1 x  GoodRam 8GB 3000MHz CL16 Play 1 x  SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black 1 x  Intel Core i5-8400 /2.8GHz, 9MB, LGA1151, BOX/ 1 x  Gigabyte GA-Z370P-D3 /intel Z370, LGA1151/ 1 x  LG 24MP59G-P (IPS, 5ms, HDMI)

 

Tutaj masz równo pod 4900 zł bez dysku SSD ale z i5 8400 6 rdzenie + 8 GB DDR4 na start. Do tego masz lepszą budę, lepszą GPU, lepszy zasilacz i monitor 24 cale FullHD na IPS 75 Hz

 

Jeżeli coś z większym monitorem, to można się jeszcze dobrze załapać na 27 cali FullHD. Zmiany na 

 

1 x  iiyama X2783HSU-B1 (AMVA+, 4ms, HDMI/DVI, USB) 1 x  AMD Ryzen 5 1600 /3.6GHz, AM4, BOX/ 1 x  Gigabyte GA-AB350-Gaming /AMD B350, DDR4, AM4/
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, niestety z paroma rzeczami będzie problem, bo nie wspomniałem o paru kwestiach, myślałem że nie będą tak istotne. Muszę kupić wszysto w jednym miejscu i na raty, tak więc na jakiejś no-name stronce nie dam rady :/. Problem jest ze znalezieniem:

 

- karta graficzna --> brak tego po prostu na stronkach ze sprzętem

- Procesor --> za tą cenę (800-900 zł) jedynie 3.2Ghz znajduję, bo 3.6 po 1000 zł, tak więc wziąłem 3.2Ghz póki co

- Ram --> brak 3000Mhz i 16 CL od Goodramu, tak więc wybrałem inny

 

Co myślisz? Czy wybrałem dobry zamiennik dla procka i ramu? Jaką kartę zamiast tej którą poleciłeś (nie ośmieliłem się szukać zamiennika na właśną rękę). Dzięki za poświecony czas.

 

LINK: https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego#configurator

 

Pozdrawiam

Edytowane przez foxu2314
Link to post
Share on other sites

Ten komputer niestety jest za 4500 zł niecałe bez monitora. Ale pomyslałem że brakujące części uzupełnie częściami z Twojego linka i wyszło mi takie coś:

 

Zasilacz: XFX Core TS 550W 120mm Bronze

Procek:  AMD Ryzen 5 1600 /3.6GHz, AM4, BOX

Grafika: Palit GeForce GTX1060 JetStream 6GB DDR5 192bit (1708/8000)

Płyta główna: Gigabyte GA-AB350-Gaming /AMD B350, DDR4, AM4/

RAM:  ADATA XPG Z1 DDR4, 8GB, 3000Mhz, CL16 

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG4T

Dysk twardy: Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm

Monitor: iiyama X2783HSU-B1 (AMVA+, 4ms, HDMI/DVI, USB)

 

Razem: 4569 zł, tak więc może jakąś lepszą kartę grafy?

Wiem, że ciężko brać pod uwagę jeszcze sklep, ale to niestety warunek niezbędny dla mnie :/.

Link to post
Share on other sites

??? Mam jedno konto na tym forum, które założyłem wczoraj :P. No chyba że kiedyś coś zakładałem ale nie pamiętam nic takiego.

 

W moim powyższym poście pisząc "Ten komputer niestety jest za 4500 zł niecałe bez monitora." miałem na myśli kompa z linka, a nie mój. Ja mam za 4900 wliczając monitor, tak więc ten komp z linka co mi podałeś jest trochę inną sytuacją.

Edytowane przez foxu2314
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ok, fachowiec mi złożył ten komputer i monitor wlacza się ale nie łapie obrazu. Sprawdziliśmy i RAM nie jest komptabilny według poradnika na stronie:

http://www.gigabyte.us/Motherboard/GA-AB350-Gaming-rev-10#support-doc

 

W sensie, nie ma go na liście RAMU który jest kompatybilny.

Rozumiem że muszę kupić nowy ram? Czy moze to być wina czegoś innego?

 

Dodam że próbowaliśmy podłączyć pod płyte główną jak i pod karte graficzną obydwoma kablami (HDMI i tym drugim większym, nie pamiętam nazwy). Nawet przez HDMI do TV i du*a.

 

EDIT: OK, działa. Źle włożył RAM.

Edytowane przez foxu2314
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...