Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam problem otóż mój komputer wyłącza się sam bez powiadomienia w grze world of tanks fortnite na najwyższych ustawieniach. W league of legends na wysokich się nie wyłącza. Komputer kupiłem używany z gwarancją. Pierwszy raz gdy tak się robiło komputer oddałem do gościa na gwarancji. Wymienił on zasilacz i powiedział że testował i wszystko było dobrze. Przez 2 dni chodził bez zarzutów. Dopiero dzisiaj zaczął się tak wyłączać w grach jak przed wymianą. Proszę o pomoc gdyż naprawdę nie wiem czego to może być teraz wina.

Podzespoły komputera

intel i5 3470

 

karta graficzna: gtx 970 jet stream

 

 
dysk: Seagate Barracuda 7200.14 1TB

 

 
pamięć ram: Kingston KP382H-HYC KVT8FP-HYC 8GB
 
Płyta główna: h61m-p31
 
Zasilacz po wymianie: Corsair power supply 550W
 

 

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Objawy wskazują na problem albo z grafiką albo z zasilaczem. Zasilacz teoretycznie powinien sobie radzić z obciążeniem całego systemu ale to tylko elektronika i może powoli się kończy. To, że PC pada pod WOTem a nie w LOL to moze być spowodowane tym, że WOT potrafi bardziej obciążyć grafikę/cpu co generuje większy pobór z zasilacza i ewentualne jego przegrzewanie.

 

Oczywiście warto odpalić np. FurMark'a i sprawdzić jak się mają maksymalne temperatury w stresie karty graficznej oraz OCCT/Prime95/IntelBurnTest dla CPU i jeśli nie pojawią się błędy czy zbyt wysokie temperatury to pozostaje raczej zasilacz. Jeśli masz watomierz, to wepnij go przed blaszakiem i sprawdź jakie są pobory mocy w obu przypadkach (WOT i LOL). 

Link to post
Share on other sites

Włącz program HWiNFO z zakładki Sensors następnie klik na ikonę notatnika w prawym dolnym rogu i teraz wskazujesz gdzie ma zostać zapisany log. Okno programu minimalizujesz i włączasz grę. Grasz do wyłączenia się PC. po ponownym uruchomieniu udajesz się do lokalizacji zapisania logu, którą wskazałeś następnie wrzuć log na jakiś hosting, a tu podaj linka do hostingu.

Link to post
Share on other sites

Włącz program HWiNFO z zakładki Sensors następnie klik na ikonę notatnika w prawym dolnym rogu i teraz wskazujesz gdzie ma zostać zapisany log. Okno programu minimalizujesz i włączasz grę. Grasz do wyłączenia się PC. po ponownym uruchomieniu udajesz się do lokalizacji zapisania logu, którą wskazałeś następnie wrzuć log na jakiś hosting, a tu podaj linka do hostingu.

 

  https://megawrzuta.pl/download/f83aaf2c5ce0cf8c324ce08bc1d2d08f.html link do logow

Edytowane przez jezakos11
Link to post
Share on other sites

Jedyna anomalia w logu, która może wskazywać przyczynę resetu to raptowny skok obrotów wentylatorów karty graficznej do ponad 2500 obr/min na 2 sek. przed resetem. Zachowanie karty tym bardziej dziwne, że karta niema tak wysokiej temperatury, aby wentylatory musiały zadziałać na tych obrotach. Jaki miałeś poprzednio zasilacz, a jaki jest dokładnie ten Corsair. Wrzucam screena przewężonego w kolumnach bez znaczenia na restart. Napięcia zasilacza odczytywane przez płytę gł. są poprawne. Wydaje mi się, że winowajcą jest karta graficzna, a konkretnie jakiś błąd czujników karty. https://i.imgur.com/SJUvcQD.jpg

Link to post
Share on other sites

Jedyna anomalia w logu, która może wskazywać przyczynę resetu to raptowny skok obrotów wentylatorów karty graficznej do ponad 2500 obr/min na 2 sek. przed resetem. Zachowanie karty tym bardziej dziwne, że karta niema tak wysokiej temperatury, aby wentylatory musiały zadziałać na tych obrotach. Jaki miałeś poprzednio zasilacz, a jaki jest dokładnie ten Corsair. Wrzucam screena przewężonego w kolumnach bez znaczenia na restart. Napięcia zasilacza odczytywane przez płytę gł. są poprawne. Wydaje mi się, że winowajcą jest karta graficzna, a konkretnie jakiś błąd czujników karty. https://i.imgur.com/SJUvcQD.jpg

Czyli karta graficzna do wymiany? Czy iść z tym do serwisu i powiedzieć im o tym błędzie czujników karty. Wiesz może jaki to będzie koszt?

Link to post
Share on other sites

Moje zdanie nie odwalaj roboty za serwis. Kupiłeś od nich sprzęt to oddaj im, niech sami wszystko posprawdzają. Powiedz tylko, że podczas gry komp się wyłącza. Wzięli od Ciebie kasę, to niech się sami pobawią. 

Link to post
Share on other sites
Pierwszy raz gdy tak się robiło komputer oddałem do gościa na gwarancji. Wymienił on zasilacz i powiedział że testował i wszystko było dobrze.

Uważam, że tu powinieneś mieć gwarancję na tą naprawę. Zanieś sprzęt do tego gości i powiedz, ze dalej jest ten sam problem. Dla upewnienia się czy to wina karty musiałbyś podłączyć inną kartę i przetestować, ale jeżeli masz jakieś gwarancje na cały sprzęt to wykorzystaj i nic nie kombinuj , bo mogą stwierdzić utratę gwarancji ze względu na Twoją ingerencję.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Uważam, że tu powinieneś mieć gwarancję na tą naprawę. Zanieś sprzęt do tego gości i powiedz, ze dalej jest ten sam problem. Dla upewnienia się czy to wina karty musiałbyś podłączyć inną kartę i przetestować, ale jeżeli masz jakieś gwarancje na cały sprzęt to wykorzystaj i nic nie kombinuj , bo mogą stwierdzić utratę gwarancji ze względu na Twoją ingerencję.

 

No właśnie gwarancji już nie mam, a na komputerach aż tak się nie znam więc nie chce nic sam grzebać.

Link to post
Share on other sites

No to jest problem bo to dość ciekawy przypadek - szczególnie, że jak w logach widać nie ma np. zbyt wysokiej temperatury na GPU ani dziwnych napięć czy nawet artefaktów, które się pojawiają, gdy karta graficzna się kończy. Trzeba by to potwierdzić u kogoś, kto ma możliwość podpięcia tej karty na sprawdzonym sprzęcie z dobrym zasilaczem by mieć pewność co do tej grafiki.

Link to post
Share on other sites

No to jest problem bo to dość ciekawy przypadek - szczególnie, że jak w logach widać nie ma np. zbyt wysokiej temperatury na GPU ani dziwnych napięć czy nawet artefaktów, które się pojawiają, gdy karta graficzna się kończy. Trzeba by to potwierdzić u kogoś, kto ma możliwość podpięcia tej karty na sprawdzonym sprzęcie z dobrym zasilaczem by mieć pewność co do tej grafiki.

 

Takiej możliwości nie mam niestety żeby do kogoś oddać. Zanieść do serwisu?

Link to post
Share on other sites

To że kupiłeś komputer używany z gwarancją sprzedawcy nie oznacza, że poszczególne podzespoły nie posiadają jeszcze gwarancji. Może się okazać że przedmiotowa karta graficzna posiada jeszcze gwarancję producenta. Warto się zorientować w tym temacie.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli wina leży po stronie karty graficznej, chociaż nie należy do końca wykluczyć zasilacza, bo on też może powodować takie zachowanie karty to albo zakup nowej karty lub nowego zasilacza. Ceny znajdziesz w sieci do Ciebie należy czy wybierzesz podzespoły używane czy nowe.

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie zrobiłem kilka minut temu test na benchmarkuser i oto wyniki testu 

UserBenchmarks: Game 26%, Desk 46%, Work 30%
CPU: Intel Core i5-3470 - 64.4%
GPU: Nvidia GTX 970 - 21%
HDD: Seagate Barracuda 7200.14 1TB - 99.7%
RAM: Kingston KP382H-HYC KVT8FP-HYC 8GB - 51%
 

​Kilka tygodni temu robiłem testy i karta miała chyba ponad 80% a teraz aż tak spadło. Proszę o pomoc bo nie wiem co się dzieje.
 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam wznawiam temat. Komputera do naprawy na razie nie oddałem ponieważ na razie nie mam pieniędzy na  serwis, a sama diagnostyka kosztuję 100zł. Dzisiaj gdy włączyłem komputer i odpaliłem grę cs:go po chwili wyskoczyło takie coś(linki na dole). Wygląda jakby karta graficzna była uszkodzona ale nie wiem dlatego się pytam. Proszę o pomoc.

 

https://megawrzuta.pl/filesgroup/91e5e8d065ffde551d9fa8c2063b9c8c.html

Link to post
Share on other sites

Bo tak to z kartami graficznymi jest.. Karta ci już umarła będziesz musiał kupić nową.

Nie mam tego ciągle tylko co jakiś czas. Czyli twoim zdaniem to samoczynne wyłączanie się komputera jest spowodowane karta graficzna? Bo dopiero zaczęło się to od kilku dni przedtem jak zakładam ten temat czegoś takiego nie miałem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...