Skocz do zawartości

Pytanie o temperatury po czyszczeniu i wymianie past (Lenovo Z580)


Recommended Posts

Witam,

Mój laptop się przegrzewał, po dłuższej pracy pod obciążeniem pojawiały się artefakty na ekranie.
Zakładam, że może to być powoli ujawniający się problem z odklejaniem GPU lub mostka, ale też może to być problem z przegrzewaniem ponieważ nigdy go nie rozbierałem nie czyściłem a mam go już 6 lat.
Nie zaszkodzi spróbować tanim kosztem spróbować coś z tym zrobić, więc postanowiłem go rozebrać wyczyścić itp, przy okazji wymieniłem wentylator bo stary już warkotał, nałożyłem nowe warstwy pasty na CPU i GPU (i5 + GF gt630m).
Jak na razie pod mocnym obciążeniem przez kilka godzin nic się nie działo, a poprzednio po godzinie już fixował.
Przedstawiam temperatury w spoczynku po godzinie pracy laptopa.
Prosiłbym o stwierdzenie, czy te temperatury na CPU i GPU są odpowiednie?

Z góry dzięki :)http://s5.ifotos.pl/img/Schowek01_qxenran.jpg

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem jest ok. Po prostu to czyszczenie trzeba trzeba częściej robić...

a Twoim zdaniem jakie są graniczne temperatury po przekroczeniu których powinienem interweniować?

np teraz ciągle youtube i na dwa ekrany lece (podłączone tv przez hdmi) i cały czas na zintegrowanej grafice i mam temperature max na CPU 62 stopnie (tryb wysokiej wydajności)

Link to post
Share on other sites

Jak Ci dojdzie cpu i gpu do 90* wtedy zacznij się martwić, mogłeś od razu wymienić termopady ale to zrobisz za rok :) ogólnie zmiana pasty i czyszczenie powinno się robić raz na pół roku

termopadów nigdzie nie było ;) miałem kupiony ale się nie przydał ;) tylko pasta na gpu i cpu

pod obciążeniem w graniu CPU nie przekroczyło 80 stopni a GPU 83 stopnie :D chyba dobrze

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...