Skocz do zawartości

Router do internetu Multimedia Polska


Recommended Posts

Witam

Potrzebuje pomocy dla laika w temacie sieci i routerów. Chciałbym kupić podstawowy router do +/- 70zł, tak by obsługiwał sieć Multimedii. Mam dwa modele na oku:

Internet ma prędkość 60Mb/s, słyszałem że wymogiem tego dostawcy jest klonowanie MAC. Moje mieszkanie nie jest duże, ok. 40m2.

Proszę o pomoc w tym temacie. 

Link to post
Share on other sites

Czesc.Smialo bierz tego ASUSA.Też mam tego Asusa do multimedii neta z predkoscia 60 mega i smiga.Podpinasz router pod modem ustalasz hasło do wifi i gotowe.Zasieg doskonały w mym mieszkaniu 45 metrowym.

Z tego routera korzysta u mnie telewizor,3 smartfony oraz stacjonarny PC po wifi ,a takze 1 pc na kablu.

Edytowane przez Axolan
Link to post
Share on other sites

Czesc.Smialo bierz tego ASUSA.Też mam tego Asusa do multimedii neta z predkoscia 60 mega i smiga.Podpinasz router pod modem ustalasz hasło do wifi i gotowe.Zasieg doskonały w mym mieszkaniu 45 metrowym.

Z tego routera korzysta u mnie telewizor,3 smartfony oraz stacjonarny PC po wifi ,a takze 1 pc na kablu.

 

Cześć.

Mam takie pytanie bo się nie znam, czy przypisując w konfiguratorze routera adresy MAC poszczególnych urządzeń i ustawiając hasło nikt z zewnątrz mimo złamania hasła nie połączy się z moją siecią?

I dodatkowo router obsłuży prędkość 120Mb/s (tak na przyszłość)?

Edytowane przez Aeroe
Link to post
Share on other sites

Oba routery mają porty 100Mbit, więc łącze 120Mbit będzie ograniczane. Gdy chcesz przesiąść się w przyszłości na szybsze łącze proponuje wziąć model z portami gigabit jak RT-AC53 czy Archer C2.

Ustawienie niesłownikowego hasła WPA2 powinno stanowić wystarczającą barierę przed intruzami. Filtrowanie MAC już nie ma większej logiki, o ile nie zależy Ci na jakiś dodatkowych restrykcjach wewnątrz własnej sieci LAN.

Link to post
Share on other sites

Witam

Potrzebuje pomocy dla laika w temacie sieci i routerów. Chciałbym kupić podstawowy router do +/- 70zł, tak by obsługiwał sieć Multimedii. Mam dwa modele na oku:

Internet ma prędkość 60Mb/s, słyszałem że wymogiem tego dostawcy jest klonowanie MAC. Moje mieszkanie nie jest duże, ok. 40m2.

Proszę o pomoc w tym temacie. 

Ten ASUS RT-N12+ będzie spoko wyborem. Zasięg dobry, nie ma problemu z softem i łatwy w obsłudze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...