Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Szukam sposobu na wymuszenie aktualizacji godziny w windows co kilka sekund

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 dulu1

dulu1
  • Amator

• 47 postów

Napisano 09 grudzień 2017 - 12:30

Dlaczego? Coś mam w moim dellu zepsute, kwarc chyba siadł. Nie piszcie że to bateria, bo to nie to. Sprawdziłem już wszystko. Godzina potrafi dobrze trzymać pół dnia, a czasami minute po ustawieniu przyjmuję jakąś losową wartość.

Szukam sposobu żeby mój zegar systemowy aktualizował się gdzieś co 15s-1m, używałem atomic time synchronizer i ten sposób się sprawdzał, godzina cały czas była dobra. Tylko trial się skończył, programu darmowego za nic nie mogę znaleźć, a licencja jest warta tyle co mój kadłubek della..... Może znacie jakieś darmowe wersje? a może da się to ustawić w systemie żeby wymusić aktualizacje powiedzmy co minutę?

• 0

#2 dulu1

dulu1
  • Autor tematu
  • Amator

• 47 postów

Napisano 13 styczeń 2018 - 16:26

nikt nic? :(

• 0

#3 penknife

penknife
  • Nowicjusz

• 13 postów

Napisano 13 styczeń 2018 - 17:11

w32time Tylko z odpowiednimi argumentami puszczone w pętli. Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka
  • 0

#4 dulu1

dulu1
  • Autor tematu
  • Amator

• 47 postów

Napisano 13 styczeń 2018 - 17:14

rozumiem że w32time to wbudowana windosowska synchronizacja? Wiesz jak ją przestawić?

• 0

#5 penknife

penknife
  • Nowicjusz

• 13 postów

Napisano 13 styczeń 2018 - 17:18

Odpal cmd Wpisz: w32time /? Utwórz plik .bat: @echo off :a ping localhost -n 4 >nul w32time tu_wybrane_argumenty goto a Na koniec przypnij plik .bat do autostartu Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka
  • 0

#6 dulu1

dulu1
  • Autor tematu
  • Amator

• 47 postów

Napisano 22 styczeń 2018 - 18:34

można jakoś prościej? nic z tego nie rozumiem, nie wiem co to są wybrane argumenty..

• 0

#7 dulu1

dulu1
  • Autor tematu
  • Amator

• 47 postów

Napisano 29 styczeń 2018 - 22:22

Czy ktoś za pomocą tego, co jest napisane pod poniższym linkiem jest mi w stanie co mam namieszać w rejestrze żeby synchronizowało się co minutkę?

https://support.micr...w32time-service

jest opisana wartość rejestru usługi "Period",  ale u mnie takiej zakładki w rejestrze nie ma :/

• 0

#8 dulu1

dulu1
  • Autor tematu
  • Amator

• 47 postów

Napisano 13 luty 2018 - 19:18

up

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych