Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne do gier


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kombajn,

Recommended Posts

Witam! Szukam słuchawek nausznych do gier do konsoli PS3 i PS4. Mam problem z ich wyborem, ponieważ kompletnie nie znam się na słuchawkach. Temat "Polecane słuchawki nauszne (2017r.)" niestety mi nie pomógł i obecnie gdzie mieszkam nie ma możliwości sprawdzenia jak poszczególne słuchawki brzmią więc prawdopodobnie jedynym wyjściem będzie sięgnięcie po radę od kogoś kto konkretnie się zna na słuchawkach. Z góry dziękuję za każdą udzieloną pomoc.

 

Budżet: <750zł

Czego potrzebujesz?: Słuchawki

PrzeznaczenieTylko gry

Źródło: Monitor Dell S2316H wejście słuchawkowe jack 3,5mm
Oczekiwania: Zależy mi głównie na wygodzie słuchawek bo będą one używane przez dobrych parę godzin. Czasami nawet większość dnia. Tak żeby dało się grać bez konieczności ściągania słuchawek po godzinie czy po dwóch ze względu na dyskomfort. Mam małą głowę i małe uszy więc mam nadzieję, że nie będzie większego problemu jeśli chodzi o nadmierny docisk słuchawek do głowy itp. Jeżeli chodzi o dźwięk to chciałbym aby być w stanie usłyszeć wszystko to co da się usłyszeć z danej gry (każdy detal - nawet najcichsze dźwięki), oczywiście jeśli jest to możliwe w słuchawkach do 750zł.
InneZastanawia mnie to czy w ogóle opłaca się kupować drogie słuchawki jeżeli nie będą one przeznaczone do komputera tylko do konsoli i to w dodatku podpinane do monitora. Właśnie jak to jest z wejściem słuchawkowym w monitorze? ile tak naprawdę da się wycisnąć z takich drogich słuchawek? i oczywiście czy da się uzyskać to co napisałem powyżej - "być w stanie usłyszeć wszystko to co da się usłyszeć z danej gry"? jeśli się nie mylę to do komputera dokupuje się kartę dźwiękową a co jeżeli chodzi o monitor? może jakiś wzmacniasz słuchawkowy czy coś takiego?

 

Link to post
Share on other sites

Fantastyczne są słuchawki Fatic Duel (link). Jeśli możesz do nich dopłacić to zdecydowanie warto. 

 

Bardzo udana reklama, nie ma co...

Miałem kilka par słuchawek AIAIAI nie były to złe produkty, grały całkiem nieźle, ale były tanie... Nie to co ten dziwny twór, bo za 800zł to możemy mieć masę dobrego sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się nad Brainwavz HM5. Ciekawe czy spełniły by moje oczekiwania bez żadnych wzmacniaczy, kart dźwiękowych albo tych innych "dodatków" zwyczajnie wpięte do wejścia słuchawkowego w monitorze (po prostu plug and play). Miał już ktoś do czynienia z tymi słuchawkami? może ktoś wie jak one grają właśnie bez tych wszystkich dodatków ulepszających dźwięk? Ciekawe czy istnieją w ogóle takie słuchawki, które są "uniwersalne" tzn. zagrają dobrze wszędzie gdzie się je podepnie. Ewentualnie oprócz propozycji poszczególnych modelów jeżeli ktoś by był na tyle miły by wytłumaczyć (nawet pokrótce) czym kierować się przy wyborze słuchawek do takiego źródła (czy faktycznie impedancja słuchawek lub pasmo przenoszenia albo inne rzeczy mają znaczenie przy takim źródle) bo np. poradniki typu http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/sluchawki-poradnik-jak-wybrac-3791/strona/14134.html nadal nie przekonują mnie do dokonania wyboru...


Po pierwsze to napisz proszę czy to wyjście słuchawkowe w monitorze podaje dobrej jakości sygnał? Jak podepniesz słuchawki dokanałowe od telefonu słychać szum czy cisze ?

Sygnał moim zdaniem jest bardzo dobry. Nie słychać żadnych szumów. Słuchawki, które obecnie posiadam to SONY MDR-EX15LP (dokanałowe) i SONY MDR-XB600 lecz nie spełniają moich oczekiwań dlatego zdecydowałem się na zakup innych słuchawek.

Link to post
Share on other sites

HM5 to solidne słuchawki zamknięte, niezła szczegółowość dźwięku, wyrównane pasmo. Genialne bardzo wygodne pady. Tyle że tylko skórkowe więc jednak się to ucho poci po jakimś czasie. 


Dobra w takim razie z zamkniętych słuchawek jeśli potrzebujesz izolacji od otoczenia polecam Audio-Technica ATH-M40x + wymienić pady na wygodniejsze np właśnie takie od HM5 (osobiście preferuje welur, chu się nie poci skóra oddycha a słuchawki nabierają lekko przestrzenności dźwięku kosztem mniejszej ilości basu)

https://www.skapiec.pl/site/cat/49/comp/9393092?gclid=Cj0KEQiAkJyjBRClorTki_7Zx8QBEiQAcqwGMQRcrcthY9DiMJPTZihH4BD1sjKey6tDtyUIQhPg1VgaAts28P8HAQ

A z otwartych dających lepszą przestrzeń, scenę i pozycjonowanie dźwięku kosztem izolacji od otoczenia to Philips SHP9500 do ściągnięcia z Amazonu niemieckiego darmowa dostawa do polski

https://www.amazon.de/Philips-SHP9500-00-HiFi-Kopfhörer-neodymium-Schwarz/dp/B00ENMK1DW/


Z zamkniętych też bardzo dobrymi słuchawkami, bardzo wygodnymi i wzorowo wykonanymi są  AKG K550 jedyne minusy to takie że kabel jest na stałe a padów nie idzie wymienić, znaczy są zdejmowane tylko producent nie sprzedaje nowych a że słuchawki są większe od przeciętnej ciężko dopasować cokolwiek co by pasowało

https://www.ceneo.pl/42922101#tab=click

Edytowane przez kombajn
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

HM5 to solidne słuchawki zamknięte, niezła szczegółowość dźwięku, wyrównane pasmo. Genialne bardzo wygodne pady. Tyle że tylko skórkowe więc jednak się to ucho poci po jakimś czasie. 

Dobra w takim razie z zamkniętych słuchawek jeśli potrzebujesz izolacji od otoczenia polecam Audio-Technica ATH-M40x o klase jednak lepsze od HM5 

https://www.skapiec.pl/site/cat/49/comp/9393092?gclid=Cj0KEQiAkJyjBRClorTki_7Zx8QBEiQAcqwGMQRcrcthY9DiMJPTZihH4BD1sjKey6tDtyUIQhPg1VgaAts28P8HAQ

A z otwartych dajacych lepszą przestrzeń, scenę i pozycjonowanie dźwięku kosztem izolacji od otoczenia to Philips SHP9500 do ściągnięcia z Amazonu niemieckiego darmowa dostawa do polski

https://www.amazon.de/Philips-SHP9500-00-HiFi-Kopfhörer-neodymium-Schwarz/dp/B00ENMK1DW/

Mam rozumieć że niezła szczegółowość dźwięku i wyrównane pasmo pozwoli mi na usłyszenie wszystkiego czego się da usłyszeć z danej gry? każdy dźwięk? nawet najcichszy? Sory jeśli brzmi to jakoś głupio to usłyszenie wszystkiego czego da się usłyszeć ale naprawdę nie mam pojęcia jak to inaczej powiedzieć/wytłumaczyć. Niestety nie znam się na słuchawkach aż tyle żeby móc to wszystko jakoś inaczej sprecyzować żeby było na 100% wiadomo o co mi dokładnie chodzi. No właśnie jeżeli chodzi o te skórkowe pady to mam złe przeczucie przez to pocenie się ucha bo z komfortem to pewnie nie było by u mnie problemu. A co dopiero będzie w lecie? Może na tyle godzin lepsze były by welurowe lub jakieś materiałowe nauszniki? Musze przyznać, że te Audio-Technica ATH-M40x ciekawie wyglądają i cena mi pasuję i to nawet bardzo!. Może jakiś mod - te słuchawki z welurowymi albo materiałowymi nausznikami? Szczerze to obojętnie mi czy są to słuchawki otwarte czy zamknięte. Mi tylko zależy żeby uzyskać ten efekt który napisałem w oczekiwaniach jeśli chodzi o dźwięk. Tylko właśnie problem w tym, że ja nie mam pojęcia które (czy zamknięte czy otwarte) pozwolą uzyskać taki efekt. Wydaję mi się, że pewnie bardziej pasowały by zamknięte. A i wielkie dzięki za te dwie propozycje!

Edytowane przez FourtySeven47
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Do M40x możesz dokupić welurowe pady od HM5 i będziesz mieć komplet - wygodę, jakość wykonania i bardzo szczegółowy dźwięk, nawet lepszy pod tym względem niż na HM5.


Jak chcesz zaoszczędzić parę groszy na Amazonie można zamówić chińska wersje tych padów za 9 euro dostawa trwa ok dwa tygodnie. Mam takie i jestem bardzo zadowolony z ich jakości i wygody:

https://www.amazon.de/gp/product/B074P9HVF8/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do M40x możesz dokupić welurowe pady od HM5 i będziesz mieć komplet - wygodę, jakość wykonania i bardzo szczegółowy dźwięk, nawet lepszy pod tym względem niż na HM5.

Jak chcesz zaoszczędzić parę groszy na Amazonie można zamówić chińska wersje tych padów za 9 euro dostawa trwa ok dwa tygodnie. Mam takie i jestem bardzo zadowolony z ich jakości i wygody:

https://www.amazon.de/gp/product/B074P9HVF8/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Decyduję się na te modowane M40x. Cena za wszystko jak najbardziej mi odpowiada. Jeśli chodzi o dźwięk to wierzę ci na słowo. Dzięki za ten link do tych chińskich wersji padów! Pewnie je wezmę. Dzięki wielkie za pomoc kombajn. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...