Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam pytanko czy te podzespoły będą ok? bez necków itp.

 

PC:

CPU- Intel Xeon e5450 - 4x3Ghz TDP 80 W (zmodowany i "wycięty")

 

GPU- Nie wiem jakie? - Niżej zrobi odnośnik jakie sam znalazłem lecz jestem chętny na każdą propozycję

 

RAM- 2x1GB Szare Geile 800mhz i 2x1GB Patriot 800mhz

 

MOBO- Gigabyte GA-G33M-S2 (6 faz zasilania ale bez chłodzenia)

 

Zasilacz- ENLIGHT-350 W

 

Kwota przeznaczona na pc:

Xeona - mam

Ram - mam

Mobo - mam

Zasilacz - mam

 

GPU NIE MAM - kwota max 250 zł

 

Proponowane karty które sam znalazłem

R7 260

R7 260x

Radeon HD 7770

GTX 750 OC

 

Pytania:

1 - Czy zrobię na niej oc Xeona na tej płycie? (Aktualnie mam C2D e6550 2x2.33 na 2x2.8 ghz)

2 - Jaka karta?

3 - Jeżeli zasilacz nie starczy (lecz do r7-mek i tego hd powinien wytrzymać)

4 - Co sie stanie jak zabraknie mocy na zasilaczu?

Edytowane przez patio14_pl
Link to post
Share on other sites

Przydało by się coś przynjamniej na p35 z chłodzeniem sekcji zasilania, ale jeśli nie ma FSB walla to podkręcisz jaka rewizja tego Xeona ? A i na boxie przy ruszeniu napięcia będzie słabo z temperatrami, jakieś chłodzenie by się przydało.

Link to post
Share on other sites

Przydało by się coś przynjamniej na p35 z chłodzeniem sekcji zasilania, ale jeśli nie ma FSB walla to podkręcisz jaka rewizja tego Xeona ? A i na boxie przy ruszeniu napięcia będzie słabo z temperatrami, jakieś chłodzenie by się przydało.

xeon przyjdzie w nast tyg to podeśle rewizje

 

Jaka karta graf?

Link to post
Share on other sites

Pytania:

1 - Czy zrobię na niej oc Xeona na tej płycie? (Aktualnie mam C2D e6550 2x2.33 na 2x2.8 ghz)

2 - Jaka karta?

3 - Jeżeli zasilacz nie starczy (lecz do r7-mek i tego hd powinien wytrzymać)

4 - Co sie stanie jak zabraknie mocy na zasilaczu?

 

1. Raczej tak, ale niewielkie. 

2. Z wymienionych zdecydowanie R7 260x - w tej cenie ciężko o coś innego.

3/4. Będzie się restartować, niestabilny, lub wyzionie ducha ( zależnie od szczęścia paląc inne elementy :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Przepraszam za odkopanie tematu ale przyszło kilka zmian

 

Aktualnie w pc mam:

 

Zasilacz Chieftec 450 W

Cpu: Xeon e5450 (bez oc temp nie pozwala, stockowy cooler i pasta mx4 przy occt stress wywalało jakies 77 stopni na najcieplejszym rdzeniu  i 72 na pozostałych)

 

Rozważam zakupienia grafiki 1050 Ti ponieważ bede mogł potem jej użyć

 

a w przyszłości zakupienia:

płyty pod 1156

i5 760

8gb ram ddr3 1333 mhz

i wsadzenie tego gtx 1050 Ti.

 

1 Czy bedzie to opłacalnie i i5 da duży przyrost mocy?

 

2 Czy ta i5 ma odblokowany mnożnik i czy łatwo leci pod oc?

 

3 Czy dobrze myśle żeby narazie do tego xeona kupic 1050 TI? - Wiem ze bedzie bootle neck i karta bedzie działała na 70 %

 

4 Czy bardziej opłaca się już isć w i5 2400 lub i5 2500 bez K? - Czy już bardziej w tego Pentiuma G4560 no ale ram jest do niego strasznie drogi

Link to post
Share on other sites

kup i5 2400/2500, pentium to na chwilowe rozwiązanie, w grach typu bf1. wd2 męczy sie niemiłosiernie (szczególnie jak sie dużo dzieje)

dodatkowo pamięć ddr4 obecnie to jakis koszmar cenowy, za 8gb 350+ często sobie liczą

jak przeskoczysz na Sandy Bridge różnicę odczujesz bardzo dużą (ja przechodziłem z podobnego do twojego sprzętu PII x4 i nawet bez OC proca wydajnośc podskoczyła ogromnie)

Link to post
Share on other sites

Czyli narazie tak zostawie stara karte i zasilacz gdzies w domu, wsadze chiefteca 450 W i gtx 1050 TI do tego pc z xeonem i sb pogram, w lato coś pomysle sprzedam pc ze starymi częściami i zostawie zasilacz Chieftec 450 W i GTX 1050 TI, bede miał 400 zł w kieszeni,

Podpowiesz coś sensownego w kwesti płyty procka i ramu? Poprosił bym o napisanie modeli itp, Oczywiście bede mogł dołożyc kasy do tych 400 zł

 

Bo ze tego co się naoglądałem to i5 760 działa bardzo dobrze nawet z gtx 1060 

Edytowane przez patio14_pl
Link to post
Share on other sites

nie przesadzajmy, do 1060tki to już mocny proc w miarę musi być, a i5 760 nawet kręcony to wydajność co najwyżej i5 2400

co do zestawu

proc i5 2400/2500 (co taniej znajdziesz, w podobnej cenie , wiadomo 2500)

mobas - jakiś firmowy na h61 (asus, asrock , gigabyte czy msi)

ramy - 8gb  jak najtaniej ddr3 1333 cl9, ewentualnie jak znajdziesz w podobnej cenie to bierz 1600

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

nie przesadzajmy, do 1060tki to już mocny proc w miarę musi być, a i5 760 nawet kręcony to wydajność co najwyżej i5 2400

co do zestawu

proc i5 2400/2500 (co taniej znajdziesz, w podobnej cenie , wiadomo 2500)

mobas - jakiś firmowy na h61 (asus, asrock , gigabyte czy msi)

ramy - 8gb  jak najtaniej ddr3 1333 cl9, ewentualnie jak znajdziesz w podobnej cenie to bierz 1600

A jaki byś zaproponował zestaw z i5 2400 lub 2500

Link to post
Share on other sites

np tu maszw ciekawej cenie , do tego dokupić kość ramu

http://allegro.pl/msi-h61m-p20-g3-core-i5-2400-3-1ghz-1155-i7098318048.html#thumb/1

Nie chodziło mi o aukcje allegro ale o wypisanie najlepszych i w miarę takich płyt i ramów

Edytowane przez patio14_pl
Link to post
Share on other sites

Tak jak kolega napisał - nie ma co wielce przebierać w używkach tej klasy tylko szukać ofert atrakcyjnych cenowo wśród tego co aktualnie jest dostępne popularnych marek z którymi na ogół nie ma problemów jeżeli chodzi o kompatybilność. Kombinowanie z "najlepszą płytą" czy ramem pod i5 2400/2500 gdzie nie będzie robione OC mija się z celem. 

Link to post
Share on other sites

bardziej chodziło mi o to żeby wypisać jakieś modele płyt abym wiedział co mniej wiecej kupic bo teraz jedyne na czym się znam to wiem wszystko o 775 i aktualnie jade na xeonie e5450 ale za poł roku wymienie go chyba na i5 760 (bardzo fajny procesor jak na swoja cene)

Link to post
Share on other sites

760 to dobry procek za małe pieniądze, ale jak masz pod niego płytę, bo fajne płyty pod 1156 się zaczynają od 250zł i to jak przyfarcisz. Jak kupujesz platformę, to dużo bardziej opłaca się inwestować w 2/3 generację, nie dość, że płytę idzie dostać taniej, to jeszcze wydajność i możliwość upgrade'u dużo większa.

Link to post
Share on other sites

760 to dobry procek za małe pieniądze, ale jak masz pod niego płytę, bo fajne płyty pod 1156 się zaczynają od 250zł i to jak przyfarcisz. Jak kupujesz platformę, to dużo bardziej opłaca się inwestować w 2/3 generację, nie dość, że płytę idzie dostać taniej, to jeszcze wydajność i możliwość upgrade'u dużo większa.

jakie płyty pod 2 i 3 gen polecacie?

Link to post
Share on other sites

Niebieskie lub czerwone. Przecież u góry zostało już napisane. Modeli nikt tu Ci nie poda bo jest ich ze 100 lub wiecej. Co kolwiek na chipsecie h61 firmowego. Tylko trzeba sprawdzić kompatybilność z 3 gen przed zakupem jeśli będzie taka potrzeba. Bardziej rozbudowane płyty to h67, b75. Potem p67 z68 z77 i na nich można już podkręcać, z różnymi efektami w zależności od zastosowanego procesora

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...