Skocz do zawartości

pytanie o chłodnice


Recommended Posts

Składam pierwszego custom loopa i już powoli głupieje od wertowania tysiąca stron więc pytam tutaj.

Chcę trochę budżetowo chłodzić cpu ryzen 7 1700x i gpu gtx 1080 i teraz pytanie dosyć ciekawym wyborem w niskiej cenie wydają się Magicool g2 slim 360 i 240 czy te 2 chłodnice mi wystarczą?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie oczekujesz żadnych drastycznie niskich temperatur to wystarczą, ale z jakością wykonania nie jest najlepiej. Lepiej byłoby kupić używane lepszej jakości. Jeżeli zależy Ci na ciszy, to równie ważne będą dobre wentyle.

Akurat takie 2 warianty biorę pod uwagę - w razie jak mi się nie uda używek dostać to wezmę te 2. Wentyle będą problematyczne ale najwyżej pomaluje sobie łopatki na biało ;) bo chcę coś czarno białego ewentualnie całe czarne z białym ringiem ledowym, jeszcze nie zdecydowałem ale cały build będzie czarny z białymi wstawkami

Link to post
Share on other sites

Przy zakupie używanych chłodnic pamiętaj, żeby je dobrze przepłukać. Wystarczy do tego woda demineralizowana, do kupienia na stacji benzynowej 5zł za 5l. Jeżeli tego nie zrobisz, to bloki mogą się zapchać, a płyn zmienić kolor.

Co do wentyli, to najlepsze byłyby NB Eloop, ale jeżeli planujesz dość budżetowy build, to pewnie będą za drogie. Mimo wszystko lepszych wentyli na chłodnice po prostu nie ma.

 

Nie cytuj postów, które są bezpośrednio nad Twoim. Ciągłość rozmowy jest zachowana, także nie ma takiej potrzeby.

Edytowane przez bimbrownik03
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nawet nowe trzeba płukać z tego co wyczytałem więc i tak zamierzam to zrobić, muszę jeszcze jakiś rezerwuar wybrać ale nie mam  pomysłu bo chcę żeby był w miarę gruby i średniej wysokości - zalewam układ primochill vue więc fajnie by było mieć większy rez żeby to jakoś wyeksponować

Link to post
Share on other sites

Uważaj na ten płyn, bo u niektórych sprawuje się bez problemów przez miesiąc albo dłużej, a u innych po tygodniu zapycha układ. Jak na razie chyba nie wiadomo od czego to zależy. Na pewno staraj się, żeby nie było w układzie martwych punktów, gdzie te cząsteczki mogłyby się zbierać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przerzuciłem się z firmowych chłodnic (EK, Alphacooll, XSPC) właśnie na Magicoola G2 Slim ze względu na grubość 27mm (1mm grubsza chłodnica i wentylatory kolidują z ramami // uroki ITX). \

 

I powiem tak jakość wykonania jest ok, nie jest to poziom firmowych chłodnic (brakuje np ograniczników dla śrub, oraz malowanie finów mogło być troszke lepsze), ale nie moge powiedzieć że jest źle. 

Ogólnie jak mialbym kupować jeszcze raz chłodnice nie dopłaciłbym do firmowych, a wziąłbym tego Magicoola G2.

 

Jeżeli chodzi o temp, to różnica między nimi a firmowymi (mówie o podobnej grubości 30mm), jest marginalna wynikająca raczej z błędu pomiarowego.

 

2x240 Magicoola chłodzi u mnie Ryzena 1600 3.8GHz i RX580 1475/2100mHz i max temperatura płynu to ~43stopnie przy obrotach wentylatorów max 550RPM.

 

 

U Ciebie Ryzen 1700 i GTX1080 pewnie wydzieli podobne ilości ciepła jak mój zestaw więc 360 i 240mm będzie ok. Tylko pamiętaj by kupić dobrej jakości wentylatory (od siebie polecam BitFenix Spectre Pro PWM moim zdaniem lepsze niż Enermaxy i BQ SW2)

 

To co pisze nie opieram na testach z innych portali itp, tylko na własnym doświadczeniu.

Edytowane przez Asica10
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

to też doczytałem, jestem akurat z tych osób co przez tydzień wertują neta a później kupują ;) ktoś tam testował na yt nawet ale już nie pamiętam, generalnie problemów nie było

Uważaj na ten płyn, bo u niektórych sprawuje się bez problemów przez miesiąc albo dłużej, a u innych po tygodniu zapycha układ. Jak na razie chyba nie wiadomo od czego to zależy. Na pewno staraj się, żeby nie było w układzie martwych punktów, gdzie te cząsteczki mogłyby się zbierać.

 
Edytowane przez 4nimal
Link to post
Share on other sites

Ja również posiadam 2x 360 magicool slim pod i i5 6600k na 4.7 do tego gtx 1080ti i wszystko na monoblock i temperatura płynu jest to max 41stopni ogólnie chłodnice są ok ale te jako nowe maja bardzo dużo brudu w sobie i troszkę zeszło by wyczyścić przed montażem malowanie troszkę słabe.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Chcę trochę budżetowo

 

 

 

Phobya gchanger

 

:/

 

Mi zaczęła przeciekać chłodnica (uszkodzenie mechaniczne) i na szybko kupiłem 

http://www.angela.pl/p4795,magicool-ultra-360.html

Została na dłużnej. Jest znacznie lepsza od slim a niewiele droższa. Razem z 360 od EK spokojnie ogarniała 3770k na 1.35v i 290x z potężnym oc 1200/7000.  

Edytowane przez ernorator
Link to post
Share on other sites

Ja od siebie polecę Phobya gchanger, jeśli masz miejsce na grube.

 

 

:/

 

Mi zaczęła przeciekać chłodnica (uszkodzenie mechaniczne) i na szybko kupiłem 

http://www.angela.pl/p4795,magicool-ultra-360.html

Została na dłużnej. Jest znacznie lepsza od slim a niewiele droższa. Razem z 360 od EK spokojnie ogarniała 3770k na 1.35v i 290x z potężnym oc 1200/7000.  

niestety nie mam za dużo miejsca na grubasy bo składam loopa w in win 303

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...