Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam  mam problem a mianowicie mam laptopa firmy asus karta graficzna 1gb windows 7 procesor e2 vision amd i komputer zawieszał mi sie i strony właczaly mi sie po 5 min było tyle wirusow w sytemie wiec zrobilem tak rozebralem komputer wyczyscilem wszystko wymienilem paste z centymetr kurzu był poniewaz od nowosci czyli gdzies 3,5 roku nie był czyszczony wgrałem nowego windowsa i chodzi lepiej ale daje sie zacina caly czasz sie strony laduja po wlaczeniu juz i wolno chodzi i to by było na tyle i prosze o odpowiedzi jak mogę na to zaradzić

Link to post
Share on other sites

Witam nowego użytkownika forum.

Tak więc laptop "muli" tylko na przeglądarce czy po włączeniu np programu biurowego też są przycinki "mulenia"?

Poda najlepiej konkretnie co to za model laptopa i ile jest pamięci RAM (bo mógł doinstalować).

Z porad co do przeglądarki mogę zaproponować zmianę na np Opera i sprawdzenie jak lądują się strony.

Ina sprawa to samo połączenie z internetem, jaki sprzęt jest od dostawcy czy swój, i czy inne urządzenia  typu smartfon/tablet inny laptop dobrze działa na tym połączeniu, bo może to sprzęt od internetu się sypie?

Oczywiście sprawdził bym stan dysku programem Cristal Disc info.

Link to post
Share on other sites

Witam nowego użytkownika forum.

Tak więc laptop "muli" tylko na przeglądarce czy po włączeniu np programu biurowego też są przycinki "mulenia"?

Poda najlepiej konkretnie co to za model laptopa i ile jest pamięci RAM (bo mógł doinstalować).

Z porad co do przeglądarki mogę zaproponować zmianę na np Opera i sprawdzenie jak lądują się strony.

Ina sprawa to samo połączenie z internetem, jaki sprzęt jest od dostawcy czy swój, i czy inne urządzenia  typu smartfon/tablet inny laptop dobrze działa na tym połączeniu, bo może to sprzęt od internetu się sypie?

Oczywiście sprawdził bym stan dysku programem Cristal Disc info.

w laptopie mam oryginalnie od nowości 8 gb ram nie tylko na internecie lecz na wszystkim co mozna właczyć

stan dysku mam dobry pisze i temperatura 30 stopni

Link to post
Share on other sites

8 GB to na dziś minimum, więc jak najbardziej to nie brak pamięci tak wpływa prace komputera.

Jak pisze dysk jest O.K., nie pisał jak dawno system stawiał może trzeba go oczyścić uruchamiając kombajn CCLeaner?

Ma pewność co do wirusów, uruchamiał program MalwareBytes?

Z innych opcji na ożywienie "staruszka" to wymiana dysku na SDD.

Artykuł z konkurencyjnego portalu o tym:

https://www.purepc.pl/pamieci_masowe/jak_przyspieszyc_laptopa_wymien_dysk_hdd_na_ssd_poradnik

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Temat dość skomplikowany bo przyczyn może być sporo ale z opisu i na szybko można zawęzić do kilku punktów:

 

1. Kończący się dysk - trzeba sprawdzić czy nie ma w S.M.A.R.T. niepokojących rekordów dotyczących błędów zapisu, CRC, relokacji sektorów etc. Dość łatwo można to sprawdzić w np. HD Tune Pro i zakładka Health. Przy okazji można puścić skan powierzchni w HD Tune Pro i zakładce Error Scan czy sprawdzić ogólną wydajność dysku w zakładce Benchmark.

2. RAM, który można sprawdzić z poziomu Windows (Diagnostyka systemu pamięci Windows/RAM w Panelu Sterowania) lub odpalić MemTest'a z bootowalnego pendrive/CD (np. Hirens Boot CD).

3. Sterowniki - sterowniki chipsetu, karty graficznej/APU.

4. Kwestia Windows Update - jeśli postawiłeś gołego Win 7 to pewnie teraz czas na aktualizacje co w Win 7 może "nieco" potrwać a to wiąże się ze sporym obciążeniem RAM, CPU (zwykle pod 50%) oraz dysku i dopóki to nie przejdzie do końca to laptop ze słabszymi AMDkami może dziwnie się zachowywać.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez RalfNwn
Link to post
Share on other sites

W kompilacji Hiren's Boot jest jeszcze program do testowania dysków MHDD, a do testowania RAM Gold Memory.

Wydaje się że dalsze sprawdzanie sprzętu nie ma sensu.

Miałem ponad dwa lata temu w nowo zakupionym laptopie 4GB RAM+500 GB dysk HDD i szału nie było zwłaszcza że byłem przyzwyczajony pracy na komputerze z dyskiem SSD.

Po wymianie dysku na SSD nawet do tej pory RAM-u nie dokładałem choć karta zintegrowania tylko.

A tu pisze że wsadził jakiś 250 GB czyli jeszcze spowolnił laptopa o co najmniej połowę( generalnie im pojemniejszy dysk tym jest szybszy, choć i tak HDD nie ma startu do SSD ze względu na czas dostępu i szybkość odczyt/zapis).

Link to post
Share on other sites

 

 

Miałem ponad dwa lata temu w nowo zakupionym laptopie 4GB RAM+500 GB dysk HDD i szału nie było zwłaszcza że byłem przyzwyczajony pracy na komputerze z dyskiem SSD. Po wymianie dysku na SSD nawet do tej pory RAM-u nie dokładałem choć karta zintegrowania tylko.

 

4GB RAM zwykle starcza do normalnego użytku ale w szczególnych przypadkach na Windows 7, gdy zacznie w tle pracować Windows Update i odpalimy parę(naście) zakładek w przeglądarce może czasami wywalić komunikat o braku pamięci. W Win 8.1 czy 10 nawet 3GB RAM w miarę styka, chyba, że naprawdę przesadzimy z ilością odpalonych programów równocześnie wraz z przeglądarką WWW ze sporą ilością kart.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...