Skocz do zawartości

POMOCY GTX 1060 3BG czy 6GB ?


Recommended Posts

Jeśli byś kupił kartę i spełniłaby Twoje wszystkie oczekiwania, to oddałbyś ją  :D

Ile ludzi to tyle opinii, jeden zachwali to, drugi co innego. Sam musisz podjąć decyzję. Ja mam już drugą kartę od MSI (obecnie gtx 1070 ti gaming), dla mnie jest bardzo cicha. Oczywiście mam dużą obudowę i porządny zasilacz - co sprzyja cichej pracy podzespołów.  Większość kart graficznych będzie głośnych jak wstawisz ją do małej budy z dziadowskim obiegiem powietrza, będzie się kisiła i stanie się głośna. 

Edytowane przez Alcedo1
Link to post
Share on other sites

To mi namieszałeś, zacząłem się skłaniać ku wersji  Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB. Chłodna, i w miarę cicha.

Powiedz mi o jakiej wersji Palit JetStream mówisz czy Super JetStream?

Co do głośności chłodzenia ważne by była cichsza od mojej poprzedniczki  Gigabyte GeForce GTX 670 WindForce 3X  I to mi wystarczy :)

Zontac AMP 6GB ma przewaloną gwarancje, niby się przedłuża na 5lat, ale tylko na pierwszego właściciela. W przypadku odsprzedaży jej po 2 latach drugi właściciel już nie ma gw. Co od razu sprawi że będzie trzeba ją taniej sprzedać.

 

Jak już oszczędzać to można iść inaczej. Na emag sprzedają karty ze sfery okazji. Produkty ze zwrotów, 12ms renkojmi.

https://www.emag.pl/karta-graficzna-palit-geforcer-gtx-1060-6144mb-ddr5-ne51060015j9d/pd/DVMWK2BBM/

Czy warto zakupić taką kartę?

Gigabyte G1 to całkiem inna konstrukcja od Windforce. G1 można kupić pod warunkiem, że znajdziesz w dobrej cenie, Palit JS jest zazwyczaj tańszy i nie gorszy. Palit JetStream i SuperJS mają identyczne chłodzenie, bardzo podobne /z innymi śmigłami/ posiada też Gainward Phoenix.

 

Natomiast Palitowi Dual bliżej do Zotaca AMP, znacznie gorsze chłodzenia od JetStreama.

W mojej ocenie Gigabyte G1 = Palit JS > Palit Dual >= Zotac AMP > Gigabyte Windforce = MSI 3GT/6GT

Edytowane przez mateusz31
Link to post
Share on other sites

Obudowe akurat mam niemała, dokladnie taką https://www.morele.net/obudowa-cooler-master-haf-912-plus-rc-912p-kkn1-353705/

Można zwrócić z różnych powodów, może na przykład niespelniac oczekiwań odnośnie wydajności. :)

Ale raczej nie zaryzykuję.

W Gigabite jedyne co mnie wkurzalo to piszczenie cewek.

Wcześniej siedziałem bliżej jednostki jak grałem na monitorze, teraz pod tv będę juz dalej wiec ten dzwiek mniej mi będzie doskwierl.

Ja nie neguję ze msi x gaming jest karta z najlepszym chłodzenie, tym bardziej że poniżej 60c chłodzi ja tylko chlodzenie pasywne. Moim zdaniem jak na gtx 1060 jest jednak zbyt droga. Zresztą wszystkie te karty powinny oscylowac około 1000zl, ponieważ wydajność tych kart jest niewiele wieksza od podkreconego gtx 970.

Zdecydowany jestem na 2 modele od gigusa, jest sens doplacania do aurusa?

https://m.emag.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforcer-gtx-1060-g1-gaming-6gb-gddr5-gv-n1060g1-gaming-6gd/pd/DY43K2BBM/?cmpid=60049&utm_campaign=wszystkie&utm_content=14787296&utm_medium=Feed&utm_source=Ceneo.pl

Lub

http://foxkomputer.pl/pl_PL/p/GIGABYTE-GTX-1060-6GB-DDR5192bit-AORUS-Xtreme-Edition-_-DVIHDMIDP/1177

Niby aorus ma 4 lata gw.

Tylko nieznany zbytnio sklep.

A w emag jak zrobię zakup to 130zl do wykorzestania bede mial na kolejny produkt.

Edytowane przez LGV8V
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W końcu postanowione. Zakupiłem od gigusa Gtx 1060 6gb g1 gaming.

Dodatkowo skorzystam z promocji i wykorzystam voucher o wartosci 136zl.

Myślę że po OC różnica bedzie minimala, albo żadna w porównaniu z aorusem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...