Skocz do zawartości

FX 8320E OC , asus m5a97 r2.0


Recommended Posts

Witam
Mam prośbę znajdzie się ktoś kto pomoże mi podkręcić procesor fx 8320E uprzedzę odpowiedzi tak jestem biedny nie stać mnie na nowy chce tego podkręcić po to on jest.

Specyfikacja komputera

AMD FX 8320E

IDLE 33-35 stopni
stres gry wiedźmin 3 49-51 i reszta gier podobnie nigdy nie przekroczyło 54 stopni sprawdzam msi afterburner.

płyta główna : asus m5a97 r2.0 zaznaczam ona ma zasilanie procesora 6pin a nie 4pin

ramy : kingstom hyperx ddr 1866 fabrycznie i tyle mam ustawione na płycie

zasilacz : SilentiumPC Vero L2 500W

obudowa przewiewna zawsze mam bez bocznej ścianki

chłodzenie procesora : SilentiumPC Spartan 3 HE1024

 

moje modyfikacje
podbiłem mnożnik do 20 żeby procek miał równe 4ghz napięcie 1.3 pochodził komputer chwile i sie wyłączył windows napotkał błędy dać napięcie 1.35 ?

 

dałem napięcie 1.35 i komputer działał przeszedł prime 10 min

030514b3ab4c56dc.jpg

 

 

następnie stwierdziłem za zacznę od napięcia 1.31 ale komputer włączył się i w połowie prime95 zawiesił się. Obecnie chodzi na napięciu tak że jest wszystko ok 1.325000 i na 4ghz wydajność w grach zwiększyła się jestem zadowolony zostawić tak na takim napięciu już ? daje jeszcze screena z temperatur w aida na napięciu 1.32500

 

8680ddad748949ae.png


niech mi to moderator połączy bo nie mogę edytować i za pierwszym razem bez ostrzeżenia dzięki :)

 

 

wróciłem do wartości domyślnych bo czekam na odpowiedz i daje screen z hw monitor gdzie procesor ma max V 1.404

 

odpaliłem grę assassin creed origins na stockowych ustawieniach działa on w trybie max 3500ghz a powinien według producenta 4ghz

po OC wzkazania w grze są 4000mhz i wszystko lepiej śmiga.

 

może mi ktoś daradzić czy płyta darady bo procek jak widać darady najlepiej na 4.1ghz

 

dc84b7cac4ad246b.png

Edytowane przez prezes912
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...