Skocz do zawartości

Zmiana Karty-Pytanie


Recommended Posts

Witam

 

Chciałbym zapytać czy moja aktualna płyta główna oraz zasilacz obsłużą którąś z tych kart graficznych i jeśli tak to którą wybrać, myślałem nad używanymi :

 

GTX 660 2GB TF III OC TI

GTX 770 OC 2 GB

GTX 1050 OC 2GB WINDFORCE

 

Wszystkie inne sugestie mile widziane :) w przedziale cenowym około 400-450 zł.

Ogólnie chciałbym pograć w Dziki Gon na przyzwoitych detalach.

 

Konfiguracja komputera :

 

PŁYTA : Asus P7P55 LX DDR3 (LGA1156)

RAM: KINGSTON 2X2 DUAL 1600 MHZ DDR3

ZASILACZ: CHIEFTEC GPS 500 AB A 500W

PROCESOR: I5 QUAD 64 BIT 2,8 GHZ

 

Jestem zielony, także proszę o wyrozumiałość :).

Edytowane przez Daanthe77
Link to post
Share on other sites

Ktoś Was już oszukał na OLX ?

 

Znalazłem też jeszcze kartę Nvidia ZOTAC GTX 770, podobno porównywalna do 1050 ? Cena też około 350 zł.

 

Zastanawiam się też czy mógłbym wsadzić jakąś grafikę z 4 GB ramu ? i czy ewentualnie wtedy zasilacz to pociągnie ?

Edytowane przez Daanthe77
Link to post
Share on other sites

Na OLX odbiór osobisty z testowaniem na miejscu, trochę schodzi czasu ale jest to najpewniejsza opcja, wystarczy się dogadać jak coś się wymiguje sprzedawca że czasu niema itp omijać taką ofertę.

Co do GTX 680/770 pisałem wyżej, czas tych GPU już dawno przeminą.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Pierwsze procesory z serii Core "d" nie urywają, po taktowaniu zgaduję że mamy do czynienia z najmocniejszą i5 760 którego można podkręcić  ale trzeba do tego mieć chłodzenie inne niż BOX, inna sprawa że sekcja zasilania na płycie jest "goła".

Tak więc GTX 1050 będzie odpowiedni do Twojej platformy.

Na dziś minimum to 8 GB RAM, nawet jeśli komputer do przeglądania internetu to po dodaniu kilkudziesięciu zakładek w przeglądarce 8 GB RAM się przydaje.

Zawsze można optymalizować wyłączając niepotrzebne procesy z auto startu, ale jeśli mimo tego w managerze zadań pokazuje zużycie RAM na poziomie 2 GB to drugie tyle się przyda.

Oczywiście by skorzystać z większej ilości RAM potrzebny jest system w wersji 64 bit.

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Podsumowując muszę szukać gtx 1050.

Czemu GTX 1050 od Msi są jednowiatrakowe? To wystarcza za chlodzenie?

 

Ram też chciałbym dokupić, pomożecie coś dobrać do tego co mam żeby to razem działało, czy założyć nowy wątek w dziale z Ramem? Przypomjnając:

Kingstone dual 1600mhz ddr3 low volt 2x2 hyperx

Czy jesli bym dołożyl kingstone 4gb ddr3 1600 kvr16n11s8/4 bedzie ok? Ten dual w nazwie mojego mnie myli.

Edytowane przez Daanthe77
Link to post
Share on other sites

Najmniej kłopotliwe było sprzedanie obecnych RAM-ów i kupienie  2X 4GB do pracy w Dual Chanel.

Oczywiście spróbować można ale mogą  być problemy ze względu że jedne pamięci pracują na innym napięciu a drugie na wyższym normalnym dla DDR3.

Ponadto w konfiguracji 2X2GB + 4 GB pamięci nie będą pracować w wydajniejszym trybie Dual Chanel.

Tak więc radzę jak pisałem na początku sprzedać i kupić parę 2X4GB, pamięci należny dobrać  sprawdzając na stronie internetowej Twojej płyty głównej czy są obsługiwane, da to gwarancję bezproblemowego działania pamięci RAM na płycie głównej.

 

Co do karty GTX 1050 jak ktoś już pisał mało prądożerny wiec i takie jedno wiatrakowe chłodzenie da radę.

Kluczowe tutaj jest w jakiej obudowie dana karta będzie pracować  jeśli będzie dobrze przewiewna  nie będzie problemów z temperaturami karty graficznej i innych podzespołów.

Jakby co napisze jaki ma model obudowy.

Link to post
Share on other sites

Obudowa ma zabudowany przedni panel z małym wyciągiem na dole możne być gorąco po O.C. lub jakimiś mocniejszymi podzespołami.

Pomyślał bym z czasem o wymianie obudowy z siatkowanym panelem przednim z wiatraczkiem 12cm zamontowanym na przednim panelu.

Wiatraczek z tyłu obudowy jest zamontowany i sprawny, ile ma cm średnicy?

Link to post
Share on other sites

Jeśli niema na obudowie no cóż by się przydał by choćby część ciepła z chłodzenia procesora odbierać, najlepszym chłodzeniem obudowy jest jeden wiatrak z przodu obudowy i drugi z tyłu ustawione tak by z przodu zasysać chłodne powietrze, a ciepłe powietrze było usuwane z obudowy  przez tylni wentylator i wentylator z zasilacza.

Generalnie jak pisałem wcześniej następne do wymiany to obudowa, po włożeniu nowej karty może nie usmaży zbyt hermetyczna obudowa w końcu karta jakiś nie wiadomo jakich mocy nie pobiera, a tym samym nie wydala zbyt dużo ciepła którego jedyny wentylator zasilacza nie dał by odprowadzić z obudowy.

Link to post
Share on other sites

No cóż procesory i GPU zazwyczaj mają  tak by nie przekraczać 100 stopni, ale trzeba pamiętać że dla innych podzespołów takie  temperatury mogą wpływać znacząco na żywotność.Ogólnie pisząc im chłodniej tym lepiej ( bez przesady traktując minusowymi temperaturami bo to też nie jest "zdrowe" dla podzespołów komputera).

Sam nie mam tego typu obudowy od prawie 10 lat i nie powiem dokładnie co będzie się dziać po dłuższej sesji w grach w środku takiej obudowy, na "chłopski rozum" jednak znając parametry komputera zgaduję że jednak nie powinno się nic smażyć w takiej dość szczelnej obudowie, ale wiadomo monitorowanie temperatur podzespołów nie zaszkodzi.

Link to post
Share on other sites

Procesor jest nie za specjalny i w/w karta będzie w sam raz, co prawda Wiedźmin 3 bardziej "siedzi" na karcie graficznej więc mocniejszą by gra nie pogardziła, ale tu nasz ogranicza budżet przeznaczony na nową kartę graficzną.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...