Skocz do zawartości

Paski od lewej strony ekranu


Recommended Posts

Trzy miechy do końca gwarancji chińczyka Lenovo i zaczyna się sypać ;)

 

Wczoraj pojawiły mi się paski horyzontalne od całej lewej długości ekranu, zanikają im dalej na prawo. Po prawej praktycznie niezauważalne.

Sprawdzałem obiektywem makro, to po prostu co drugi, trzeci rząd pikseli świeci nieco słabiej i to sprawia wrażenie ciemniejszych pasków na całym ekranie. Najbardziej widać to na szarościach, bieli i zieleni. Na czerwonym i niebieskim prawie tego nie ma. Efekt widać też w biosie. Raz jak się temu przypatrywałem to zniknęło na kilka godzin, potem pojawiło się ponownie i zostało do teraz. Wachlowanie pokrywą nic nie pomaga, stukanie itp. również, więc raczej nie taśma. Inwerter od ekranu?

W każdym razie raczej na pewno hardware... i co... wysyłać teraz do serwisu Lenovo, żeby mi odesłali w gorszym stanie niż go dostaną? :D

 

Nigdy więcej lapka. PC Master race.

Zaraz dodam zdjęcie.

 

3VEY1A9.jpg

 

Edytowane przez Achyen
Link to post
Share on other sites

Kumpel tak miał z Lenovo że laptop się wysypał 2 miesiące przed końcem gwarancji, trzymali 2 miechy i odesłali bez naprawy z kosztorysem naprawy - wina użytkownika tak stwierdził serwis Lenovo, kolejny raz już nie wysłał i nigdy więcej nie kupił Lenovo...

Link to post
Share on other sites

Update: Downgrade BIOSu nic nie zdziałał (tak tylko sprawdzałem). Zauważyłem jedną ciekawą rzecz... mianowicie, ledy pełną moc świecenia osiągają gdzieś po 0.1 sekundy, czy coś, nie?

No... a jak wyłączę ekran (zamknę pokrywę) na kilka minut i potem szybko otworzę, to tych pasków praktycznie nie ma (na zielonym nadal widać, ale na szarym w ogóle) i delikatnie zaczynają się pojawiać, trwa to tak gdzieś z 15-20 sekund, jakby się 'rozgrzewały', albo w zasadzie wręcz przeciwnie, wypalały, traciły swoją moc, skoro te rzędy świecą słabiej niż pozostałe.

:roll:


Update 2: od czasu pojawienia się pasków robi się straszny ghosting. Jeśli ustawię jasność na 100% i będę miał na ekranie coś kontrastowego (np. wyniki google) przez 2-3 minuty i potem przełączę się na coś jednolitego (ciemna szarość) to wszystko zostawia powidok na 10-20 sekund.

 

Nie chcę wysyłać na serwis, wolałbym naprawić to na własną rękę, tylko ni cholery nie wiem czego to może być przyczyna. Podpinałem pod zewnętrzny monitor - tam tego problemu nie ma, czyli GPU na pewno odpadają.

Edytowane przez Achyen
Link to post
Share on other sites

Jak nie chcesz wysyłać na gwarancji ,to bądź przygotowany na to,że nic sam nie poradzisz.I co dalej ? Przy gwarancji ważny jest czas przyjęcia przez gwaranta,od tego jest obowiązujące prawo.Nie wiem nad czym się zastanawiasz...Że będą jakieś kłopoty ? Jak nic nie zrobisz to się możesz wpędzić w koszty (naprawa w serwisie),po gwarancji...

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

I tak jak już, to mogę wysłać to po świętach, bo inaczej będę w ogóle bez sprzętu a ten jest mi potrzebny do pracy. Póki co liczę na cud albo, że sam zdiagnozuję, bo boję się wysyłać lapka do serwisu Lenovo ;) W ostateczności będzie trzeba.


Kolejny update przygód (w sumie robię to teraz już tylko po to, bo pewnie ktoś kiedyś będzie miał taki sam problem i może będzie mu łatwiej zdiagnozować przyczynę ;)):

Laptop nie był używany niemal dwa dni (leżał na biurku w uśpieniu). Po włączeniu go - problemu brak. Jest już teraz włączony chyba piątą godzinę i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Ruszanie matrycą na zawiasie nie przynosi zmian. Naprawdę minimalny, kilkusekundowy ghosting, ale w takim stopniu jest to chyba naturalne.


Rozkręcę lapka w drobny mak na dniach, porozłączam i pozłączam wszystkie taśmy na nowo. Na zagranicznym forum doczytałem o kilku podobnych przypadkach i może tak być, że któraś z taśm jest co prawda wpięta, ale nie siedzi w 100% jak powinna. Jeśli ta misja się nie powiedzie, to odsyłam na gwarancję. Przyjmą, bo i tak żeby dołożyć ram/dysk, muszę ściągać dolną pokrywę, nie ma żadnych plomb czy cuś.


Patent z odpinaniem i podpinaniem taśm nie pomógł. Przy okazji z obserwacji jeszcze zauważyłem, że na czerwonym problemu w ogóle nie ma. Tylko niebieskie i zielone ledy coś odwalają. Na dniach idę zgłaszać lapka na rękojmię.

Edytowane przez Achyen
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...