Skocz do zawartości

Komputer ITX 2500zł bez grafiki i monitora


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

przymierzam sie do zmiany mojego lapopa (MSI GT683) na nowego PC.

Chcialbym złożyć teraz skrzynkę bez karty graficznej i pracować na integrze, a grafikę dokupić w Kwietniu.

Myślałem o komputerze w formacie ITX, nie za duży nie za mały. Ze starego sprzętu mogę uzyć dysku SSD bo mam ;) Chcialbym też skladać komputer etapami, tj. zacząć od integry i dołożyć potem grafike jak napisałem wyzej.

Z zastosowań kładę naciska na pracę, więc jeśli Ryzeny są lepsze w zastosowaniach profesjonalnych to biorę ryzena. Ogólnie jakoś blizej mi do AMD - ostatnio szwankuje mi grafika w laptopie (gtx 560M) i zrażam sie do Geforce'ów ;P

Dobrze byłoby, żeby zestaw był w temacie czerwonej kolorystyki, bo obudowę chciałbym taką (wersja z czerwonym środkiem):

http://www.phanteks.com/Enthoo-Evolv-ITX-TemperedGlass.html

Nie wiem czy o czymś zapomnialem, jeśli tak to piszcie ;)

 

 

  • Zastosowanie komputera : Bez grafiki autocad (bez gier), po dołozeniu grafiki autocad i rozrywga (granie, filmy itd.)
  • Maksymalna kwota : ok. 4000 (jak to rozsądnie podzielić? 2500/1500?)
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : podstawę teraz/styczeń, grafika kwiecień/maj
  • Których części potrzebuję : skrzynka bez monitora
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : mogę, nie muszę
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : dell U2715H, 2560x1440
  • Specjalne wymagania :Small form factor, ITX
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Dysk SSD Plextor PX-128 M6S
  • Własna propozycja zestawu :Obudowa Ethnoo Evolv Itx czarno-czerwona

Nie mam propozycji, ale potrzeba:

procesora - preferowany Ryzen

chłodzenia procesora (AC) - może be quiet! BK019 Dark Rock Pro 3 - jest czarny, będzie estetycznie MOBO - ?

RAM - myślałem żeby kupić kostke 8gb i moze w kwietniu dokupić drugą

zasilacz - zależny od reszty zestawu

wentylatory do obudowy - ?

karta graficzna - preferowany Radeon

nie wiem czy kupować HDD albo nowy SSD

  • Inne : fajnie by było, żeby złącza płyty głównej były równolegle do laminatu i calość była utrzymana w czarno-czerwonej stylistyce

Ogólnie nie jestem jakimś fanatykiem AMD, preferuje ich ale jeśli Intel/NV ma lepszy sprzęt to podpowiedzcie!

Edytowane przez Matysior
Link to post
Share on other sites

Chcialbym też skladać komputer etapami, tj. zacząć od integry i dołożyć potem grafike jak napisałem wyzej.

Z zastosowań kładę naciska na pracę, więc jeśli Ryzeny są lepsze w zastosowaniach profesjonalnych to biorę ryzena. Ogólnie jakoś blizej mi do AMD - ostatnio szwankuje mi grafika w laptopie (gtx 560M) i zrażam sie do Geforce'ów ;P

 

Grafika w laptopie to nieporozumienie. Mojej żonie w Asusie kiedyś poszła karta AMD, więc się zrażam do wszystkich Asusów i wszystkich Radeonów. W każdym laptopie intensywnie użytkowanym grafika siądzie w ciągu 4-5 lat. Jakakolwiek by ona nie była.

Link to post
Share on other sites

Hehe no tak, łatwego życia to nie ma jak sie kisi cały czas w lapku ;) Moze i fakt żeby się nie uprzedzać. Doczytałem też, że Ryzeny aktualnie nie maja integry więc z mojego planu nici póki co... Poskładałem 2 zestawy, ale żaden nie mieści sie w budżecie. Pomóżce, na czym można przyciąć parę groszy?:

Zestaw Zielony:

Zestaw Czerwony:

Wnioski/pytania na tą chwilę:

-Zestaw AMD raczej na tą chwilę odpada, bo nie ma integry więc nie mam jak tego sensownie podzielić. Mam odwieczny dylemat czy moze lepiej poczekać... ?

-Czemu pamięci RAM są tak drogie? toż to nie tanieje wogóle...

Myślałem, żeby zamienić 2 kości po 8GB na jedną o niższym taktowaniu (2400mHz zamiast 3200mHz) i kiedyś dokupić drugą, wtedy oszczędzam 500 zł na pamięciach :https://www.ceneo.pl/37945432#tab=spec

-Polecacie jakieś tańsze wentylatory? Może płytę główną do Coffee lake'ów? ta jest strasznie droga.

Nie wiem, nie mam więcej pomyslów, pomocy!

PS

Mam nadzieję, że linki w miarę działają

Edytowane przez Matysior
Link to post
Share on other sites

Polecam poczekać jeżeli masz zamiar brać i5 8400, teraz jego dostępność jest...po prostu żadna, nie oszukujmy się, przez to ceny tego cpu sięgają 1,1k do tego płyta główna, polecam msi Z370 pc pro, będzie podświetlana więc może być zachowana w czerwonej kolorystyce w cenie 570 zł czyli już masz 230 zł mniej, dalej, jeżeli poczekasz to może te nieszczęsne ramy troszkę stopnieją albo cuś, ramy chyba lepiej kup 8gb 2400mhz i razem z grafiką kup w maju drugą kość to może wtedy JESZCZE stanieją (chociaż kto ich tam wie) możesz również zrezygnować z wentylatorów i zamiast tego może jakąś przewiewniejszą obudowę albo coś.

Edytowane przez DogeWow
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Kwestie doboru podstawki raczej zostawiam tutaj Tobie. Wiesz co z czym się je także powinieneś sam dojść, co dla Ciebie lepsze. 

400 zł dopłaty do i7 8700 zamyka tutaj całą dyskusję. 

 

Dark Rock 3 Pro aż nadto i tutaj i tutaj. 

Zasilacz XFX XTR w cenie Focus 550W od Seasonica. 

Pamięci jak najbardziej daj teraz 8 GB i dorzuć już do tego i7 8700. 

Z wentyli na start możesz też całkowicie zrezygnować. Zobaczysz jak to będzie się chłodzić w budzie "stock"

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Polecam poczekać jeżeli masz zamiar brać i5 8400, teraz jego dostępność jest...po prostu żadna, nie oszukujmy się, przez to ceny tego cpu sięgają 1,1k do tego płyta główna, polecam msi Z370 pc pro, będzie podświetlana więc może być zachowana w czerwonej kolorystyce w cenie 570 zł czyli już masz 230 zł mniej, dalej, jeżeli poczekasz to może te nieszczęsne ramy troszkę stopnieją albo cuś, ramy chyba lepiej kup 8gb 2400mhz i razem z grafiką kup w maju drugą kość to może wtedy JESZCZE stanieją (chociaż kto ich tam wie) możesz również zrezygnować z wentylatorów i zamiast tego może jakąś przewiewniejszą obudowę albo coś.

No wszystko fajnie, tylko że moja obudowa jest ITX a płyta jest ATX ;)

 

@kajtek.

Moze to jest pomysł żeby narazie wentyle odpuścić póki zima xD Dzięki bardzo za pomoc ;)

Edytowane przez Matysior
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Cześć,

 

chciałbym zamknąć zestaw i kupić go między świętami a nowym rokiem (z kartą). Czy zmienilibyście coś w tym zestawie?:

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne-12/137.21,9419.00,,,,,,,,,,,30021O662060,8143O1157018,8144O971250,8148O1083593.777591.1111567/1/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego

  • Procesor: Ryzen 1600 
  • Chłodzenie procesora: be quiet! Dark Rock 3
  • MOBO: Gigabyte GA-AB350N-Gaming WIFI
  • RAM: G.Skill Trident Z RGB DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL16
  • HDD: Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB
  • SSD: Mam z laptopa
  • PSU: SeaSonic Focus Plus Gold 550W
  • Obudowa: Ethnoo Evolv Itx 
  • Grafika: Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 8GB GDDR5 256 bit

Głównie chodzi mi o karte, czy nie jest głośna itd, ale dobrze by byo żeby miała podświetlnie led jeśli inna.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...