Skocz do zawartości

Recommended Posts

RX580 8GB vs GTX1060 6GB = generalnie te karty są porównywalne, zależy tutaj mocno od gry.

 

na lekkim prowadzeniu wychodzi GTX1060 6GB, dlatego że większość gier woli GejForsy,

 

ważnym atutem RX580 8GB jest to że jest tańszy i ma więcej pamięci, więc dłużej gry pochodzą "bez czkawki"

 

 

Dodam też że mam 2x XFX RX580 GTS XXX i nie są głośne, są to jedne z najlepszych modeli w kategorii cena/jakość

Link to post
Share on other sites

Wszyscy którzy piszą, że GTX 1060 6GB jest szybszy polecam obejrzeć aktualne testy ponieważ piszecie nie prawdę i wprowadzacie autora tematu w błąd.

 

Celowo kilka postów wcześniej podałem wyniki aktualnych testów.... ludzie czytajcie cały temat przed dodawaniem swoich wpisów. 

 

RX 580 8GB jest kartą szybszą w 85% w DX11 a w 100% w DX12. Tutaj nie ma co dyskutować TESTY mówią same za siebie.

 

 

ta RX 580 lepszy od 1060 6gb.. chyba w kopaniu bitcoina i poborze mocy

 

Następny... 

 

giphy.gif

Edytowane przez Pankracy666
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

RX 580 8GB jest kartą szybszą w 85% w DX11 a w 100% w DX12. Tutaj nie ma co dyskutować TESTY mówią same za siebie.

po tym poscie uwazam ze dyskusja z toba nie ma zadnego sensu. jestes zwyklym trollem i potrafisz tylko klamac.

Edytowane przez quaraz123
Link to post
Share on other sites

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_radeon_rx_580_vs_geforce_gtx_1060_9_gbps_msi_gaming_x?page=0,29

 

Wszystko pięknie opisane w podsumowaniu linku wyżej dla dwóch topowych modeli msi.

To karty o zbliżonej wydajności. Za radeonem przemawia freesync a geforcem lepsza kultura pracy i jednak ciut wyższa wydajność.

Sam wybrałem geforce ze względu na często wymuszone już na starcie w przypadku kart serii "rx" kombinacje z undervolting'iem aby karta w ogóle pracowała na stabilnych taktach.

Link to post
Share on other sites

po tym poscie uwazam ze dyskusja z toba nie ma zadnego sensu. jestes zwyklym trollem i potrafisz tylko klamac.

 

https://www.techpowerup.com/reviews/AMD/Radeon_RX_Vega_56/ 

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_radeon_rog_rx_vega_64_strix_8gb_review,1.html

 

czytaj a nie bredzisz

Link to post
Share on other sites

po tym poscie uwazam ze dyskusja z toba nie ma zadnego sensu. jestes zwyklym trollem i potrafisz tylko klamac.

Wyzywasz kogoś od troli (to się w ogóle pisze przez dwa "l"??) podczas gdy AMD jest znane z poprawiania wydajności produktów poprzez dopracowanie sterowników z czasem (Nvidia lepiej ogarnia temat na start, to fakt).

 

Najlepszym przykładem jest Wiedźmin, gdzie na premierę rx 480 wyraźnie dostawał od 1060, rx 580 premierowo już był bardzo blisko natomiast teraz ten sam 580 jest minimalnie szybszy (ofc, po OC Pascal znowu odskakuje).

 

Ten Asus nie jest złym wyborem, ale przeważnie w tej cenie da się dostać coś lepszego (wspominany xfx chociażby nawet)

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

tak pisze sie przez 2xl...

 

To, że AMD wypuszcza na początku słabe stery a później je poprawiają to żaden plus. Kto by kupował ich produkty jeśli w tej samej kwocie miałbyś produkt o gorszej wydajności względem konkurencji?

RX'y kusiły przed boomem koparkowym niższą ceną od gtx 1060. Niestety to było dawno temu... 

Link to post
Share on other sites

Wyzywasz kogoś od troli (to się w ogóle pisze przez dwa "l"??) podczas gdy AMD jest znane z poprawiania wydajności produktów poprzez dopracowanie sterowników z czasem (Nvidia lepiej ogarnia temat na start, to fakt).

 

jesli ktos pisze ze RX 580 jest o 85% lepszy od 1060 6gb w DX11, a w DX12 o 100% to co mam o nim niby myslec? albo trolluje, albo jest jakims zaslepionym fanboyem AMD. karty są porównywalne, ale jesli komus chce sie klocic srednio o te 2-5FPS na korzysc jednej albo drugiej w jakiejs grze to jego problem.

i tak, troll sie piszę przez 2 ''l''

Edytowane przez quaraz123
Link to post
Share on other sites

jesli ktos pisze ze RX 580 jest o 85% lepszy od 1060 6gb w DX11, a w DX12 o 100% to co mam o nim niby myslec? albo trolluje, albo jest jakims zaslepionym fanboyem AMD. karty są porównywalne, ale jesli komus chce sie klocic srednio o te 2-5FPS na korzysc jednej albo drugiej w jakiejs grze to jego problem.

i tak, troll sie piszę przez 2 ''l''

Ja to odebrałem ze rx jest w dx11 w 85 %(tytułach lepszy od gtx) a w dx12 to w kazdym tytule :D ale to juz jak kto odbiera:D

Panowie co juz jestem pewny wyboru to zaczyna sie wojna i znowu mam zamęt :D chyba dodam ankiete :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Karty są porównywalne, tu się chyba każdy zgodzi więc na dobrą sprawę wszystko sprowadza się do konkretnych tytułów i można powiedzieć - osobistych preferencji.

 

To, że kolejne sterowniki poprawiają wydajność amd również nie jest tylko moim wymysłem, podczas gdy gtx przeważnie działa już dobrze na początkowej wersji sterowników.

 

Moim zdaniem nie ma złego wyboru między 1060 a 580 więc czego nie wybierzesz będziesz zadowolony.

 

Co zaś się tyczy trola/trolla: w języku polskim słowo trol było dużo wcześniej niż "trolling" czy hejtowanie stąd moje pytanie (bo że popularniejsza jest pisownia przez dwa "l" to wiem, chociaż obie firmy są poprawne)

 

https://www.i-slownik.pl/1944,troll-lub-trol/

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Zachowujesz się powoli jak kobieta. Odpowiedz już dawno została podana, jedna karta jest lepsza w innych tytułach druga w innych.Nie ma co się rozwodzić. A ten asus jest naprawdę dobry :)

 

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

po tym poscie uwazam ze dyskusja z toba nie ma zadnego sensu. jestes zwyklym trollem i potrafisz tylko klamac.

 

Na dowód moich słów wrzuciłem testy.

 

Czekam teraz na Twoje dowody aktualnej wydajności tych kart. Nie testów grubo z przed roku i więcej. 

 

Radeon RX 580 8GB jest dobry ale w cenie MAX 1300 zł (drożej to już przepłacanie). Mając 1500 zł na kartę szukaj już GTX 1070, która już konkretnie wymiata (ewentualnie dorzucisz stówkę, max półtorej).

 

Pewnie pójdzie za 1600 zł:

 

http://allegro.pl/evga-gtx-1070-jak-nowa-i7085370541.html

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...