Skocz do zawartości

USB over IP/Ethernet


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Prorok,

Recommended Posts

Hej!

Mam taki problem, potrzebuje zrobic sobie polaczenie USB miedzy komputerem a telewizorem ( zeby podlaczyc np. odbiornik bluetoth do pada, mysz i klawiature)

Jak robilem remont, zalozylem sobie tylko kabel hdmi i ethernetowy.. a zapomnialem o USB.

 

Wyglada to tak jak narysowane ponizej.

usb.png

Teraz pytanie, czy jest jakies sprytne urzadzenie, ktore wepne z jednej strony do PC na usb i do routera, a z drugiej strony do switcha ktory bedzie przy TV i da mi to dostep do USB na kompie? cos jakby USB over TCP/IP ?

 

Wiem, ze jest cos takiego jak USB over Ethernet - czyli mozliwe jest puszczenie USB bezposrednio po kablu ethernetowym, aczkolwiek chcialbym z drugiej strony przy TV podlaczyc wszystko ( TV, dekoder, konsola) po kablu do switcha a nie po wifi.

 

Jeszcze jedna opcja, ktora rozwazam to uzycie 4 zyl kabla eth. do transmisji danych miedzy routerem a switchem i 4 zyl do usb - pytanie tylko, jak wtedy bedzie z transmisja? nie bedzie sie to zaklocac? Predkosc z tego co kojarze na kablu z 4 zylami spadlaby z 1gb do 100mb, tak?
 

Moze ktos cos doradzi?

Pozdrawiam,

Piotrek

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

Podejrzewam, że coś w stylu grania na TV z PC. Nie wiem jak działa to USB over Ethernet, ale jeśli masz tylko jedną skrętkę w ścianie, to można coś pomyśleć. Skrętka ma 8 żył, kabel USB ma 4. Nie wiem jaki to dystans, ale można pomyśleć coś nad np. przylutowaniem 4 żył USB do skrętki z jednej i drugiej strony - masz wtedy długi kabel USB (tylko za długi działać raczej nie będzie). Pozostaje Ci 4 wolne żyły. Kupujesz 2 konwertery VDSL, na 2 żyłach puszczasz połączenie sieciowe i masz wszystko załatwione tym jednym kablem. Problemem jest tylko koszt takich konwerterów, bo koszt jednego to prawie 400zł. https://www.morele.net/konwerter-swiatlowodowy-planet-vdsl2-1xrj-11-1xrj-45-30a-vc-231-294130/

Taniej by Cię wyszło rozkucie tej ściany, dołożenie kabli i ponowne zatynkowanie...

 

@edit.
Kur*a, że też mi do głowy zawsze przychodzą w pierwszej kolejności te trudniejsze rozwiązania... W skrętce zaciśnij odpowiednio tylko pomarańczową i zieloną parę. Na 4 żyłkach uzyskasz 100Mbps. Do 1Gbps potrzebne jest wszystkie 8. Na parze niebieskiej i brązowej przylutuj USB, jest szansa że zadziała.

Edytowane przez Prorok
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...