Skocz do zawartości

Dołożenie kolejnego 1x8 gb


Recommended Posts

Witam,

wiem, że jest tu tysiące podobnych tematów, aczkolwiek nie znalazłem nic co da mi odpowiedź na moje pytanie ;)

 

Mianowicie mam :

- i5 6600K

- plyta asrock z170 gaming k4

- i składając kompa rok temu - kupiłem 1x DDR4 HyperX 8gb 2666MHz Savage Black CL13

wtedy ta kosc kosztowala mnie 191 zl

I zakładałem, ze po czasie dokupię identyczną kosc i będzie 2x 8gb ... no ale niestety z tego co widzę nie jest juz nigdzie dostępna (a o wzroście cen nie wspomnę)

 

i teraz problem bo chcę dokupić kolejną kość w dual-chanel, zeby miec 16 gb ram

 

I pytanie jest jaką rozsądną pamięć kupić ?

Nwm, czy kolejna kosc musi byc tej samej firmy, - czy moze byc inna ? czy szukac cos np. 2400MHZ czy raczej wyżej - 3000Mhz ? Nie wiem na co patrzeć, zeby jedna nie ograniczala kolejnej kosci ... nie znam sie więc proszę Was o pomoc co dokupic do tego :)

Link to post
Share on other sites

podaj dokładny kod kostki 
HX426C13SB/8 
HX426C13SB2/8 

najlepiej pobierz sobie Thaiphoon Burner i zobacz jakie masz IC's i ich organizacje, wstaw tu screena z zakładka "read". 
Spróbujemy ci coś dobrać najlepszego jak można, choć nie mamy dokładnych spec wszystkich kostek na rynku. 

Link to post
Share on other sites

czyli rank 2 na hynix a-die, nie kupisz czegoś takiego dziś w sklepie z tego co się orientuję, więc trzeba iść w jakieś losowe 8GB rank 2 najbliższe 2666MHz cl13, ale też niczego między 2133-2666MHz cl13-16 nie widzę od HyperX (bo jako jedyny podaje pełną spec kostek)

Więc będzie trzeba strzelać i kupić cokolwiek 8GB około 2666MHz cl13 gdzieś, gdzie nie będzie problemu ze zwrotem. 
Ps, zakup 2x4GB rozważałeś ? Bo 2x4GB + 8GB też może działać w dual channel, choć też by było trzeba strzelać. 

Link to post
Share on other sites

sytuacja jest patowa, bo nie ma też żadnych fajnych 2x4GB, co by miały choć trochę mniejsze prawdopodobieństwo niezadziałania, więc kup najtańsze 2x4GB lub 1x8GB o prędkości 2666MHz cl15, lub szybsze jakie znajdziesz, gdzieś gdzie nie będziesz miał problemów ze zwrotem, komputronik, morele, sferis, x-kom itp coś z punktem obok ciebie, abyś za wysyłkę nie płacił.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A jak możesz to powiedz mi jeszcze tylko czy musi to byc te 2666MHz czy mogę kupic cos z 2400MHz ... bo tych jest trochę więcej dostępnych, a czy aż taka różnica jest o te 266MHZ ? odczuję to wgl. ? nic mi to chyba nie da ? :)

Edytowane przez xTomx
Link to post
Share on other sites

Tak szukam i myślę, i sam juz nwm.

 

A coś takiego ?

HX426C16FW2/8

https://www.morele.net/pamiec-hyperx-fury-ddr4-8gb-2666mhz-cl16-hx426c16fw2-8-1176451/

 

 

lub

HX426C16FR2/8

https://www.morele.net/pamiec-hyperx-fury-ddr4-8gb-2666mhz-cl16-hx426c16fr2-8-1176452/

 

To chyba te same parametry tylko kolor inny ? :D

 

Będzie to współgrało z tą moją pamięcią ? :)

Link to post
Share on other sites
To chyba te same parametry tylko kolor inny ?

tak. 

 

 

Będzie to współgrało z tą moją pamięcią ?

 rank jest inny, więc jest bardzo duże prawdopodobieństwo że nie zadziała w dual channel, ale możesz spróbować, najwyżej zwrócisz. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...