Skocz do zawartości

Hitachi 500GB Smart Problem.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez lonialomax,

Recommended Posts

Mam problem, otóż kupiłem nowy dysk HITACHI 500GB SATA II 7.2k 3.5'' HUA722050CLA330 .

Zainstalowałem nowy system, przekopiowałem dane na nowy dysk i wyskoczył problem smart. Włączyłem Hd Tune i spotkał mnie nie miły widok. Chciałbym się dowiedzieć co mam robić. Wysyłać dysk na gwarancję. Czy w przypadku tych dysków te parametry są normalne.554e5544a1510.jpg.html

 

Tu jest zdjęcie. Przed restartem nie zdążyłem zrobić zdjęcia ale pozycja 7 była na czerwono. Po restarcie wygląda to całkiem inaczej.


 

Link to post
Share on other sites

Uruchom jeszcze CrystalDiskInfo i w zakładce Funkcje wybierz Funkcje zaawansowane następnie Wartość RAW zaznacz 10[DEC]. Pokaż screena z tego odczytu SMART. A dysk pewnie nowy zerowany. Gdzie go kupiłeś?

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Dysk nadaje się do reklamacji. Masz konkretnie wyszczególnioną Ilość realokowanych sektorów 42 i Liczba sektorów niestabilnych 11. Zwróć uwagę na Liczbę operacji realokacji- 49, czyli już wykonanych. Wykonaj jeszcze w HDTune test Error Scan przy od ptaszkowanym Quick Scan.

 

 

Czytałem że np w Segate takie parametry są czasami wyższe i to jest normalne
Wyższe są podawane wartości które są specyficznie podawane w odczycie SMART dla Segate tu odczyt z dysku Segate https://i.imgur.com/87myFzz.jpg Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...