Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Panie i Panowie sytuacja jest prosta, niedługo mogę dostać kompa od brata ( kupuje sobie coś lepszego ) ale kilka części zabiera ze sobą wiec komputerek nie jest kompletny ( grafika i zasilacz ). Prosiłbym o pomoc, bądź ciekawe podpowiedzi co zakupić, żeby niżej wymieniony "prawie" komputer chodził na swoim poziomie wydajności.

 

Jako ze jestem studentem budżet mam ograniczony zaledwie 1000 zl na uzupełnienie i cieszenie się komputerkiem 
Chciałbym żeby był w miarę wydajny, do pracy na nim, graniu w gierki ofc ( lol, fornite czy jakieś starocie jak Lineage 2 ), oraz może jakaś delikatna zabawa w tworzenie filmików na własny użytek oraz rendering. I to chyba tyle z delikatnego przedstawienia po co tu jestem i kim chcę być. ;)

Liczę na Wasza pomoc ; )

 

Dysk: Seagate Baracuda 250GB SATA-II 7200.10 250410 16MB Cache
Grafika: ???
Zasilacz: ???
CPU: Intel Xeon E5440 2,83 Ghz @ 3,4 Ghz
Chłodzenie: SILENTIUMPC FERA2 HE1224 v2
RAM: Transcend 1GB DDR2 800 Mhz
OCZ Reaper 3x2GB DDR2 1066 Mhz (OCZ2RPR10664GK)
Mobo: Gigabyte GA-P35-DS3
Karta dźwiękowa: Creative Audigy LS (SB0399) Sound Card
Obudowa: SPIRE (nie pamiętam dokładnie modelu)

Edytowane przez xeneskje
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim wyrzuciłabym tę 1GB kość ramu, bo obniża ci taktowanie całości do 800MHz (możesz też wymienić na kość 2GB 1066 jak gdzieś trafisz tanio tj. do 60-70zł).

 

Co do grafiki, to wszystko powyżej jakiegoś gtxa 1050/1050ti będzie ciężkim przeinwestowaniem.

Link to post
Share on other sites

Pytanie czy chcesz wydawać cały 1000zl . Bo komp lata świetności ma już za sobą . Części nowe czy używane ?

Sadze ze grafike kupie uzywana a zasilacz nowy, co o tym sadzisz ?

Przede wszystkim wyrzuciłabym tę 1GB kość ramu, bo obniża ci taktowanie całości do 800MHz (możesz też wymienić na kość 2GB 1066 jak gdzieś trafisz tanio tj. do 60-70zł).

 

Co do grafiki, to wszystko powyżej jakiegoś gtxa 1050/1050ti będzie ciężkim przeinwestowaniem.

Dlaczego przeinwestowaniem ? Własnie zastanawiałem się nad GTX 1060 6 GB używana oczywiście. Mam na to czasu jakieś 2 miesiące wiec może znajdę coś w granicy 900- 1000 zł bo ta kartka jest droga ; <

Link to post
Share on other sites

No dobra, w sumie jak tak patrzę na testy to podkręcony 5440 daje jeszcze radę w części gier z 1060, zwłaszcza tych, co nie siedzą mocno na procesorze, więc tu zależy w co grasz.

 

Skoro dokładasz do 1060 to zdecydowanie dołóż do 8GB pamięci 1066.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...