Skocz do zawartości

Zasilacz do starej platformy 775


Recommended Posts

Witam forumowiczów.

Uległ mi awarii komputer i ze starego (innego) staram się stworzyć w miarę rozsądku sprawną maszynę.

Ogólnie jest to blaszak jeszcze na LGA 775, ciągle sprawny, z płytą gigabyte ep35-ds4r, która ponoć nadaję się całkiem dobrze do OC, Z racji na sytuację znajomy odpalił mi swoją starą karte MSI Twin Frost II gtx 470 i potrzebuję zasilania do niej oraz do procesora xeon x5460(od innego znajomego). Zamierzam spróbować podkręcić procesor by dało się w miarę pograć we współczesne tytuły.

Środki jakie planuję przeznaczyć to tak do 200, max 250 zł, nie zależy mi by był modularny.

W komputerze oprócz wyżej wymienionej karty i procesora znajdą się 4 kości ram ddr2 800, 1 dysk talerzowy oraz 1 ssd, ew. napęd.

 Moja propozycja: https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l2-600w-spc165-977143/

 

Używane jeśłi mogą być, to również jestem skłonny kupić.

 

Na koniec jedno pytanko, aktualnie mam zasilacz 7 letni Chiefteca 400W GPS-400-AA-101 A i procesor core 2 duo 8200 (xeon dopiero będzie pod koniec tygodnia) czy bez oc, da radę ten zasilacz połączyć z c2d oraz tą kartą czy nie ryzykować? Bo jeśli by dał, to bym się wstrzymał ze zmienianiem procesora oraz zasilacza do przyszłego miesiąca, a jeśli nie to jak mus to mus.

 

PS: nie stać mnie obecnie na kupno całkowicie nowego komputera, dlatego próbuję zrobić takiego Frankensteina :)

 

Link to post
Share on other sites

Tak szczerze mowiac to sa lepsze konstrukcje od tego silentiumpc vero w podobnej cenie.Sam od prawie 5 lat jade na XFX core 550 pro i moge go polecic z czystym sumieniem.Posiada certyfikat 80 Plus Bronze, liczne zabezpieczenia, 5 lat gwarancji.Jedyne do czego mozna sie przyczepic to brak modularnosci :)

Link to post
Share on other sites

Seasonic S12II-520:

 

5 lat gwarancji, na dobrych podzespołach.

 

https://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=649&g=132383&n=Zasilacz-Seasonic-S12II-520-520W-80-Plus-Bronze-retail&w=c

 

 

 

Na koniec jedno pytanko, aktualnie mam zasilacz 7 letni Chiefteca 400W GPS-400-AA-101 A i procesor core 2 duo 8200 (xeon dopiero będzie pod koniec tygodnia) czy bez oc, da radę ten zasilacz połączyć z c2d oraz tą kartą czy nie ryzykować? Bo jeśli by dał, to bym się wstrzymał ze zmienianiem procesora oraz zasilacza do przyszłego miesiąca, a jeśli nie to jak mus to mus.

 

Nie ryzykowałbym tym bardziej, że masz zamiar podkręcać sprzęt.

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Napisz jak Ci poszło z kręceniem procesora X5460?

Też na takim jadę - ważna rewizja czy C0 czy E0 ( Core Temp) i jaki VID.

U mnie VID=1,2375 v, ale C0 - dlatego stabilne 3,7Ghz na napięciu stock- czyli w BIOS Vcore=VID.

 

ps. U mnie zasialcz to Corsair AX750 i graf GTX 960

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...