Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chcę zakupić myszkę i klawiaturę i nie wydać w sumie więcej niż 300 zł

 

Klawiatura:

Obecnie używam starej klawiatury PackardBell kuf0601 po tym jak prawie nowego Genesisa zalałem i nie działa w nim jeden klawisz - nie da się na niej pisać w każdym razie.

 

Potrzebuję czegoś w miarę prostego z podświetlaniem (bez efektów choinki) i wybór padł na Genesis Thor 300. Szczerze to nigdy na mechaniku nie pisałem - dopiero jutro pomacam w sklepie jak będę po drodze.

https://www.morele.net/klawiatura-natec-genesis-thor-300-tkl-us-white-nkg-0944-outemu-red-1406486/

 

Nawet jeśli się zdecyduję to mam dylemat z wyborem przełączników bo i sporo piszę (dosyć szybko) i też od czasu do czasu odpalę GTA 5 albo WoT'a.

Ta klawiatura jest też w wersji bez numeryka i kolejnym dylematem jest to czy numeryk jest mi potrzebny bo... rzadko używam (w sumie ...wcale) dopiero w GTA 5 przydaje się do sterowania samolotami... ale z drugiej strony różnica między tym a tym to zaledwie 30 zł więc ehhh.

 

Myszka:

Od 2-3 lat mam A4Tech x738k i na początku była mega - ale ostatnio wybitnie zaczyna szwankować w niej rolka. Nie dość, że już się "wytarła" i po prostu ślizga mi się po niej palec, to jeszcze wystarczy ją musnąć i dzieją się cuda na ekranie. Próbowałem czyścić, smarować, rozbierając ją na części - chwilowo było ok ale zaraz znowu to samo... Straciłem cierpliwość.

 

Chciałbym mieć coś pokroju tego A4Techa i póki co podobają mi się (z opisu i wyglądu - szczególnie grip na rolkach) :)  te dwa modele:

Bloody Blazing AL90:

https://www.morele.net/mysz-a4-tech-bloody-blazing-al90-a4tmys45091-757939/

 

i Bloody Terminator TL90:

https://www.morele.net/mysz-a4-tech-bloody-terminator-laser-tl90-a4tmys45092-757936/

 

Pytanie brzmi czy kółko scrolla też nie zacznie wariować za jakiś czas...

 

Macie jakieś sugestie może w wyborze nieco lepszej/trwalszej myszki do ok 120 zł? :)

 

 

 

Link to post
Share on other sites

G203, bądź Rival 50.

To samo co Rival 100, tylko bez podświetlenia.

Dorzucana była w "gratisach", przez co można ją dostać za śmieszne pieniądze.

Co do przełączników, po przesiadce z membranowej warto sprawdzić coś na Brown.

Jeżeli zdecydowałbyś się na Rivala 50, za 220zł masz świetnego Deluxa KM02 na Kailh Blue.

Edytowane przez Leminairre
Link to post
Share on other sites

Zakupiłem zestaw "CRX85" czyli klawiatura mechaniczna Genesis CX85 (brązowe przełączniki) i mysz GX85

 

W zestaw uber opłacalny bo za 370 zł (z ratami 20x0% - jedna rata gratis), czyli w sumie "oszczędzam" ponad 100zł na myszce...

A jak to będzie się sprawowało w praktyce to się jeszcze okaże - zamówiłem już oringi na allegro tak profilaktycznie.

Edytowane przez rockywood
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...