Skocz do zawartości

Przesiadka z 24 na 27 - AOC G2778VQ


Recommended Posts

Hejo.

 

Czytam opinie o tym monitorze ale nie jest ich za wiele więc jeszcze tutaj zapytam co sądzicie na jego temat?

 

https://www.morele.net/monitor-aoc-g2778vq-1016253/

 

730 zł za 27 z odświeżaniem 75 hz to brzmi całkiem przyzwoicie.

 

Obecnie siedzę przed Benq GW2450HM i z racji końca gwarancji i jednego spalonego piksela chcę zmienić na coś większego i oczywiście lepszego.

Cena idealnie wpisuje się w moje mikołajkowe zakupy więc więcej pieniędzy wolałbym nie wydawać.

Chyba że ten monitor to jednak ultra-padaka i będzie gorszy od mojego Benq :-> i za niewiele więcej znajdzie się coś o wiele WIELE lepszego.

Edytowane przez rockywood
Link to post
Share on other sites

Monitor niemały, no cóż matryca tylko TN co tłumaczy cena, ale najgorsze że rozdzielczość tylko FHD, a niestety taka rozdzielczość na ekranie 27" robi "pikselozę" bo wielkość plamki jest widoczna i trzeba było oglądać obraz z większej odległości żeby ten efekt znikł.

Oczywiście co jednemu przeszkadza dla drugiego jest akceptowalne, najlepiej żeby się samemu przekonać.

W ekranach 27" optymalną rozdzielczością jak dla mnie jest 2560 X 1440, wiadomo wraz z rozdzielczością zwiększają się wymagania co do karty graficznej w grach.

Po szukaniu monitora z większym odświeżaniem niż standardowe 60 HZ zgaduję że nowy monitor ma być pod gry, jaką ma kartę graficzną?

Link to post
Share on other sites

Ja myślę, że 27 i FHD jest w sam raz. Wcześniej myślałem nad 24 144 hz ale jak zobaczyłem 27 u swojego wujaszka to się napaliłem i tak już pewnie zostanie :P.

Większa rozdziałka mi jest niepotrzebna - do wszystkiego mi wystarczy FHD. Nie jestem jakoś wyczulony na jakość (ostrość) tekstur w grach więc szkoda nawet o tym myśleć. Grafikę mam taką jak w opisie - GTX 970 8-)

Link to post
Share on other sites

Posiadam ten monitor już rok. Jedyna jego wada to matryca - tak jak napisał MESSER. 

Czy dla przeciętnego zjadacza chleba takiego jak ja, różnice między VA a TN będą bardzo zauważalne?

 

 

A sorki za głupie pytania jak jestem zalogowany nie widzę stopki.

Co do dalszych uwag monitor ma FreeSync  technologie dla kart graficznych AMD, zamierzasz się przesiadać na RX/Vega?

Nawet nie zwróciłem na to uwagi... nie zamierzam - GTX 970 wystarczy mi pewnie jeszcze na minimum rok bez podkręcania :)

Link to post
Share on other sites

Przejście z TN na VA, na pewno poprawi obraz lepszymi kolorami i kątami widzenia , inna sprawa to dłuższe czasy reakcji matrycy, a więc nie bardzo pożądana cecha dla monitora pod gry, oczywiście jest elektronika, ale to podnosi cenę monitora.

Generalnie jestem zwolennikiem kupowania takich rzeczy na lata, niestety to "trochę" kosztuje, tu jeszcze przy karcie nVidii przydał by się G-Sync do uzyskania większej płynności w grach, ale to dodatkowy moduł za który trzeba doliczyć nieraz + ~100$ do ceny podstawowego monitora, a darmowego FreeSync-a  nie chcą bo mają (wyciągające kasę) swoje rozwiązania.

 

Tak więc jeśli ma jeszcze na czym oglądać obraz zbiera na coś lepszego.

Po dołożeniu drugiego tyle znajdzie monitor 27 " na matrycy TN  z rozdzielczością WQHD dla 27" 140 Hz z G-Sync , ale i wymagania wobec karty graficznej wzrosną.

Jeśli nie będzie zmiany karty graficznej, zostaje tylko 24" w rozdzielczości 1920 X 1080.

Link to post
Share on other sites

Nie będę się oczywiście kłócił która matryca jest lepsza ale tak na prawdę to zależy mi przede wszystkim na większej przekątnej i lepszym odświeżaniu.

Obejrzałem jeszcze raz - po sugestiach - "lepsze" i jak się okazuje (no ba) o wiele WIELE droższe modele monitorów 27 cali - sporo ma matrycę TN i ludziki nie narzekają praktycznie na nic. Dlatego nie widzę sensu na lecenie w IPS za 2x tyle pieniędzy.

I tak monitor pójdzie pod młotek po gwarancji tak jak obecny ;)


 

Znalazłem jeszcze takie cudo:

LG 27MP59G-P

 

Ktoś coś na jego temat może powiedzieć? IPS, 75 hz, 1ms, tani (899 zł)

Link to post
Share on other sites
Po dołożeniu drugiego tyle znajdzie monitor 27 " na matrycy TN z rozdzielczością WQHD dla 27" 140 Hz z G-Sync , ale i wymagania wobec karty graficznej wzrosną.

 

Ja to bym chciała zobaczyć ten monitor 1440p/144Hz z g-synciem za 1500zł. Nawet na TN.

 

Bo ceny zazwyczaj zaczynają się od okolic trzech kółek.

Edytowane przez iamnotreal
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Polecam LG 27MP59G https://www.x-kom.pl/p/361254-monitor-led-27-289-lg-27mp59g-czarny.html

  • 1920 x 1080 (FullHD)
  • Czas reakcji: 5 ms (GTG), 1 ms (MBR)
  • Ekran IPS
  • 75Hz
  • FreeSync

 

Oglądałem i czytałem o tym modelu sporo - niestety większość ludzi zgodnie pisze/mówi, że 75 hz można uzyskać tylko używając AMD FeeSync więc dla mnie to kupa - 5ms też mam w tej chwili więc jedyne co bym widział tutaj na plus to rozmiar matrycy mic więcej. IPS mi jest nie potrzebne.

Link to post
Share on other sites

Ja to bym chciała zobaczyć ten monitor 1440p/144Hz z g-synciem za 1500zł. Nawet na TN.

 

Bo ceny zazwyczaj zaczynają się od okolic trzech kółek.

"Mea culpa mea culpa mea maxima culpa"

 

A no racja tak to jest jak się późnymi wieczorami pisze :P

Link to post
Share on other sites

Zakupiłem

AOC G2778VQ

Temat do zamknięcia, chyba że dopiszę jeszcze w następnym poście wrażenia i różnice między starym a nowym monitorem :).

Kupiony w RTVeuroAGD w ratach 20x0% z jedną ratą gratis - cena wychodzi w sumie taka jak wszędzie a sklep mam 5 kroków od domu więc super opcja w razie reklamacji 8-).

Link to post
Share on other sites

27" i FHD  :/

Kując przez internet miał możliwość testowania przez 14 dni, gdyby coś z obrazem nie tak, zwrócił bez poddania powodu.

Chyba że dokładnie się przyjrzał ekranowi przed zakupem.

 

Sam swój miałem kupować w stacjonarnym sklepie, ale właśnie poczytałem o wadach matryc LCD i zdecydowałem się na zakup w sklepie internetowym z w/w powodów.

 

Zostało tylko życzyć zadowolenia z monitora.

Link to post
Share on other sites

Ja to bym chciała zobaczyć ten monitor 1440p/144Hz z g-synciem za 1500zł. Nawet na TN.

 

Bo ceny zazwyczaj zaczynają się od okolic trzech kółek.

 

Jak już nie jedna osoba wykazała, wystarczy przeglądnąć youtube ile paneli z IPS + 2k + 144 mają nędzne podświetlenie,  trzeba przewalić całe kartony o ile nie palety tych paneli żeby znaleźć coś co się nadaje do użytku. Jakby tego było mało to ceny monitorów 1440p są dosłownie z czapy. Przykład? Przeglądając cenowarką można dojść do wniosku, że 8-bitowy monitor 1440p IPS jest niemal 3 razy droższy od 8-bitowego monitora 1080p co idealnie pokazuje, że producenci monitorów/paneli najwyraźniej zdurnieli do reszty. Przy takim układzie sporo osób opuści rozdzielczość 1440p bo pakowanie się w nią jest kompletnie nieopłacalne. A co jest najlepsze w tym wszystkim? A no to, że monitory z rozdzielczością 4K są czasem nawet tańsze od tych 1440p :E

 

1440p na przykładzie LG

 

https://cenowarka.pl/?cat=monlcd19wide&v=e&hloc=pl&sort=p&xf=11938_LG%7E11942_2560x1440%7E11955_IPS%7E11955_IPS%2FIGZO%7E11959_10bit+(1.07+Mrd.+Farben)%7E11959_8bit+(16.7+Mio.+Farben)%7E11959_8bit+%2B+FRC+(1.07+Mrd.+Farben)

 

2160p na przykładzie LG

 

https://cenowarka.pl/?cat=monlcd19wide&v=e&hloc=pl&sort=p&xf=11938_LG%7E11942_3840x2160%7E11955_IPS%7E11955_IPS%2FIGZO%7E11959_10bit+(1.07+Mrd.+Farben)%7E11959_8bit+(16.7+Mio.+Farben)%7E11959_8bit+%2B+FRC+(1.07+Mrd.+Farben)

 

Tutaj nawet szkoda komentarza

 

 

Link to post
Share on other sites

Full HD i 27 jest optymalne. Dobrze zrobileś.

Messer nie każdy jara się pikselami z 20-30cm. Większość jednak woli komfortowo użytkować taki monitor z 60-80cm.

 

dokładnie, przy 30 cm widać jakąś tam pikseloze. Ale jeśli ma się 27' to powinno się siedzieć komfortowo od 90cm . i przy takiej odległości gra się sympatycznie i komfortowo.

Link to post
Share on other sites

Messer sobie myśli" ale jak to".... Ja już nawet gdzieś przeczytałem ze full hd na 24 calach to pikseloza

Pisałem wyraźnie o obrazie na 27 " z rozdzielczością FHD widzianym z bliska (typowej odległości z jaką ma się ekran siedząc za burkiem komputerowym tj 50-70 cm).

Z resztą jak w którymś z tematów pisałem jednemu wadzi takie coś a innemu nie, tylko sygnalizuję że efekt możne być zauważalny przy FHD na 27" ekranie widzianym z bliska, po zwiększeniu dystansu niekorzystne wrażenie znika.

Jak pisałem nie raz w tematach najlepiej kupować monitor przez internet jako osoba fizyczna i samemu sprawdzić, ma się 14 dni na oddanie bez podawania powodu zwrotu.

Link to post
Share on other sites

Jak pisałem nie raz w tematach najlepiej kupować monitor przez internet jako osoba fizyczna i samemu sprawdzić, ma się 14 dni na oddanie bez podawania powodu zwrotu.

Na szczęście ja już widziałem 27" z fhd na żywo więc takiej opcji nie przewiduję :)

Link to post
Share on other sites

Mam AOC 27" FHD, rewelacja. Ci od pikselozy na taki monitorze to chyba ci od pikselozy na telefonach 5,5" fhd. 

 

Moje kupowanie takiego monitora polegało na namówieniu typa w media markt na podłączenie monitora do jednego z laptopów i organoleptyczne sprawdzenie. Matryca TN po dłuższym dostrajaniu też nie jest już taka straszna. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...