Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ostatnio zaktualizowałem swój komputer o nowe części i zostało mi ich trochę (płyta, proc i ram). Pomyślałem więc, że można coś z tego ulepić dla mojego młodszego brata. Proszę was o pomoc w złożeniu czegoś sensownego:


  • Zastosowanie komputera: gry (GTA V, CS:GO, Majnkrafty i inne takie - nie muszą to być full detale :D ważne żeby FPS był zadowalający)
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: Około 1500 zł
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer?: W przeciągu paru dni
  • Których części potrzebujesz?: Sama buda
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? 22' 1680x1050
  • Specjalne wymagania: Myślę o tym, by procka (i3 2120) wymienić na jakąś dobrą używkę (np. i5-3570 400zł na allegro), a resztę kupić nową
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? i3 2120 (+ stockowy cooler), mobo p67 PRO3, 8GB RAM (HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3)
  • Własna propozycja zestawu:
  1. i5-3570 (~400zł używka),
  2. mobo p67 PRO3 (z poprzedniego PC)
  3. HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 (z poprzedniego PC)
  4. ssd iridium pro 240GB (~380zł),
  5. SilentiumPC Regnum RG2 Pure Black (~140zł),
  6. be quiet! SYSTEM POWER 8 500W (~210zł),
  7. GTX1050 OC 2GB GDDR5 (~530zł)

SUMA: 1660zł


 


Dajcie znać czy to co sam sobie złożyłem ma sens, czy jest może wizja na coś lepszego. Standardowo, z góry dziękuję.   :)


Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie bierz i5 2500K + jakieś chłodzenie pod OC

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7075450085

Nawet taniej. Dorzucasz jakiegos Fortisa np lub Grandisa i go krecisz ile fabryka dała.

 

Ok, dziękówa Panowie. Problem w tym, że sprzęcior ma być dla mojego brata 12lvl, który nie wie nawet jak wejść do biosu :D A ja nie będę w stanie zdalnie mu pomóc w podkręceniu (mieszkamy setki kilometrów od siebie). Więc tak jak pisałem w poście, podkręcanie nie wchodzi w rachubę. Czy mimo tego nadal warto brać ten procesor?

Link to post
Share on other sites

Pięknie dziękuję  ;)

 

[edit]

Pecet złożony. Działa pięknie, brat będzie zadowolony.  ;) 
PS Obudowa świetna, żałuję, że sam takiej sobie nie zamówiłem (mam jakąś noname'ową sprzed pięciu lat). Takie drobne detale jak pianka na podstawkach pod zasilaczem, czy miękkie nóżki sprawiają, że obudowa totanie nie wydaje z siebie żadnych dziwnych i niechcianych dzwięków. Polecam - tania i dobra.  :D

Edytowane przez zal3wa
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...