Skocz do zawartości

Zasilacz do zestawu komputerowego


Recommended Posts

  1. Budżet:

Procesor:

Karta Graficzna:

Czy podkręcasz (CPU i GPU):

Czy planujesz multi-GPU (SLI bądź CrossFire):

Specjalne wymagania (okablowanie modularne, cisza, specyficzny rozmiar itp):

Własna propozycja

 

  1. do 200 zł

i3 8350k

palit jetstream gtx 1060 6gb

raczej nie

gtx 1060 się nie łączy, więc nie

miło by było półmodularne okablowanie ze względu na obudowę (regum rg4t, która wśród minusów ma mało miejsca na kable) ale ze względu na budżet nie wymagam, rozmiar zwykły, ATX, cisza to na pewno dodatkowy atut :)

SPC vero L2 bronze 500W albo corsair vs500

Edytowane przez DogeWow
Link to post
Share on other sites

Żaden z podanych przez Ciebie zasilaczy nie jest szczególnie dobry.

Generalnie do 200 zł ciężko znaleźć cokolwiek, godnego polecenia.

 

Najtańszy bardzo dobry zasilacz modularny to EVGA B3 450W - testy w sieci bardzo wyraźnie mówią, iż jest to świetna konstrukcja, z którą w tej kategorii mocy, konkurować może jedynie Corsair CX 450W.

Do tego ma tryb pasywny do 80W, także np przy przeglądaniu internetu, wentylator nie pracuje.

 

A 450 W do tego zestawu wystarczy z ogromnym zapasem mocy.

Link to post
Share on other sites

@DogeWow Gdybyś dokładnie przeczytał cały test, jak zrobiłem ja, to wiedziałbyś dokładnie, jakie były przyczyny awarii.

 

Zasilacz ma słabe zabezpieczenie OPP (przeciwprzeciążeniowe) i po podaniu zasilaczowi o mocy 450W obciążenia 580W (!), faktycznie tranzystory FET na wyjściu wybuchły.

 

A że proponowany przez kolegę zestaw nigdy nie przekroczy poboru 300W, można być o to spokojnym.

 

I to nie jest wada fabryczna, tylko wada konstrukcyjna, a to coś zupełnie innego.

 

SPC Vero to akurat co najwyżej średni zasilacz w swojej półce cenowej. Użyte w nim podzespoły są o 2-3 klasy niższej, aniżeli w produkcie firmy EVGA. SPC wygrywa tylko lepszym zabezpieczeniem OPP, ale o to bym się nie martwił, jak już wspomniałem.

EVGA jest lepsza pod praktycznie każdym względem - regulacji, tętnienia i na pewno trwałości.

Link to post
Share on other sites

Bierzesz Seasonica S12II-430 albo dokładasz kasę do czegoś modularnego. Wydajesz na kompa kilka ładnych zł warto zadbać aby serducho miał mocne i zdrowe. 

 

Kable tak czy siak gdzieś upchniesz a tutaj masz zasilacz świetny elektrycznie z długą gwarancją. 

 

W cenie jest Thermaltake Smart SE 530W ale jest elektrycznie słabszy od seasonica, ma krótsza gwarancję i co di ciszy bywa różnie. Na plus modularny... ale to chyba za mało ;)

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Napisałem, nie wymagam modularności i nie będzie to moim głównym kryterium, chociaż byłoby to miłym dodatkiem ze względu na ciasną od tej "technicznej" strony obudowę. Możnaby modularność zastąpić płaskimi kablami które inni w interencie do tej konkretnej obudowy polecali i tutaj znowu "miło by było gdyby" były czarne bo będzie to obudowa z oknem i nie wykluczam że kiedyś jakieś ledy albo coś bym tam dodal i fajnie by to wyglądało :)

Link to post
Share on other sites

Ja do tego zestawu poleciłbym zasilacz 600-650W z trybem pasywnym do 40-50% obciążenia co pozwoli w większości zastosowań nie włączać wentylatora. Osobiście jestem za używaniem zasilaczy o ''zawyżonej'' mocy ponieważ daje to nam kilka konkretnych korzyści. Oczywiście nie należy oszczędzać na zasilaczu i dlatego proponowałbym żebyś zwiększył na niego budżet. Pamiętaj, że zasilacz kupuje się na dłuższe lata w przeciwieństwie do kart graficznym i procesorów.

Link to post
Share on other sites

Ja do tego zestawu poleciłbym zasilacz 600-650W z trybem pasywnym do 40-50% obciążenia co pozwoli w większości zastosowań nie włączać wentylatora. Osobiście jestem za używaniem zasilaczy o ''zawyżonej'' mocy ponieważ daje to nam kilka konkretnych korzyści. Oczywiście nie należy oszczędzać na zasilaczu i dlatego proponowałbym żebyś zwiększył na niego budżet. Pamiętaj, że zasilacz kupuje się na dłuższe lata w przeciwieństwie do kart graficznym i procesorów.

 

Do 200 kilku zł wybór takich zasilaczy na pewno jest szeroki ^_-

 

Po za tym zestaw z i3 8350k + GTX 1080 bierze około 250W:

 

https://www.techpowerup.com/reviews/Intel/Core_i3_8350K/16.html

 

Z GTX 1060 będzie jeszcze mniej ;) 

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

nie, jak masz 300zł, to kup XFX ts gold 550W (na oem seasonic s12g) w morele 650W wersja jest tańsza :o , lub CM g550m, to są 2 najlepsze jednostki w okolicy 300zł, wyżej to już rm550x 383zł, full modular, 275W trybu pasywnego, 10 lat gwary, pierwszej klasy zasiłka. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...