Skocz do zawartości

Odebrano następujący alert krytyczny: 20


Recommended Posts

aha czyli to tylko coś z netem?


bo u mnie jest identyfikator zdarzenia 36887 i z opisu wynika że coś z netem się dzieje.


sprawdziłem po identyfikatorze procesu (jest to 824) i błąd dotyczy procesu lsass.exe co mi radzicie zrobić?

Edytowane przez Mich1995
Link to post
Share on other sites

Cytat: Proces Lsass.exe odpowiada m.in. za zarządzanie uwierzytelnianiem domeny urzędu zabezpieczeń lokalnych i zarządzanie usługą Active Directory. Proces ten obsługuje uwierzytelnianie zarówno klienta, jak i serwera, a także steruje aparatem usługi Active Directory. Proces Lsass.exe odpowiada m.in. za działanie następujących składników:

* Urząd zabezpieczeń lokalnych
* Usługa Logowanie do sieci
* Usługa Menedżer kont zabezpieczeń
* Usługa Serwer LSA
* Protokół SSL (Secure Sockets Layer)
* Protokół uwierzytelniania Kerberos v5
* Protokół uwierzytelniania NTLM

Dla pewności przeskanuj PC Malwarebytes i popraw jeszcze AdwareCleaner.

Link to post
Share on other sites

myślę że to nie jest wirus bo nie wchodzę wgl na podejrzane strony poza tym

nie ściągam niczego pirackiego i mam zainstalowany NOD32 z wykupioną licencją

na rok oraz mam firewall Comodo a teraz skanowałem kompa malwarebytes'em free

i cóż nic nie wykrył poza tym komp działa normalnie jedynie po uruchomieniu przez

kilka minut tnie się ale tak to nic niepokojącego się nie dzieje poza tymi błędami

które zdarzają się co prawda ale nie codziennie sprawdzałem i wcześniej

4-5 dni temu były te błędy jedynie co mnie dziwi to to że te błędy co kilka dni

wracają i jedynie to mnie niepokoi a tak to wszystko normalnie działa mi.


mam poważny problem nie wiem czy to jest z tym związane ale Windows Update nie chce się uruchomić

a gdy chce wyszukać aktualizacje to on daje mi komunikat że nie da się bo usługa Windows Update nie

jest uruchomiona i że trzeba kompa zresetować ja resetowałem go z 10 razy i nic.

Edytowane przez Mich1995
Link to post
Share on other sites

to tak:


OS - Win 7 Home Premium Service Pack 1


GPU - Nvidia GTX 960


CPU - i5 4460


RAM - dokładnie to nie pamiętam model i markę ale 16GB DDR3 (2x 8GB DDR3)


Płyta Główna - Gigabyte H97-D3H


 


w usługach systemowych jest ustawiony dla Windows Update typ uruchamiania automatyczny (z opóźnieniem).


Link to post
Share on other sites

a płyta z systemem jest potrzebna? bo na "space.IT" piszą że do naprawy plików systemowych może być potrzebna albo płyta 

z Windowsem albo obraz płyty ISO a ja ani jednego ani drugiego nie mam niestety.


obecnie jedynie co mnie niepokoi to te błędy kanałowe (tzn. z Schannel) ale o dziwo jak wyłączę neta to ich nie ma i to mnie niepokoi teraz.

Edytowane przez Mich1995
Link to post
Share on other sites

miałem blue screen w podglądzie zdarzeń zauważyłem coś takiego:

 

Pakiet błędów X64_0x1a_41790_dxgmms1!VIDMM_PROCESS_HEAP::Free+a2, typ 0
Nazwa zdarzenia: BlueScreen
Odpowiedź: Niedostępny
Identyfikator pliku Cab: 0
 
Sygnatura problemu:
P1: 
P2: 
P3: 
P4: 
P5: 
P6: 
P7: 
P8: 
P9: 
P10: 
 
Dołączone pliki: 
C:\Windows\Minidump\120617-17253-01.dmp
C:\Users\Michał\AppData\Local\Temp\WER-37440-0.sysdata.xml
C:\Users\Michał\AppData\Local\Temp\WER2BC0.tmp.WERInternalMetadata.xml
 
Te pliki mogą być dostępne tutaj:
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\ReportArchive\Kernel_0_0_cab_0af2a533
 
Symbol analizy: X64_0x1a_41790_dxgmms1!VIDMM_PROCESS_HEAP::Free+a2
Ponowne sprawdzanie rozwiązania: 0
Identyfikator raportu: 120617-17253-01
Stan raportu: 0
 

poza tym po jutrze będę mieć zdalną pomoc serwisanta bo sam boję się tykać cokolwiek w systemie.


pomyliłeś się prawdopodobnie wszystkiemu są winne stare sterowniki a te błędy schannel to mi serwisant powiedział że to nic poważnego.


ewentualnie z pamięcią ram mogą być problemy i teraz ściągam sterowniki jest tego trochę

więc trochę to potrwa.

Edytowane przez Mich1995
Link to post
Share on other sites

 

 

pomyliłeś się prawdopodobnie wszystkiemu są winne stare sterowniki
Uruchomiłeś narzędzie  sfc.exe. Co mają sterowniki do samo wyłączającej się usługi Windows Update, bo bluescreen to jeszcze może mieć związek, chociaż może być skutkiem wad sprzętowych.
Link to post
Share on other sites

Uruchomiłeś narzędzie  sfc.exe. Co mają sterowniki do samo wyłączającej się usługi Windows Update, bo bluescreen to jeszcze może mieć związek, chociaż może być skutkiem wad sprzętowych.

tyle że teraz drugi dzień z rzędu Windows Update działa więc tamto o czym wcześniej pisałeś (tzn. ten program do

rozwiązywania problemów z Windows Update) pewnie pomogło.

teraz muszę zająć się tym blue screen'em bo to jest najważniejsze.

Link to post
Share on other sites

to tak ntoskrnl.exe oraz nvlddmkm.sys są zaznaczone na czerwono w programie blue screen view

jak sprawdzam minidump.


i taka dziwna rzecz jakieś 8 miesięcy temu miałem całkowicie usuwany sterownik od karty graficznej

i na nowo instalowany ten że sterownik bo miałem artefakty obrazu np. przeglądarka google chrome

miała tak że pojawiały się czarne plamy czy jak to tam nazwać a w dzienniku zdarzeń był błąd

związany z... nvlddmkm.sys i bardzo długo nie miałem żadnych problemów dopiero wczoraj ten

blue screen w którym zauważyłem błąd związany z nvlddmkm.sys oraz ntoskrnl.exe i nie wiem

do końca co robić z tym.

Edytowane przez Mich1995
Link to post
Share on other sites

nie bo bałem się że będzie to co było wcześniej a mianowicie podczas instalacji sterowników znikał obraz i potem problem był z naprawieniem tego ale cóż tym razem sterowniki wszystkie normalnie się zainstalowały i tylko sprawdzam w zdarzeniach czy nie ma żadnych błędów.

Edytowane przez Mich1995
Link to post
Share on other sites

mam problem dzisiaj chciałem tworzyć muzykę odpalam Zynewave Podium a tam zero dźwięku podobnie w systemie

potem wyciągam kabel od karty dźwiękowej Audiolink 3 i w systemie dźwięk jest ale programie nie ma więc instaluje

na nowo sterownik i tu nagle blue screen kod błędu iusb3xhc.sys+6fb00 i tak kilka razy próbuje instalować stery

próbuje z drugą kartą dźwiękowa Maya44USB i tam ten sam kod błędu i nie da się zainstalować sterowników

a bez tego produkowanie muzyki odpada i co radzicie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...