Skocz do zawartości

Budżetowa karta graficzna


Recommended Posts

Aktualnie posiadam:

CPU: i5 2500

MB: P8H61-M

RAM: 4gb (zamierzam dokupić jeszcze 4)

PS: tracer highlander 550w

i GPU: TYMCZASOWO gt9600

 

I tu pytanie. Chciałbym jakąś używaną kartę w granicach 200-250zł kupić, aby pograć (w miare bez lagów) głównie w: CS:GO, Lol (to i z tą kartą chodzi 200+fps) i Fortnite/PUBG/H1Z1.

Myślałem coś o gtx 650/660ti.

Jeżeli jest w ogóle używka w takim przedziale cenowym, która spełni te wymagania, to proszę o jakieś przykłady.

 

A i jeszcze 2 pytanka, żeby nie robić nowego tematu. 
1. Bo mam jakąś drugą kartę w szafie GT 545, lepsza będzie od tej gt 9600? Opłaca się ją podłączać? (póki nie zamówię lepszej)
2. Grając w CS:GO, LoL'a czy nawet Tibie, raz na jakiś czas (~co minute, czasem rzadziej) mam "freeza", taki sekundowy lag, w CS'ie fps spada wtedy do 1 bodajże i przez sekunde nic nie mogę robić. Czy jest to wina słabej karty? (gt 9600)?
Edytowane przez pysiek787
Link to post
Share on other sites

Może mam uczulenie na słowo "Tracer", ale zrobił bym pomiar napięć mirnikiem,  nie to że producent z "czarnej listy" na dodatek ten model ma ładnych kilka lat, a raczej zasilacze z czasem nie zyskują na sprawności.

http://overclock.pl/articles/showall/id/252,jak-mierzyc-napiecia-w-zasilaczach-atx-czyli-przewodnik-po-tych-12-v

EDIT

Nazwanie tego "zasilaczem" to nadużycie słowa w całym swym znaczeniu, bardziej pasuje produkt "zasilaczopodobny".

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

W mierzenie napięcia to ja się nie będę bawił, nie moja bajka :D Jak komputer pójdzie przez zasilacz, to będę miał powód, do zakupu całej nowej jednostki, hehe. A co do tej karty, to jaka w końcu? Bo ktoś coś pisał, inni podważają to co ktoś napisał i teraz w zakłopotanie wpadłem;/


z gtx'em 1050, wysokie FHD = 60fpsów

z RX 460, wysokie FHD = 70-90fps

 

Jakieś karty podobno wydajnościowe do tych? Tak żeby znaleźć używkę za 200-250?

Dodam, że na fhd nie będę grał, bo mój monitor nie ma takiej rozdzielczości :D Natywna to 1680x1050.

Link to post
Share on other sites

"HE He" tylko jak zmieni zasilacz do nowego nie będzie już potrzebował, a i stare części choć używane będzie można sprzedać  i dołożyć do budżetu przyszłego upgrade.

Nie chcę straszyć czy być "czarno widzem", ale nich się nie zdziwi gdy taki "zasilacz" pięknego dnia narobi smrodu i puści z dymem mieszkanie, no chyba że będzie cały cas wyłączał zasilanie komputera gdy będzie wychodził z domu, do czasu gdy zapomni to zrobić...

Link to post
Share on other sites

W mierzenie napięcia to ja się nie będę bawił, nie moja bajka :D Jak komputer pójdzie przez zasilacz, to będę miał powód, do zakupu całej nowej jednostki, hehe. A co do tej karty, to jaka w końcu? Bo ktoś coś pisał, inni podważają to co ktoś napisał i teraz w zakłopotanie wpadłem;/

z gtx'em 1050, wysokie FHD = 60fpsów

z RX 460, wysokie FHD = 70-90fps

 

Jakieś karty podobno wydajnościowe do tych? Tak żeby znaleźć używkę za 200-250?

Dodam, że na fhd nie będę grał, bo mój monitor nie ma takiej rozdzielczości :D Natywna to 1680x1050.

 

w jakiej grze ? fortnite czy pubg ? (bo w pubg tyle to wyciągniesz ale na very low)

Link to post
Share on other sites

Fortnite, na yt patrzylem testy. 

 

 

"HE He" tylko jak zmieni zasilacz do nowego nie będzie już potrzebował, a i stare części choć używane będzie można sprzedać  i dołożyć do budżetu przyszłego upgrade.

Nie chcę straszyć czy być "czarno widzem", ale nich się nie zdziwi gdy taki "zasilacz" pięknego dnia narobi smrodu i puści z dymem mieszkanie, no chyba że będzie cały cas wyłączał zasilanie komputera gdy będzie wychodził z domu, do czasu gdy zapomni to zrobić...

^Akurat tak się składa, że mam osobny przedłużacz do monitora i zasilacza, który zawsze wyłączam po wyłączeniu komputera, z przyzwyczajenia, bo mi w nocy przeszkadzała ta lampka co się na płycie świeciła, to zawsze wyłączałem.

Poza tym, spali mieszkanie.. Nie przesadzaj, gdyby były aż tak niebezpieczne to nie byłyby sprzedawane.

Link to post
Share on other sites

Solidny zasilacz jest inwestycją na lata (skoro nawet producent daje po 10-12 lat gwarancji od siebie) i jest podstawą do prawidłowego działania komputera. Na zasilaczach się nie oszczędza z zasady.

 

Co zaś się tyczy GPU: do Pubga niestety potrzebna jest mocna grafika (w przeciwieństwie do np Csgo czy Lola) i nawet przy 1680x1050 taki rx 460/560 potrafi chrupnąć okazyjnie więc wynalazki typu 650/660 ti sobie możesz podarować.

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Zajrzy do linka w mojej wypowiedzi w tym temacie nr 7 i zrobi pomiary miernikiem napięć zasilacza, ścinki mogą być jednym z objawów wadliwej pracy zasilacza.

Zasilanie to podstawa prawidłowego działania podzespołów komputera.

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

I co z tego że nowy? Jest to zasilacz niskiej jakości oraz efektywności. Po co je sprzedają? Bo tacy ludzie jak ty i tak kupią je więc producent ma gdzieś to co się stanie z twoim komputerem bo i tak zarobił na nim. Także wymień go na markowy a komputer będzie działał lepiej oraz dłużej bezawaryjnie w porównaniu do obecnego.

Link to post
Share on other sites

Niby ma. ale lepiej kupić nowy zasilacz(przynajmniej takie jest moje zdanie)

https://www.x-kom.pl/p/364862-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-600w-vero-l2-bronze.html

 

https://www.x-kom.pl/p/265517-zasilacz-do-komputera-fortron-hyper-m-500.html kable wypinane, ale dwa lata gwarancji i nie wiem jak z jego sprawnością ;/.

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...