Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. 

 

 

 

 

Chciałbym zmienić moje HDD na SSD ale nie wiem, który będzie najlepszy ( niestety już jestem z tyłu z technologią dysków ). Jest wiele rodzajów - SATA, PCI Express, M.2, mSATA - ale niestety jestem ograniczony płytą główną GIGABYTE GA-P55-US3L ( nie posiada SATA3..). Więc tutaj moja prośba o radę - który dysk pod moją płytę jest sensowny zakupu. Pozdrawiam. 

 

 

 

Specyfikacja płyty:

 

https://www.emag.pl/plyta-glowna-gigabyte-ga-p55-us3l-pl-359749-ga-p55-us3l/pd/DK8FNMBBM/

Link to post
Share on other sites

Wg mnie powinieneś kupić taki

 

https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-ultimate-su900-2tb-sata3-asu900ss-2tm-c-1522473/

 

Dysk o dużej pojemności 2TB na kościach MLC, z nominalnym czasem pracy 2mln godzin i gwarancją 5lat, ma same zalety.

 

Jak dysk jest za duży i za drogi to napisz łaskawie jaka pojemność Cię interesuje i ile pieniążków chcesz wydać, ewentualnie do czego będziesz używał pc, bo dziś jest niedziela i Maciej Wróżbita ma wole (wiesz wg kodeksu pracy, nie można pracować więcej niż 3 niedziele pod rząd)

Link to post
Share on other sites

chwilę chwilę, jakim cudem oni zrobili 2TB SU900 ? Przecież on jest na Silicon Motion SM2258 i MLC 32l microna w 32GB (256Gb) pakietach, czyli max 1TB wersję mogą jego zrobić bez utraty wydajności. ehh. 

Co do dysku, to musisz być świadomy, że kontroler SATA II będzie ograniczać wydajność dysku trochę, ale nie powienno być to bardzo widoczne przy codziennym użytku, sekwencyjnie max co zobaczysz to ok 260MB/s. 

z dysków SATA pod 240-256GB do 500zł najbardziej opłacalny jest iridium pro 240GB 374zł (było kilka przypadków zacinania się dysku na nowym firmware, dosłownie kilka a jest on bardzo popularny, więc nie jest to moim zdaniem coś o co należy się martwić, bo wychodzi natychmiast (zwykle przy upgradzie do 10, lub klonowaniu) i wystarczy skorzystać z 14dni na zwrot przy zakupach przez internet ) i savage 240GB 419zł, czyli fizycznie dysk identyczny do iridium pro s10 + toshiba A19nm MLC (tu nie było żadnych kłopotów z tym dyskiem, lecz ma on gorszą bo 3 letnią gwarancję, w porównaniu do iridium pro 5 lat i jest droższy, dlatego prawie nikt go nie kupuje )


ps. za 615zł jest 480GB wersja iridium pro 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...