Skocz do zawartości

DDR4 Problem z 3200mhz


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez rez,

Recommended Posts

98807547596100164932.jpg

 Teraz pc mam uruchomiony na CR1T, oczywiście po zapisaniu ustawień system dał errora ale załadował się do pulpitu , juz uruchamiam test ramów 


3 minuty już leci, i działa cały czas coś tam testuje move data itp, 0 errorow jak na 3 min

 

 

59424047079201802932.png

 

Ram wykrył model oprócz firmy, ale 3200Mhz jest napisane.

83202974686557716222.png

 

tutaj po 5 min testu 0 errorów na maximum speed

Edytowane przez rrwwjunior
Link to post
Share on other sites

Czyli na 90% ustawienie jest stabilne no ale biosy bywają różne, może być tak, że kolejny bios rozwiąże wszystkie problemy i to 3200MHz zawsze będzie wstawało.

Wiele też zależy od jakości imc procka bo np niektórym flare x nie chciały iść na cl14 co jest przykre bo to bardzo drogie ramy.

Link to post
Share on other sites

Czyli teoretycznie Ramy chodzą na 3200 Mhz? , ale podczas startu raz wywali error a raz nie ? 

A Hw program pokazuje 1599 Mhz x  16.00x Multipler to wychodzi 2600? czy jednak 3200 ? jak to liczy 

I mam coś zmieniać w biosie czy jak teraz ? te napięcia itp zostawiać na 1.38? bo już się pogubiłem w tym wszystkim 

Edytowane przez rrwwjunior
Link to post
Share on other sites

 

 

ale podczas startu raz wywali error a raz nie

Jaki to error?

1600MHz to jest rzeczywiste taktowanie a 3200MHz efektywne.

Przy tym 3200MHz komp zawsze wstaje czy czasami się wyłącza i wstaje za którymś tam razem albo resetuje ustawienia czy może cały czas wstaje tylko ten error wywala?

Link to post
Share on other sites

Wszystkie ustawienia Biosa zostają tak jak były na 3200 Mhz co ustawiałem. Ale w momencie jak uruchamiam komputer to jest ładowanie systemu i wyrzuca nagle smutną minke ze system napotkał problem z errorem "BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO  zdj załączam w spoilerze.

59960728356256287684.jpg

 

 

Ogólnie jak komputer się uruchomi to działa, ten test ramu itp nie powodował erroru systemu itp, Ten error tylko jest przy włączeniu pc albo resetowaniu , ale po chwili się załaduje jednak pulpit i działa normalnie 

 

w skrócie " Bios trzyma ciągle 3200 Mhz, ale uruchamianie Pc powoduje ten błąd, po czym dochodzi do 100% i od nowa ładuje system i nagle działa ( mając w biosie ciągle settingi itp 3200Mhz zapamiętane) "

Edytowane przez rrwwjunior
Link to post
Share on other sites

Proponuję byś puścił tego memtesta64 na dłużej, dobrym testem jest też time spy no i oczywiście gry typu bf1.

Bo jeśli komp będzie w 100% stabilny to można w sumie olać ten ekran z błędem albo jeśli on cie irytuje to zjechać z taktowaniem.

Możesz też spróbować ustawić cl14 a nóż widelec zagada. :)

Ja mam teraz ustawione 3200 cl16 -17-17-17-35, cl14 nie zagadało choć ram na 100% tyle potrafi, 3333MHz jest stabilne ale komp nie zawsze wstaje za pierwszym razem więc zostaje to 3200MHz.

Link to post
Share on other sites

Dobra to ustawie te cl14 i zobacze , zostawie na 1h ten test , spy i memtesta64, poźniej zainstaluje bf1 i jakieś mocne gry itp.

jak nie to error będe musiał po prostu ignorować


Na cl14 teraz wgl się nie uruchamia pika i nawet obrazu nie ma,ustawie jak bylo wtedy z tym errorem i tyle
Link to post
Share on other sites

 

 

Na cl14 teraz wgl się nie uruchamia pika i nawet obrazu nie ma,ustawie jak bylo wtedy z tym errorem i tyle

Tak myślałem ale zawsze warto spróbować ;).

Sprawdź sobie potem czas dostępu w aida64 extreme czy masz w normie, 74ns u mnie przy procku 3700MHz. a odczyt 49000MB.

Link to post
Share on other sites

To wyłącz kompa przyciskiem(przytrzymaj), z tyłu zasilacza daj na 0 poczekaj z 10 sekund, załącz i zobacz czy wstanie, może to potrwać chwilę a komp się może kilka razy włączyć i wyłączyć.

Jeśli to nie pomoże to trzeba będzie baterię od biosu wyjąć na kilka sekund przy wyłączonym kompie całkowicie oczywiście.

Link to post
Share on other sites

nie mam pojęcia, Przełożę ram w slot2 i slot 4 teraz jeżeli zadziała i się uruchomi to ustawiam ramy tak jak były na  3200MHz  cl16-18-18-18-36 i napięcie ramu ~ 1.38V, procodt 60 i najwyżej będe sie męczył z tym errorem, bo on chyba w niczym nie przeszkadza tak wydajnościowo, no ale chyba lepiej mieć te 3200 Mhz, niż 2133 Mhz, bo również dobrze mogę oddać te ramy i kupić jakieś słabsze 2400 czy coś

Link to post
Share on other sites

Generalnie powinny śmigać na 1.35V, to 1.38V podałem by wykluczyć jedną z możliwości niestabilności ale skoro dalej wyskakuje error to napięcia nie ma tu znaczenia.

Możesz też sprawdzić czy konieczne jest w ogóle ruszanie tego procodt bo też może być bez znaczenia.

U mnie to ustawienie w niczym nie pomogło.

Link to post
Share on other sites

Dobra włożyłem ram w slot 2 i 4 jest 2133 mhz znowu, tak jak było na początku , już normalnie nie wiem co zrobić, bo to chyba wina pamięci skoro ich nie widzi, albo wina biosa przez producenta ze ich nie dodali.

własnie napięcie ram 1.35 jak było to ok, ale jak było procodt itp to nagle nie pikał po resetach , problemem wtedy był jedynie error

Link to post
Share on other sites

tak ja wiem już ze to się liczy inaczej :)
Własnie problemem jest że te 3200 na sztywno itp powoduje pikanie komputera 3 razy i się nie odpala, jak tam bardziej pogrzebałem dzisiaj dzięki pomocy @rez , to już odpalalo 3200, ale system wyrzucał błąd, zrobię teraz po prostu reinstall systemu czy coś bo ram mam 2133 ustawiony tak jak było a wyrzuciło błąd więc to jednak problem systemu

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...