Skocz do zawartości

DDR4 Problem z 3200mhz


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez rez,

Recommended Posts

Witam, mam problem z ustawieniem ramu na 3200 mhz , posiadam 

 

Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 8GB(2x4GB), 3200MHz, CL16, Red 
Płyta główna MSI B350 PC Mate  

Ryzen 1600 

Jak ustawic tutaj żeby chodziły na 3200 mhz, standardowo mam 2133 mhz, testowałem juz napięcie 1.35 + 3200 mhz ustawienie, ale komputer nie odpala wtedy pika, również ustawiałem te Memory try it czy coś takiego na 16-18-18-18-36 i też nie odpala :/

Edytowane przez rrwwjunior
Link to post
Share on other sites

Ryzen jest znany z tego, że ma/miał problemy z pamięcią.

Masz wgrany najnowszy bios? Jeśli nie to od tego zacznij. No i chyba nie masz ramu na odpowiednich kościach, więc możliwe, że 3200 nigdy nie ruszą.

Edytowane przez Reyqer
Link to post
Share on other sites

Tak wgralem najnowszy bios z 20/09/17, ram jest wlozony tak jak w instrukcji plyty wszystko ok włożone, teraz odpalilem 3200mhz i wystartowal do pulpitu Ale po resecie komputera zaczął nagle pikać. Tak jakby co 2 włączenie działa, chociaz bios pokazal 3200,to programy max 1591,9 mhz :/

Edytowane przez rrwwjunior
Link to post
Share on other sites

Najprawdopodobniej nie uda ci się ustabilizować tych 3200MHz, możesz spróbować ustawić procODT na 60(nie więcej).

Spróbuj ustawić 3066 i zobacz czy chodzi stabilnie.

U siebie Kingstony na hynixach max na 2933 ustawiłem w 100% stabilnie a Apacery na samsung b-die już na 3200.

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/62vp2g/clearing_up_any_samsung_bdie_confusion_eg_on/

Link to post
Share on other sites

Wtedy system wywala crash smutnej emotki że napotkał problem, ale bios pokazuje że ustawiono, niestety programy dalej tyle pokazują ile było 2133

 

Ani 3066 nie działa z tym "60" ustawieniem ani 2933, oba nie startują od razu crash emotki

Edytowane przez rrwwjunior
Link to post
Share on other sites

Soc masz wysoko ustawiony czyli tu problemu nie ma chociaż nie wiem czemu płyta dla 2133MHz tak wysoko ustawia napięcie - powinno być 0.9V.

Mój prime x370 pro dla 2666 ustawia 0.95V a dopiero powyżej już wchodzi na 1.1V natomiast ja sam sobie ustawiłem 1.0V i jest w pełni stabilnie nawet przy 3200MHz.

Te 2800MHz jest stabilne?

https://www.msi.com/Motherboard/support/B350-PC-MATE#support-mem-2

Link to post
Share on other sites

Na 2800 MHz, i proc 60 wywala , po resecie smutną minę, ale nie pika i tak na każdym speedzie nawet na 3200 nie pika ale error wywali

 

Ok spróbuję znowu

Wywala error podczas ładowania systemu

Przetestowałem 2 profile, na 2800 nawet też nie działa, wywala error

Edytowane przez rrwwjunior
Link to post
Share on other sites

Zalosne sa te plyty pod ryzena. Za 3 miesiące wychodza nowe procki i co z tego skoro plyty zostaja te same a maja problemy z pamiecia ram. Na intelu mozna ustawic i 4000mhz i hula bez problemu...

 

Edytowane przez pawelox01
Link to post
Share on other sites

Ustawiłem 3200MHz  cl16-18-18-18-36 i napięcie ramu ~ 1.38V, procodt 60, podczas ładowania systemu wyrzucił error, ale po resecie uruchomił sie do pulpitu niestety programy pokazują 1599.1 Mhz, dosłownie jakby coś go blokowało żeby ruszył wyżej.
gdzie jest opcja na Cr2t do ustawienia ?

 

64274936406174712443.jpg

Bios widzi te 3200 po resecie, bo Error wywali po zapisaniu ustawień ale zostawia je jednak i bios ma jako ustawione 3200,ale potem jak ide na pulpit to programy i komputer już nie widzą tego

Edytowane przez rrwwjunior
Link to post
Share on other sites

Ustawiłem również cr2t, ale po zapisaniu ustawień wyrzuca mi dalej error windowsa że bad config, ale system po tym ładuje się dalejó

 

wyłączyłem pare razy komputer i włączyłem i uruchamia się normalnie , mając 3200 mhz w biosie czyli działa ?

Edytowane przez rrwwjunior
Link to post
Share on other sites

Czyli nie ma to wpływu, no to przy tych timingach, które są teraz ustawione(16-18-18-18-36) szukaj częstotliwości 100% stabilnych.

Po znalezieniu tej częstotliwości można się bawić dalej ze zjeżdżaniem timingów.

Link to post
Share on other sites

 

29201151791578642537.jpg

 

 

23154378247790913926.jpg

 

 

Czyli ten error nie ma wpływu to fakt, ze zjeżdżaniem to ustawiać o 1 stopien mniej każdego ? czyli 16, na 15 ? i 18 na 17 ? i 36, na 35 ?

i command rate zostawić na 2 ? czy jednak na 1? bo na 1 tez działał tak samo PC

 

Dziwne teraz wyłączyłem pc i włączyłem i windows wywalił podczas ładowania znowu bad config ale załadował się dalej, nie cofając ustawień :/ możliwe że to systemu wina

Edytowane przez rrwwjunior
Link to post
Share on other sites

CR daj na 1t

U mnie na asusie działają  tylko parzyste cl czyli nawet jak ustawię 15 to płyta sobie ustawi 16 ale u ciebie też tak pewnie będzie bo taka prawdopodobnie specyfika Ryzena jest.

Ustaw teraz 2933MHz przy tych timingach, napięcie soc możesz dla bezpieczeństwa ręcznie wpisać 1.1V.

A wklej jeszcze zakładkę Sub timing cfg może tam coś dziwnego się dzieje choć wątpię.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...