Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mój problem z komputerem polega na tym iż potrafi się on zawiesić całkowicie nawet 2 razy w ciągu dnia podczas zwykłego kopiowania ( typu folder do folderu ). Pewne jest że nie jest to problem z wirusem ponieważ były instalowane różne systemy i problem występował nadal co więcej na 90% problem nie jest związany również z ver BIOS'u ponieważ na starym jak i obecnie na zaktualizowanym problem nadal wstępuje. Bateria biosu ma odpowiednie 3V, więc z tym też jest ok. Wykluczam również problemy ( jeżeli to ma jakikolwiek wpływ ) z dyskiem ponieważ aktualnie zmieniłem na dysk SSD i problem nadal się pojawia na czystym systemie. 

 

Co do moich obserwacji, komputer nie zacina się w stresie nie było ani jednej sytuacji od 5 lat żeby zaciął podczas gry, bądź innych rzeczy które go obciążają. ( oczywiście w taki sposób jaki to ma miejsce podczas bezczynności bo zacinki się zdarzały ale to raczej z winy programów, gier, itd ). Pasta na procesorze została nałożona wczoraj nowa . Zasilacz nie daje oznak błędnego działania lub ja ich nie widzę, komputer nie jest obciążony w żaden sposób "prądowo" chodzi mi o to że oprócz rzeczy które są wymagane do działania/uruchomienia się nie ma nic zbędnego podłączonego więc pobór prądu powinien być prawidłowy.  

 

Po nałożeniu nowej pasty na procesor, wyczyszczeniu z kurzu komputera, podpięciu nowego dysku SSD pewien problem ustąpił.

Mam na myśli problem z 1 uruchomieniem się w dniu, przeważnie co 2 dzień lub codziennie pierwsze uruchomienie objawiało się tym że DIODA POWER zapalała się na 1 sec gasła i po 3 sec komputer uruchamiał się ale do stanu sprawdzania sprzętu w tym czasie również restartował się BIOS . Należało poprostu wyjść z BIOSU nie zapisując ustawień i po restarcie komputer odpalał system z zrestartowanym zegarkiem. Jakieś 2 tyg temu komputer poprostu postanowił się nie włączyć pomógł restart BIOS'u na zworkach .

 

Sprawdzanie sprzętu które ( póki co bo podejrzewam że wróci ) było podczas uruchamiania sprzętu. 

 

 


 

Moim zdaniem problem jest z napięciem ale nie mam bladego pojęcia czego, poza tymi zacinkami nic złego się nie dzieje i komputer nie ma np 100% użycia procesora bez powodu. Na dniach sprawdzę napięcie na zasilaczu tych 3 lini (12v 5v i 3,3v) i dam tutaj znać jednak wydaje mi sie ze zasilacz jest ok. Kolega zwrócił uwagę na to iż możliwe ze są wygięte piny bądź widełki w sockecie gdzie jest procesor. Nie mam zbytnio pomysłów co można sprawdzić poza napięciami tych 3 lini i ogólnymi oględzinami czy coś nie jest połamane mimo ze płyta była ostatnio oglądana i nic mi się nie rzuciło w oczy . 

 

Jeżeli macie jakieś pomysły jakie napięcia i gdzie je sprawdzać to będę wdzięczny za każdą pomoc bo chciał bym rozwiązać ten problem który trwa juz spora ilosc czasu a wiadomo że restarty co chwile mogą faktycznie uszkodzic jakaś część na satałe o ile już nie jest uszkodzona tylko powoli pada w ten sposób.  Z góry dzięki za przeczytanie lektury i proszę o pomoc  :)

Link to post
Share on other sites

A jaki masz system i czy zaktualizowany ? Zaglądnij do podglądu zdarzeń,zaraz po wystąpieniu "przycięcia" i sprawdź jakie błędy krytyczne w tym czasie występują. Próbowałeś go całkiem rozkładać i składać dokładnie ?

Link to post
Share on other sites

jarrino <  system zaktualizowany, do podglądu zdarzeń ? jak w to wejść , komputer jakies 2-3 dni temu był całkowicie rozkładany i składany cała płyta byla odkrecana itd 

lonialomax << kości mam  2x 4 gb ddr3 częstotliwość 1333 , spróbuję z tym podziałać , dzięki :) 

 

dodam jeszcze swój sprzęt 
 

Płyta: ASUS P8B75-V Link
Procesor: Procesor Intel® Core™ i5-3570 Link
Ram: GoodRam DDR3 4GB 1600MHz CL11 
Dysk HDD: SEAGATE BARRACUDA 1TB 3,5
Dysk SSD: GOODRAM 240GB 2,5'' SATA SSD Iridium PRO 
Karta graficzna: AMD RADEON HD 7790 2GB
Zasilacz: Modecom Feel 620 Link
 
 
 
3910148100_1512259214_thumb.jpg
3131455300_1512259218_thumb.jpg9071758600_1512259222_thumb.jpg6718327800_1512259227_thumb.jpg
 
<< dodaje zdjecie SSD 
 
9663840000_1512259477_thumb.jpg
 
 
Dodam jeszcze ss i zdjecia z testów sprzed pól roku temu 
7149364800_1512261897_thumb.jpg
 
9871352400_1512261774_thumb.jpg7125932600_1512261792_thumb.jpg6661352300_1512261807_thumb.jpg6978959900_1512261813_thumb.jpg4751053800_1512261828_thumb.jpg
Dodano po 11 [godziny] 48 [minuty]:
Wrzucam zdjęcia z mem testu, dziennika zdarzeń.
9609351100_1512301805_thumb.jpg6010462700_1512301805_thumb.jpg8438758600_1512301805_thumb.jpg6662350700_1512301808_thumb.jpg1666793900_1512301877_thumb.jpg6837414700_1512301878_thumb.jpg
 
WAŻNE 
Dodam jeszcze że kolega zasugerował odpalenie Prime95 29.1 i na tym programie komputer się zawiesił co zresztą widać w podglądzie zdarzeń godzina 12:26
Edytowane przez Fryzek
Link to post
Share on other sites

Gratuluję posiadania produktu "zasilaczopodobnego" z zawrotną mocą 620W (podejrzewam że ta "moc" jest tylko na nalepce, inna sprawa to sprawność zasilacza).

Napisze ile ma na nowy zasilacz to się znajdzie jakiś markowy model.

Do podanego zestawu wystarczy  z nawiązką 350 W markowy zasilacz, jednak jeśli planuje w najbliższym czasie większe upgrade komputera  szukał bym jakiś markowy model z mocą 550W.

I na przyszłość pamięta, pomiary napięć zasilacza robimy miernikiem.

http://overclock.pl/articles/showall/id/252,jak-mierzyc-napiecia-w-zasilaczach-atx-czyli-przewodnik-po-tych-12-v

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Podany zasilacz 500W jak najbardziej był by odpowiedni.

Jak pisał komputer będzie bez upgrade to szukał bym Corsair vs 350 lub bardziej opłacalny Antec VP 400, oczywiście proponowane modele są z zapasem mocy do podanej konfiguracji komputera.

Link to post
Share on other sites

Jeśli  jak pisał nie planuje ulepszania platformy, to kupowanie zasilacza o mocy nad wyrost jest nie najlepszym pomysłem, gdyż zasilacze mają jak pisałem swoją sprawność czyli ile mocy zasilacz jest w stanie oddać dla podzespołów komputera przy obciążeniu w procentach i tylko topowe markowe modele są w stanie oddać odpowiednią moc przy mniej niż 50% obciążeniu( są nawet takie które to potrafią przy zaledwie 20% obciążenia).

Normalne nawet markowe zasilacze przy obciążeniach poniżej 40 % bardziej się grzeją niż są w stanie wyprodukować mocy bo dla nich optymalnym stanem pracy jest obciążenie ponad 50 %, i właściwie im wyżej tym lepiej jest z oddawaniem mocy oczywiście "nie zdrowo" jest obciążać zasilacz w 100%, ale ogólnie pisząc obciążenie w 60-90% jest jak najbardziej optymalne w zależności od modelu i certyfikatu.

Tak więc szukaj z wymienionych w temacie zasilaczy o mocy 350-430W.

 

EDIT

Akurat nowy sprzęt dojechał i musiałem się czegoś dopytać na forum i dlatego odpowiedziałem :P

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Jeśli  jak pisał nie planuje ulepszania platformy, to kupowanie zasilacza o mocy nad wyrost jest nie najlepszym pomysłem, gdyż zasilacze mają jak pisałem swoją sprawność czyli ile mocy zasilacz jest w stanie oddać dla podzespołów komputera przy obciążeniu w procentach i tylko topowe markowe modele są w stanie oddać odpowiednią moc przy mniej niż 50% obciążeniu( są nawet takie które to potrafią przy zaledwie 20% obciążenia).

Normalne nawet markowe zasilacze przy obciążeniach poniżej 40 % bardziej się grzeją niż są w stanie wyprodukować mocy bo dla nich optymalnym stanem pracy jest obciążenie ponad 50 %, i właściwie im wyżej tym lepiej jest z oddawaniem mocy oczywiście "nie zdrowo" jest obciążać zasilacz w 100%, ale ogólnie pisząc obciążenie w 60-90% jest jak najbardziej optymalne w zależności od modelu i certyfikatu.

Tak więc szukaj z wymienionych w temacie zasilaczy o mocy 350-430W.

Ok, postaram się zakupić jakiś przed week żeby potestować i dam znać czy się coś zmieniło, dzięki za szybką odpowiedz MESSER ;)

Ym to tak panowie zakupiłem zasilacz Vero L2 Bronze 500W i nie pomogło zwiechy są dalej   

komputer jeszcze dokladniej przeczyscilem zeby mieć pewnosc ze to nie jakas głupota ( kurz ) i du*a   

sprawdzam narazie ram, jest 1 kosc ddr3 1600 4g na slocie B1  byla zwiecha aktualnie jest na B2 zobaczymy co sie bedzie działo na tym B2 potem A1 i A2 ( ale obstawiam zwieche)  

 

staram sie wykluczać wszystko po kolei az dojdzie do najgorszego czyli płyta, karta graf albo procek  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...