Skocz do zawartości

Zestaw do 4000 +- 200 zł z Monitorem


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 4200
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : przed świętami
  • Których części potrzebuję : Buda , monitor
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : FHD
  • Specjalne wymagania : Komputer pod najnowsze gry (w miarę płynnie)
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Hdd 1,5 tb
  • Własna propozycja zestawu : Nie mam pojęcia
  • Inne : wraz z zestawem prosiłbym o dokoptowanie monitora FHD

Cześć wszystkim założyłem nowy temat ponieważ zwiększył mi się budżet i nie chcialem mieszać w starym tak że jak napisane potrzebuję praktycznie cały komputer oprócz hdd ssd dokupię z czasem będę wdzieczny za propozycję i błagam nie tak jak w ostatnim temacie na 3 strony debata i przekomarzanie (p.s jak można prosze o uzasadnienie dlaczego taka a nie inna (płyta główna grafa i procek)) Z góry dziękuje :)

Link to post
Share on other sites

procek: poczekaj na i5 8 gen najlepszy do gier w tej cenie jak dla mnie ^^

Chlodzenie:Grandis XE1236

plyta:AS Rock z370 killer SLI (Po prostu jest najtansza :D jak chcesz cos lepszego do 100 drozej masz extreme)

grafika: 1060 gaming w 6gb wersji od MSI. Lubie ta firme i moim zdaniem ta karta jest najlepsza z 1060 w 6gb wersji mozesz tez poleciec w jakiegos palita jetstream zawsze to 100zl mniej.

Zasilacz: Corsair cx450M uciagnie + ma 5 lat gwarancji, semi modular ;) Jedyny minus to bronze ;/

Obudowa:Silentum PC Regnum RG1

Monitor: LG 24MP59G-P

Ram: 8GB 3000mhz cl 16 jakie to juz Twoj wybor ^^ byle sie miescily i nie jakies gowniane. Mozesz wziac 2x4 ale jednak lepiej 8 i dolozyc 8 zeby lataly pozniej w dualu ^^

Za calosc z prockiem masz +/- 4500 brutto. Troche wyzej niz cena zakladana, zejsc mozesz z karty 100 mniej badz plyty tez sa kolo 500 zl czyli 100zl mniej ale czy jest sens to raczej bym sie sprzeczal. W innym przypadku albo idziemy w strone i3 chociaz szkoda to rozpatrywac w budzecie 4k albo w 4gb wersje 1050 czyli Ti ale tego tez raczej bym unikal ;)

Edytowane przez Aileri
Link to post
Share on other sites

Grzeja sie przez gluta pod IHS'em i to sa takie same plotki jak to ze cebula pomaga na raka. To sa pojedyncze przypadki zreszta zakladam ze bierzesz i5 bez K chyba ze wezmiesz i3 z K zaoszczedzisz te 500zl i sprobujesz ja wbic na taktowanie i5. To nie jest pytanie czy to jest dobry pomysl bo inwestycja w 7th gena jest na ten moment bez sensu z takim budzetem :) Zawsze mozesz oskalpowac ale przy braku OC on nie bedzie sie grzal kosmicznie ^^ (oczywiscie kazdy egzemplarz jest inny i moze sie trafic nawet taki co w stresie bez OC bedzie mial te 90* ale to skrajne przypadki).

Na morele.net masz ceny tak z kosmosu w niektorych przypadkach ze ciezko cos zlozyc. Musisz naprawde szukac okazji, nie masz jakiejs alternatywy zagranicznej?

Link to post
Share on other sites

popatrzę i puszcze linki


Patrzyłem na stronkach procki 8 gen na razie są niedostępne karta grafiki w różnych cenach od 340 Euro na amazonie do 430E w sklepach reszty już nawet nie patrze bo szkoda sobie psuć nerwów trochę w ie trochę w uk masakra a chciałbym wszystko z jednego sklepu jak mobo mają w ie to znowu grafy badz procka juz nie tylko z uk :(


http://forum.benchmark.pl/topic/255268-komputer-monitor-do-oko%C5%82o-4000/

Spotkałem się tutaj z takim tematem bardzo podobnym do mojego czy to by się sprawdziło złożyłem identyczny na morele (oprócz zasilacza nie mogę dobrać) link

https://www.morele.net/inventory/info/729414b7/

zostaje jeszcze z budżetu tak  że pytanie co dałoby się jeszcze zmienić mogę w ostateczności wygórować cenę do 4400 ale to max więcej funduszu nie mam :( będę wdzięczny za opnie i mam nadzieje że kupię w końcu ten komp bo już czekam na niego ponad rok zawsze jakieś dziadostwo wyjdzie i kasę trza włożyć gdzie indziej :(

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odzew :) jak już pisałem nie będę podkręcał nie znam się na tym laik ze ,mnie :) Jak byś mógł to złóż mi zestaw w tej cenie z monitorem jak można to na morele tak jak pisałem 4400 to max ile mogę dać za sprzęt

p.s obudowa musi być z napędem (córka ogląda płyty)


Siema do zestawu dodałem inną płytę link wyżej oczywiście jak to ja zapomniałem o zasilaczu :( doradzcie jaki wziąć myślałem o modularnym albo pół modularnym i ostatnie pytanie CZY WARTO czekać na ten i5 8400 prawie przez pół cena wyżej ale mieściło by się w budżecie ? czy zostać przy i3 8100

Link to post
Share on other sites

W tej cenie i3 8100 z GTX 1060 6GB.

 

1 x Intel Core i3-8100 /3.6GHz, 6MB, LGA1151, BOX/1 x Palit GeForce GTX1060 JetStream 6GB DDR5 192bit (1708/8000)1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC1 x Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny1 x LG 24MP59G-P (IPS, 5ms, HDMI)1 x Liteon iHAS122 SATA (black)1 x AsRock Z370 Pro4 /intel Z370, LGA1151/1 x Corsair 8GB (2x4GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX1 x SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black

4244zł

 

 

Względem poprzedniego zestawu szybszy SSD 240GB jak i lepiej wykonana obudowa z panelem z hartowanego szkła, do tego PSU z modularnym okablowaniem, na przetwornicy DC-DC i 5 letnią gwarancją.
 
Można z czasem dorzucić cichszy cooler na procesor czy dysk twardy na dane.
Link to post
Share on other sites

Dodałem RG4T jaką pamięć w takim razie byś mi polecił (tą co kolega wyżej) patrzyłem różnica jest  około 10-20zł

p.s rozumiem że CL15 jest lepsze niż CL16 im niżej tym lepiej jak dobrze wyczytałem ? jak jest różnica między tymi 2 budami nie kumam oprócz okna i filtrów p.kurzowych ?


Dodałem RG4T jaką pamięć w takim razie byś mi polecił (tą co kolega wyżej) patrzyłem różnica jest  około 10-20zł

p.s rozumiem że CL15 jest lepsze niż CL16 im niżej tym lepiej jak dobrze wyczytałem ? jak jest różnica między tymi 2 budami nie kumam oprócz okna i filtrów p.kurzowych ?

Poprawcie mnie jeżeli się mylę ale czy płyta bedzie obsługiwac pamięć 3000 Mhz bo z tego co widzę to chyba nie ?

Edytowane przez pik14
Link to post
Share on other sites

Im mniejsze opóźnienia tym lepiej, jak tak mała różnica w cenie bierz z CL15.

W RG4T masz okno ze szkła zamiast pleksy, ponadto masz kontroler obrotów czego brak w RG1W.

 

RAM już daj https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-2x4gb-3200mhz-cl16-cmk8gx4m2b3200c16-784569/

ewentualnie https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-2x4gb-2800mhz-cl15-f4-2800c15d-8gvrb-788177/ powinny zrobić 3200MHZ 16CL


Cena tego Jet Strema trochę boli, tak miałbyś SSD 240GB na start.

Link to post
Share on other sites

To i tak jest jedna z tańszych płyt nadająca się do OC procesora z K.

Jak nie będziesz podkręcał w przyszłości https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-z370p-d3-1625070/ stówką oszczędności, jednak słabsza i gorzej chłodzona sekcja, która pod sensowne podkręcanie się nie nadaje. Sam sobie odpowiedz czy warto.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...