Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

konserwacja układu

Konserwacja lc wc czyszczenie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 perlars

perlars
  • Amator

• 49 postów

Napisano 01 grudzień 2017 - 23:33

Witam

Chodzi o to że minęło już trochę czasu (18.08.2017) od uruchomienia mojego pierwszego LC i nadeszła pora na małą konserwacje, układ był zalany tym płynem http://www.angela.pl...tra-1000ml.html i chciałbym przeprowadzić konserwacje tego układu, i tu pojawia sie pytanie czy wystarczy przepłukać kilka razy cały układ wodą destylowaną lub czymś innym czy też rozebrać cały układ i każdą część z osobna wyczyścić?

• 0

PHANTEKS Enthoo Pro,     gtx 1080 ti poseidon,        i7 6700k,           Asus Z170 PRO GAMING,          Corsair Vengeance LPX DDR4 30000 mhz

#2 tomasz1987

tomasz1987
  • Entuzjasta

• 684 postów
  • Miejscowość:Poznań

Napisano 01 grudzień 2017 - 23:40

Dobrze by było sprawdzić w jakim stanie są bloki. Naprawdę wcale nie zaszkoszkodzi co by przeciścić bloki :) Chłodnica do wypłukania I świeży płyn :)
  • 0

#3 perlars

perlars
  • Autor tematu
  • Amator

• 49 postów

Napisano 01 grudzień 2017 - 23:49

W zasadzie mam tylko blok fabryczny na GPU (gtx 1080 ti poseidon) i nie wiem czy bd to prosta sprawa go rozebrać, czyli chłodnice wymontować i zrobić płukanie destylką czy czymś innym, a co z wężami ?

• 0

PHANTEKS Enthoo Pro,     gtx 1080 ti poseidon,        i7 6700k,           Asus Z170 PRO GAMING,          Corsair Vengeance LPX DDR4 30000 mhz

#4 Overclock666G

Overclock666G
  • Pasjonat

• 828 postów

Napisano 02 grudzień 2017 - 17:21

Spokojnie sobie capnij i odkręcaj po kolei jak leci każdą śrubkę, a potem już tylko rozbierz na części pierwsze blok i poczyść czym tam chcesz, sam używałem do bloków szczoteczki i różnych specyfików co mi pod ręce podeszły.

Co do samego sensu "konserwacji" to po 3 miechach nie wiem co byś musiał robić żeby ten układ jakoś zasyfić albo jakiego płynu używać, u mnie osobiście po roku jest czysto, a co dopiero mowa o 3 miechach.

• 0

#5 tomasz1987

tomasz1987
  • Entuzjasta

• 684 postów
  • Miejscowość:Poznań

Napisano 03 grudzień 2017 - 02:28

Heh chyba przegapiłem informacje o czasie Jeżeli nic w rezerwuaże nie pływa daj sobie spokój z jaką kolejek ingerencja wcześniej jak po 12 miesięcach :) No chyba że zmieniasz kolor to czyszczenie sie przyda
  • 0

#6 perlars

perlars
  • Autor tematu
  • Amator

• 49 postów

Napisano 03 grudzień 2017 - 10:50

Generalnie czysto, ale chciałbym zdążyć zanim zacznie sie coś wytrącać i oszczędzić sobie przytkanych kanałów :)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Konserwacja, lc, wc, czyszczenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych