Skocz do zawartości

Komputer się włącza, ale Windows, Klawiatura i myszka już nie.... co może być przyczyną?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Gregu82,

Recommended Posts

Witam, dzisiaj obudziłem się i komputer nie chciał mi sie załączyć, tj, włączył się wszystko kręciło, ale ekrany były czarne i klawiatura i mysz się nie włączyły. Nawet do biosu nie szło wejść. Po kilku włączeniach i wyłączeniach komputera (power) komputer się uruchomił. działał jak normalnie miałby działać. po kilku godzinach, wyłączyłem go, pojechałem na zakupy, wracam i chce włączyć i to samo, Komputer się nie chce włączyć, próbowałem kilkanaście razy wciskać Power, przytrzymywać Power, wciskać restart, ale to nic nie dawało. aż po którymś razie komputer się załadował jakby nigdy nic.

 

edit:.

Sprawdziłem dysk i klops....

 

uTKPUEf.png

 

Natomiast jak sprawdzam stan dysku programem SSDlife PRO, i programem od samsunga, to pokazuje że dysk jest w dobrej kondycji......

 

Teraz pisze tego posta i aż się boję wyłączyć kompa.

 

Czy dysk juz wyzionął ducha? czy można coś jeszcze z nim powalczyć? A może to nie kwestia Dysku?....

Link to post
Share on other sites

Gdyby to była wina dysku to do biosu normalnie byś się dostał. Na początek bym sprawdził ram i kartę graficzną.
Wyciągnij swoje gpu a monitor podepnij do integry.
Jeżeli dalej będzie to samo to wyciągnij ram i odpal go bez ramu, jeżeli będzie ok to sprawdź każdą kość oddzielnie i przetestuj różne gniazda, w przypadku ramu problemem może być któraś z kości albo któreś gniazdo na płycie.

W ostateczności możesz rozłożyć, a potem złożyć cały komputer na nowo. Przy specyficznych usterkach może to pomóc.

 

Ja nie mam innych pomysłów ale może ktoś coś innego jeszcze doradzi.

Link to post
Share on other sites

a więc, odpiąłem kości, i kolejno podłączałem jedną w inne gniazdo i sprawdzałem kolejno, jedno, potem drugie itp. Niestety nic to nie dawało, komputer nadal nie załadował Biosu, windowsa jak i klawiatury i myszki. Kolejno odpiąłem grefikę i podłączyłem pod integre, i to samo.... NIC. Zmieniłem później szyne montażu grafiki na inną i nadal nie było poprawy..... Wymiana baterii na płycie głównej również nic nie dała......Nawet odpiąłem dysk ssd, który to miałby mieć te błędy, czyli dysk z systemem, i NIC......

 

Więc poskładałem z powrotem wszystko tak jak było..... i po którymś restarcie komputer zapalił......

 

Jak mam to zrozumieć?????

Link to post
Share on other sites

Gregu - jak ja czasem radzę ludziom taki zabieg,rozebrać-ubrać ,to się śmieją...:) Wystarczy ,że któreś gniazdo,wtyczka nie łączy (przerywa) i już problem. Tylko  nie zawsze to jest przyczyną. Jeśli teraz działa,to warto posprawdzać co się da i jak się da...

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

w pewnym sensie to po rozłączałem i złączałem, bo kosci grafe odchaczyłem. Zrobiłem tez jeszcze test kości Ram, i wszystko było OK. Ale..... wczoraj zagadałem do znajomych i podesłali mi pewien pomysł żeby zrobić update BIOSU.... (nigdy na żadnym komputerze nie robiłem update biosa) zdziwiłem się, ale zaufałem i wykonałem update....po update automatycznie zrobił sie restart i ..... komputer sie normalnie zrestartował........ zdziwiłem sie na plus....... więc spokojnie poszedłem spać. Rano wstaje i włączam komputer i..... uruchomił sie normalnie czyli szybciutko......

 

Nie wiem czy temat uznać za rozwiązany, bo to dziwne jest, ale poczekam jeszcze kilka dni......za kilka dni się tutaj odezwę.


ok, a więc tak jak obiecałem, odezwę się za kilka dni, i się własnie odzywam....

 

Problem się nie powtórzył ani raz po update BIOSu.

 

Tak więc temat uważam za zamknięty.

 

choć dziwne że nie zupdatowany BIOS, potrafił tak zamknąć kompa itp.....

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...