Skocz do zawartości

Coś lepszego niż i5 2400


Recommended Posts

Witam, chciałbym zrobic upgrade komputera. Zależy mi na podmianie procesora i mobo na używany CPU i nową mobo tylko jaki procesor będzie bardziej opłacalny niż i5 2400 i czy warto wymieniać? Max cenowe CPU to ok 400 zł. 

 

Procesor     i5 2400

Zasilacz     SilentiumPC Vero L1 500W

GPU           GeForce GTX 770ti

Ram           HyperX ddr4 8gb 2133

SSD           Goodram Iridium pro.

Link to post
Share on other sites

Jakie masz teraz mobo i czy naprawdę konieczna jest wymiana? W 500zł cpu+mobo trudno się zamknąć by róźnica była znacząca. Moim zdaniem lepiej celować w i7 2600 bo nic wydajniejszego nie masz szans złożyć za 500zl na nowszej podstawce, chyba że plyta umożliwia OC, to warto dołożyć do wersji K i dodatkowego chłodzenia.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz 400pln na CPU i płytę - zapomnij. Zostań przy obecnej podstawce, kup I52500k (o ile masz mobo do OC), jak ma być pod gry (spokojnie wystarczy nawet do GTXa 1060), albo dołóż troche i kup I7 2600(k) jak ma być bardziej pod programy.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi. Jeżeli chodzi o budżet to miałem na myśli 400 zł za sam CPU a mobo to kolejne 250-300 zł (taki plan). Chodziło mi raczej o procesory bez OC. Więc wychodzi na to że nie warto zmieniać? Zastosowanie tylko do gier ze "średniej półki graficznej". Co do GTX to miałem na myśli 750ti, nie wiem dlaczego napisałem 770 ;) Płyta główna ASUS P8B75-M.

Link to post
Share on other sites

Dla samej wydajności najlepiej szukać i7 pod Twoją płytę, z nowości najlepiej byłoby inwestować w i3 8 gen. ale to poza zasięgiem budżetu. 

Z używanych jesteś w stanie wyrwać za ~450zł i3 6100 i do tego dokupić tanią mobo.

Link to post
Share on other sites

Do 750ti wymiana procesora zupełnie bez sensu. I tak to ona dławi zestaw.

 

Co do propozycji zmiany na i3 6100 to moim zdaniem zupełnie mija się z celem, bo prawie nie będzie różnicy na plus z wydajnością (o ile w ogóle), a dojdzie spory dodatkowy koszt w postaci ramów ddr4.

Link to post
Share on other sites

 a wiedze mam podstawową)? :D

 

To po co mając podstawową wiedzę dajesz komuś rady? Wymiana procka przy tej karcie nie ma sensu, bo tak czy siak to ona wąskim gardłem. Wymiana na 2500k jest x2 bez sensu, bo wyda pieniądze, różnicy płynności nie odczuje, a nadal będzie siedział na 4c/4t sprzed 7 lat który w nowych grach potrafi dostawać czkawki nawet na wysokich taktach.

 

Jedyna sensowna opcja gdyby była w planach wymiana grafiki to i7 2600, tym bardziej, że autor wątku deklaruje, że celuje raczej w procki bez możliwości OC. Ewentualnie nowsza opcja to i7 3770 (https://www.asus.com/pl/Motherboards/P8B75M/HelpDesk_CPU/), ale tutaj trzeba się liczyć z kosztem na poziomie 600zł. Wymiana na inną i5 nawet 3XXX mija się z celem.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

 

 

 

To po co mając podstawową wiedzę dajesz komuś rady?

Dzięki za odpowiedzi. Wojciechu15 to była moja odpowiedź jako autora tematu więc raczej nie daje rad a pytam o rady. Podstawowa wiedza miałem na myśli wiedzę o OC, jednak o składaniu też wiedzą nie błyszcze ale się uczę gdyż osoba której pomagam złożyć nie wie kompletnie nic. Także tego ;p

Link to post
Share on other sites

 

 

a i podstawka 1151 daje możliwość późniejszej rozbudowy. 
 Nie sugeruj się samą podstawką, z tym chipsetem późniejsza rozbudowa ograniczy się Kaby Lake które względem Skylake nie wnoszą wiele nowego.

Coffe Lake i nowszych już tam nie zamontujesz choć podstawka również 1151. Musi być chipset serii 3xx.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie sugeruj się samą podstawką, z tym chipsetem późniejsza rozbudowa ograniczy się Kaby Lake które względem Skylake nie wnoszą wiele nowego.

Coffe Lake i nowszych już tam nie zamontujesz choć podstawka również 1151. Musi być chipset serii 3xx.

Oficjalnie nie da sie nic lepszego od kaby lake , ale nie oficjalnie to kto wie . Już coś tam kombinują . Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Nie obraźcie się ale podepnę się pod temat, sam mam zamiar wymieć tą samą i5'ke i co myślicie, wymiana na i7 4770 (używka) i jakąś płytę (np Asus B85M-G, nówkę można jeszcze złapać) hmm?

Edytowane przez stach122
Link to post
Share on other sites

Niestety nie mam tyle funduszy bo musiałbym kupić jeszcze pamięci a te jak wiemy są strasznie drogie. Myślałem nad tym i to jest chyba najlepszy pomysł, do 1000zł zł za i7 z płytą. Tutaj przyszedłem po opinie :P

To byłby grunt pod nową kartę.

Edytowane przez stach122
Link to post
Share on other sites

Ceny ramu faktycznie trochę zabijają, jednak trzeba pamiętać o tym, że przejście na 3000 np z 1600 czasami może dać sporo klatek. 

 

Jeżeli nie chcesz wchodzić w DDR4, to nie warto iść w nową płytę i 4770. szczerze mówiąc lepiej kup i7 2600, lub 3770 jeżeli twoja płyta go ogarnie (jak w przypadku kolegi który założył temat) Zaoszczędzisz 200zł na nowej płycie, kolejne 200-300 na procesorze, a różnica na minus nie będzie taka znacząca. Lepiej wrzucić 400zł do skarbonki na kartę graficzną czym więcej zyskasz, bo 2600 ogarnie nawet 1080.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...