Skocz do zawartości

Karta graficzna do i5-4670K, 3,4 GHZ


Recommended Posts

Witam

 

Zamierzam zmienić kartę graficzną pod procesor jaki widnieje w tytule tematu i płytę główną ASrock Fatal1ty H87 performance, proszę mi powiedzieć czy GTX1070 będzie rozsądnym wyborem?.

Dodam iż do tej pory użytkowałem następującą kartę Geforce GTX780 Windforce.

Zależy mi na tym aby osiągnąć przy tym procesorze i nowej karcie graficznej stałe fps w lolu i Cs go, na chwilę obecną mam spore spadki.   

Edytowane przez MapetN1
Link to post
Share on other sites

1070 to dobry wybór, przy czym warto sprawdzić użycie procesora w trakcie spadków fps, bo skoro masz stockowe taktowanie (h87) to być może też nie wyrabia. Wydając tak duże pieniądze na kartę graficzną warto dołożyć 500zł na płytę z87 oraz jakieś fajne chłodzenie i podkręcić procesor korzystając z tego, że masz wersję z odblokowanym mnożnikiem. Przy czym sprawdź najpierw czy jest taka konieczność.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Dzięki za odpowiedz, jeżeli chcesz zerknąć mam taki sprzęt https://www.morele.net/inventory/info/ZZAqWQ/

Chłodzenie dodatkowe jest zaaplikowane :)

Własnie nie wiem czy obecna płyta główna daje rade ale wydaje mi się iż nie jest taka  zła jeszcze. 

 

//nie cytuj całych postów nad sobą, nie ma takiej potrzeby

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites
Zależy mi na tym aby osiągnąć przy tym procesorze i nowej karcie graficznej stałe fps w lolu i Cs go, na chwilę obecną mam spore spadki. 

Co masz na myśli spore spadki?

Ta karta jest wystarczająco dobra aby obsłużyć te gry, na przyzwoitym fps. 

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

Spadki w CS GO są czysto podyktowane wydajnością procesora. W przypadku League of Legends powinno być podobnie, jeśli wyświetlasz obraz bez limitu klatek. Sugeruję nałożyć limit na pewną nieszczytową wartość liczby FPS. Wydaje mi się, że 780tka nie powinna być takim kagańcem w tych tytułach dla 4690K. Zakup 1070 do takich prostych graficznie gierek nie ma żadnego sensu.

Link to post
Share on other sites

Co masz na myśli spore spadki?

Ta karta jest wystarczająco dobra aby obsłużyć te gry, na przyzwoitym fps. 

przy obecnej karcie gtx.780 w Cs mam od 90 fps do 200 i jest to odczuwalne( mimo iż wszystko mam na niskich ustawieniach).

Jeżeli chodzi o lola to mam około 120 fps więc tu jeszcze nie ma tragedii.

Najbardziej zależy mi na tym aby w cs było te 200 fps bez żadnych spadków.

Dodam iż nawet kupiłem sobie monitor z g-sync ale nie widzę jakiej drastycznej poprawy a w inne gry gram sporadycznie dlatego raczej go oddam i kupie coś tylko z odświeżaniem na poziomie 144 hz w zupełności mi to wystarczy do Lola i CS, sporadycznie fifa i inne tytuły. 

Edytowane przez MapetN1
Link to post
Share on other sites

Spadki w CS GO są czysto podyktowane wydajnością procesora. W przypadku League of Legends powinno być podobnie, jeśli wyświetlasz obraz bez limitu klatek. Sugeruję nałożyć limit na pewną nieszczytową wartość liczby FPS. Wydaje mi się, że 780tka nie powinna być takim kagańcem w tych tytułach dla 4690K. Zakup 1070 do takich prostych graficznie gierek nie ma żadnego sensu.

To może lepiej wymieć procesor? 

Jakim cudem masz tak mało fps? Ja mając i5 4460 oraz gtx 1050ti osiągam ~200-300 fps, ustawienia niskie + 1280x1024. Może masz zasyfiony system? Na tym kompie powinieneś mieć min 200 fps

Nie mam zielonego pojęcia dlaczego tak jest :( system świeżo po formacie system Windows 7,własnie dlatego pomyślałem o nowej grafice komp 4 lata ma ale mimo wszystko powinno byc te 200 fps a nie ma ech. 

Link to post
Share on other sites

Dziwna sprawa, procek masz dobry, zawsze możesz go podkręcić bez problemu na 4.4 ghz. A co do karty to jeżeli już chcesz wymieniać to na 1060. No chyba, że faktycznie zmieniasz na monitor 144hz to 1070. Chociaż do tych gier co podałeś to do 144hz to i 1060 da radę.

Link to post
Share on other sites

Miałem monitor 144 hz ale mi się popsuł, uwzględnili mi reklamację i kupiłem sobie AOC AG241QG z g-sync, tyle tylko że nie ma żadnej różnicy w lolu i CS-go jeżeli chodzi o efekty gry że tak się wyrażę. Dlatego postanowiłem oddać ten monitor i kupić nową grafikę.

 

Następnie dokupić monitor 144 hz. 

Dlatego napisałem czy wymiana grafiki podniesie mi znacząco fps w tych tytułach. 

Edytowane przez Crout
usunięcie cytatu
Link to post
Share on other sites

Nie możliwe że byś miał tak niski fps  w tak prostych grach na  core i5 4690k i gtx 780  coś masz nie tak z systemem  , podkręć procesor do przynajmniej 4,4ghz  i sprawdź   . Co do zakupu  karty graficznej to gtx 1070 nie opłaca się kupować  zdecydowanie lepiej dołożyć te 300-400zł do gtx 1080  wydajność o wiele wyższa od gtxa 1070 procek  po oc na 4.5ghz  nie będzie aż tak bardzo spowalniał tej kart

Link to post
Share on other sites
zdecydowanie lepiej dołożyć te 300-400zł

Tak, gratuluję doradzania autorowi GTX1080 do tak prostych gierek jak CS GO i League of Legends.

 

Dlatego napisałem czy wymiana grafiki podniesie mi znacząco fps w tych tytułach.

Nie podniesie, nie opłaca się kupować karty za takie pieniądze do owych tytułów. Jeżeli masz 90fps w CS GO to szukałbym problemu gdzie indziej, u mnie potrafiło nieźle ściąć FPS podczas gry w oknie pełnoekranowym.

Link to post
Share on other sites

Nie możliwe że byś miał tak niski fps  w tak prostych grach na  core i5 4690k i gtx 780  coś masz nie tak z systemem  , podkręć procesor do przynajmniej 4,4ghz  i sprawdź   . Co do zakupu  karty graficznej to gtx 1070 nie opłaca się kupować  zdecydowanie lepiej dołożyć te 300-400zł do gtx 1080  wydajność o wiele wyższa od gtxa 1070 procek  po oc na 4.5ghz  nie będzie aż tak bardzo spowalniał tej karty

No własnie mam :(, kupując kompa 4 lata temu miałem dużo więcej fps, ale było też dużo aktualizacji do każdej z gier. 

Jeżeli chodzi o GTX1080 to rzeczywiście jest nie wiele droższy ale boję się że procesor nie pociągnie grafiki a nie mam tyle kasy aby zmieniać procka wraz z kartą :(, Po za tym nie gram aż tak dużo w jakieś wymagające  Po za tym nie gram aż tak dużo w jakieś wymagające gry.

 

Edytowane przez MapetN1
Link to post
Share on other sites

Tak, gratuluję doradzania autorowi GTX1080 do tak prostych gierek jak CS GO i League of Legends.

 

Nie podniesie, nie opłaca się kupować karty za takie pieniądze do owych tytułów. Jeżeli masz 90fps w CS GO to szukałbym problemu gdzie indziej, u mnie potrafiło nieźle ściąć FPS podczas gry w oknie pełnoekranowym.

Spróbuje zainstalować Windowsa 10 tak jak wyżej pisał Hunter 11, może to coś da. 

Po za tym to nie jest tak że gram tylko i wyłącznie CS-go i Lol, inne tytuły też wchodzą w  grę tyle tylko że mniej i rzeczywiście za taka kasę to mogę zainwestować w coś innego.

Tak jak pisałem wyżej myślałem że może monitor z G-Sync coś da no ale różnicy nie zauważyłem, dlatego stwierdziłem że nie warto kupować tego AOC AG241QG. 

Link to post
Share on other sites

Dobra podsumowując, żeby nie przeciągać:

1. Kupno karty GTX1070- jest jak najbardziej ok ale spokojnie można wybrać tańszą opcję do gier które wymieniłem powyżej.

2. Można również brać pod uwagę ewentualną wymianę procesora i płyty głównej pod kartę graficzną GTX1070 (patrząc bardziej przyszłościowo bo i tak czeka mnie modernizacja komputera)

3. Na chwilę obecną przeinstaluje jeszcze system na Windows 10 i sprawdzę czy nastąpił jakiś progres jeżeli chodzi o FPS. 

Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem Windowsa 10 i wydaje mi się iż jest poprawa potestuję i napiszę. 


Zainstalowałem Windowsa 10 i wydaje mi się iż jest poprawa potestuję i napiszę. 

Dobra potestowałem , doszedłem do wniosku iż wymieniam procesor płytę główną ram i grafikę :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...