Skocz do zawartości

Podzespoły za 3000 co zmienić/zamienić?


Recommended Posts

Witam Serdecznie

 

Z racji tego że jestem laikiem w sprawach związanych z komputerami i składaniem ich, co sprawia że nie chcę kupić gotowca w sklepie czy na innej aukcji postanowiłem napisać tutaj.

 

Szukam dwóch komputerów, jeden dla mnie typowo pod World of Warcraft, z monitorem co możecie polecić żeby WoW poszedł elegancko na raidach, czy world PvP? jak na razie gram na laptopie, ale za niedługo się go pozbędę i muszę kupić stacjonarny. tutaj cena nie ma większego znaczenia bo nie wydaje mi się żeby WoW potrzebował kosmicznego bydlaka żeby pójśc :)

Ile chcesz wydać na komputer? do 1500-2000 maks ?
*Do czego będziesz używać komputera?Worl of Warcraft
*Z jakiego monitora korzystasz? - brak
*Co ma znaleźć się w zestawie? - pudło + monitor
*Czy chcesz zestaw do podkręcania? nie
*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji? brak

 

A Drugi komputer tylko pod Battlefield 1, jako prezent, samo pudło bez monitora, najlepiej bez opcji podkręcania bo się na tym nie znam po prostu. a chcę kupić kompa, zapakować ładnie i dać jako prezent. z tym że, czy jest opcja znalezienia takiego zestawu do 3000 złotych ?

 

Ile chcesz wydać na komputer? do 2000 do 3000 zł
*Do czego będziesz używać komputera? Battlefield 1
*Z jakiego monitora korzystasz? - 1920x1080 
*Co ma znaleźć się w zestawie? - samo pudło
*Czy chcesz zestaw do podkręcania?  nie
*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji? brak

 

Z góry dziękuję za pomoc wszelkim fachowcom.

:)


Nic? Dostałem tylko jeden spam o kupnie komputerów z Olx, i zero pomysłów?  :/

Edytowane przez Hexenbane
Link to post
Share on other sites

  • Zastosowanie komputera : Gry, BF1,BF4, WoW

  • Maksymalna kwota : 3000

Kiedy zamierzam kupić komputer? : Już

Których części potrzebuję : Wszystko

Czy będę podkręcać sprzęt? : Raczej nie bo się na tym nie znam

Rozdzielczość mojego monitora i model : brak 

Specjalne wymagania : brak

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :brak

Własna propozycja zestawu :  https://www.morele.net/inventory/info/rwmkmC/

Inne : Czy dało by się zmienić kartę graficzną na inna nie AMD ?

I Co myślicie o takim zestawie, co mógłbym zmienić, ewentualnie jak możnaby odchudzić go cenowo?

 

Link to post
Share on other sites

i5 6500 jest nieopłacalny. Jak musisz brać już teraz, jak nie możesz poczekać do dostępności i5 8400, to już lepiej bierz Ryzena 5 1600. W BF'ach będzie jak najbardziej ok. Jeżeli chodzi o zmianę GPU, to musiałbyś tutaj dopłacić do GTX 1060 6GB, schodzenie do 1060 3 GB mało opłacalne. 

 

1 x  XFX Core TS 550W 120mm Bronze 1 x  AMD Ryzen 5 1600 /3.6GHz, AM4, BOX/ 1 x  Gigabyte GA-AB350-Gaming /AMD B350, DDR4, AM4/ 1 x  GoodRam 8GB 3000MHz CL16 Play 1 x  SilentiumPC Regnum RG4F Frosty White 1 x  Palit GeForce GTX1060 JetStream 6GB DDR5 192bit (1708/8000) 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC
 
3606 zł 
 
HDD dokładasz za jakiś czas, póki co jazda na samym SSD 240 GB. Podobnie z pamięciami, za jakiś czas druga kostka. 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...