Skocz do zawartości

Który TV do 5000zł wybrać


Recommended Posts

Cześć, szykuje się do zakupu nowego TV. Szukam czegoś zarówno do oglądania filmów, sportu, i gier w 55 calach.

Zależy mi na niskim input lagu, 4K z mocnego kompa, i przyzwoitym HDR. Maksymalnie mogę wydać 5 koła, i ani złotówki więcej.

 

Generalnie sporo już przeglądałem i mniej więcej jestem zdecydowany na któryś z tych modeli. Który z nich wybrać i dlaczego? A może jakieś inne propozycje macie?

 

Samsung UE55MU7052 

SamsungUE55MU8002

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem sonie tak na szybko takie porównanie https://www.displayspecifications.com/en/comparison/745f39499

( zamiast 55XE8505 znalazłem 55XE8577, nie wiem czy to ten sam model) Wychodzi mi że philips i sony mają wyższy input lag. Jasność przemawia na korzyść samsunga. one conect też mi się podoba. Chyba bym się na niego zdecydował, co myślicie?

Link to post
Share on other sites

Może poczekaj na promocję jakąś i zapoluj na Panasonica TX58EX780. Poczytaj testy a najlepiej zobacz na żywo jak świetnie ma zaimplementowany dimming i jak wypada czerń. Moim zdaniem w tej kwocie jeden z niewielu TV, który bez kalibracji oddaje dość wierny obraz.

Link to post
Share on other sites

Jak masz mocnego kompa to sie zastanow nad dolozeniem do sony 55xe9005. Masz tam możliwość odpalenia tv w 120hz z FullHD. Input lag wynosi wtedy 17ms. Ewentualnie kupić tego soniaka 49', on miesci sie w twoim budżecie.

Ewentualnie Panas 50' lub dołożyć do 58ex780e.

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio się zastanawiałęm też na tym Samsungiem.

W ostatecznośći kupiłem Sony 55xe9005, ale bardzo dobry jest też Panas.

Pod konsole wolałbym Panasa bo ma niższy input lag, ale pod PC Soniaka, ponieważ zawsze możesz odpalić FPS w 120hz.

 

Sam się jescze wacham czy nie zwrucić Sony i kupić Panasa i konsole, czy modernizować PC pod Soniaka.

Tu masz jescze temat o tych tv https://hdtvpolska.com/forum/topic/40179-sony-kd-55xe9005-czy-samsung-ue55mu8000-czy-panasonic-tx-58ex780e/

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Dzięki za linki, widzę że TV zbiera bardzo dobre opinie, no ale nie ukrywam że budżet mnie nie puszcza. Generalnie to będzie pierwszy tv dla mnie od czasu jakiejś 37 calowej Toshib, za 1500 zł kupionej x lat temu. Samsunga udałoby mi się dorwać za 4800. Myślicie że mógłbym żałować że go kupiłem i nie dołożyłem do powiedzmy tego panasa?

Link to post
Share on other sites

I co z tego że zbiera pozytywne opinię skoro jest na firefox OS który nie jest tak przyszłościowy i rozwinięty jak Tizen, Android, kupując TV tej półki cenowej ma być on "kombajnem" multimedialnym a co za tym idzie łatwy dostęp do wszelakiego rodzaju aplikacji a prawdą jest że firefox OS jest trochę przestarzały i nie zapowiada się prędko jakakolwiek aktualizacja wnosząca jakąś innowacyjność.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...