Skocz do zawartości

Który TV do 5000zł wybrać


Recommended Posts

Locoloco a można zwrócić u Ciebie ten telewizor jeśli się nie spodoba jednak? Też myślę nad czymś do 5k max...ale z możliwością zwrotu, bo boje się, że jak postawie u siebie w domu to się okaże że wcale nie jest to to czego chciałem, a 5k to jednak sporo pieniędzy.

Edytowane przez Voidereles
Link to post
Share on other sites

od ponad 30 lat doradzamy polakom dość skutecznie aby wybierali i nie przepłacali.

Zgadza się, tutaj to widać. Autor podał górną granice 5 tys., a Ty wyskakujesz z modelem za 7 tys. Rzeczywiście, nic nie przepłaci.

 

Od droższego produktu jest większa prowizja, niektóre firmy dają ekstra profity od sprzedaży swoich urządzeń. Dlatego trzeba je agresywnie promować.

Edytowane przez roman106
Link to post
Share on other sites

a można zwrócić u Ciebie ten telewizor jeśli się nie spodoba jednak

Jest ustawa, która pozwala na zwrot w ciągu 14 dni przy zakupie przez internet (na odległość). I nie ma znaczenia kto sprzedaje, bo każdego to obowiązuje. Inną sprawą jest to, jak sprawnie są zwracane pieniądze.

Link to post
Share on other sites

Tak tak, ustawę znam tylko czy on jest sklepem którego to obowiązuje. I jeszcze pytanie gdzie jest ta firma bo telewizor chyba najlepiej zwrócić osobiście...

Tak tak, ustawę znam tylko czy on jest sklepem którego to obowiązuje. I jeszcze pytanie gdzie jest ta firma bo telewizor chyba najlepiej zwrócić osobiście...

Link to post
Share on other sites

Wybór padł na mu8000, panasonic nie bardzo mnie interesuje. Mam nadzieję że warto dołożyć parę stów do mu8000 zamiast mu7052

Wybór padł na mu8000, panasonic nie bardzo mnie interesuje. Mam nadzieję że warto dołożyć parę stów do mu8000 zamiast mu7052

Link to post
Share on other sites

A ja sie podepne... czym sie rozni UE55MU8002 od UE55MU8002T. CZy to "T" na koncu robi roznice? W cenie jest roznica...

http://allegro.pl/telewizor-samsung-ue55mu8002t-i7039975649.html

http://allegro.pl/telewizor-samsung-ue55mu8002-4k-uhd-nowosc-2017-i7073942803.html

 

A i czytałem że od serii MU jest lepsza seria KS8000, czym sie roznia? Czy to prawda?

Chociaz teraz z tego co widze serii MU nie ma juz.

 

I ponoć nie warto dopłacać do 8002 w porownaniu z 7042?

Edytowane przez Lordani66
Link to post
Share on other sites

QLedy a to te co wypala sie obraz jesli np reklama w TV widnieje przez jakieś 5 sekund? xD

A tak poza tym to sie zastanawiam po co mi 4K... TV nie nadaje jeszcze w 4K, netflix to mnie raczej nie kręci, moja konsola to PS4 zwyczajna wiec jeszcze nie ta z 4K... Oj chyba poczekam na razie az to bedzie wiekszym standardem bo po co kupowac teraz, pozniej bedzie to co teraz ale taniej, ewentualnie w tej samej ale lepiej.

 

Edit: A nie, tamte to były OLEDy.

Edytowane przez Lordani66
Link to post
Share on other sites

Pomyliły Ci się Qledy z Oledami. Samsung sobie wymyślił taką nazwę na swoje TV z kropkami kwantowymi.

Jak widzisz nie jest to przypadkowa nazwa, ale mająca celowo kojarzyć się (a niektórym mylić) z oledami.

A problem z wypaleniem w obecnych oledach znanych marek już nie istnieje. Jeśli dobrze pamiętam to LG twierdzi, że w ich obecnych oledach dopiero po 100000 godzin nastąpi spadek jasności świecenia o 50%. Ale dalej będą działać.

Edytowane przez drVanSteiner
Link to post
Share on other sites

100 tys. godzin - ładnie to brzmi, ale to tylko teoria. Bo kiedy w praktyce zostało sprawdzone? Ciekawostką jest, że np. w UK, USA i DE wypalenie matrycy OLED nie podlega gwarancji. Na początku wymieniali, a teraz klienci mają pokazywany odpowiedni zapis w warunkach gwarancji. W Polsce nie ma takich zapisów i wypalone matryce wymieniają.

 

Czyli tak: 100 tys. godzin świecenia w reklamie produktu, ale... no zdarza się, że po paru miesiącach. Trudno...

 

Inna sprawa, to powidoki czyli duchy po napisach logach itp. Z tym to już walczyć nie trzeba, to charakterystyczna cecha OLEDa. Wprowadzono odpowiednią funkcję, gdzie po wyłączeniu TV (na czuwaniu) następuje automatyczny cykl czyszczący matrycę czy jak to się tam zwie. Ma to właśnie likwidować te powidoki.

 

Samsung zrobił doświadczenie (reklamę), gdzie hardkorowi gracze grają kilkanaście godzin na OLEDzie i QLEDzie. Po kilkunastu godzinach odpalają jednolite tło i matryca samsunga jest jednolita, a na OLEDzie pozostałości ze stałych elementów gry.

 

Oczywiście nikogo nie zniechęcam do kupna OLEDa, ale warto mieć świadomość pewnych zagadnień. Jak już kupować, to wiedzieć o zaletach i wadach, a na pewne niedogodności warto przymknąć oko - przecież tak jest ze wszystkimi produktami.

Link to post
Share on other sites

Chyba zamaskowali.

Nigdy się nie ukrywałem i od ponad 30 lat doradzamy polakom dość skutecznie aby wybierali i nie przepłacali.

Zawsze znajdzie się hejter ja TY który potrafi jedynie opluwać i nic nie wnosi do tematu, bo opluwanie to jedyny jego intelekt.

Ale to folklor życie i hejterzy prędzej czy później lądują w otmęcie śmieci internetu.

Więc musisz się przyłożyć bardziej.

 

Za wnoszenie się nie płaci w dobrych sklepach.

A ruszyły specjalne promocje dla oszczędnych użytkowników internetu - Olimpijskie na LG i Philipsa.

Wkrótce kolejne innych firm.

 

Philips 55PUS8602 jest na kropkach kwantowych, matrycy natywnej 100 Hz i jest w rewolucyjnej ofercie Philipsa.

Odpowiedniej do wartości autora tematu.

"doradzaniem" ? proszę wybaczyć ale promowanie danych marek TV to nie doradzanie, a promowanie produktu wg. twoich propozycji TCL oraz Philips to marki określane mianem "boskich produktów"

Link to post
Share on other sites

Te najczęściej jako jedyne się mieszczą w klasie cenowej. Modele obecnie są wszystkie dostępne od ręki - każdej marki.
Tyle, że nie wszystkie mieszczą się np 100Hz do 3 tyś, lub 65" do 5 tyś.

Nie potrzebnie się unosisz , każdy dostaje to co powinno spełniać oczekiwania.

Link to post
Share on other sites

 

 

EX780 ma właśnie krawędziowe podświetlenie, może patrzyłeś na DX900?

 

Miałem na myśli krawędziowe wygaszanie (tak niefachowo nazwałem tą technologię sterowania za pomocą pasów a nie jak w Panasonicu wielu stref - co daje ogromną przewagę jak dla mnie).

Link to post
Share on other sites

Zmieniło się coś z softem Philipsa i supportem, czy nadal tv po 2 latach zapomniany ? Ten PUS8102 naprawdę zacnie się prezentuje technicznie, niezła czerń, którą jeszcze potęguje Ambilight, niezły procesor. Przydałby się niższy input lag bez upłynniacza, bo jesli chodzi o lag z upłynniaczem to chyba do tej pory nie widziałem nic tak szybkiego (okolice 50ms, gdzie o wiele droższe miewają po 80ms). Panasonic 58TX780 i 65PUS8120 to najciekawsze modele jakie oglądałem w cenie około 6 tys. Locoloco daj znać na forum gdyby jakaś promocja była u Ciebie.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...