Skocz do zawartości

[3500pln?] Komputer + monitor do gier itp...


Recommended Posts

Cześć wszystkim. 

Jako, iż mój stary komputer już ledwo wyrabia w nowsze gry, zacząłem myśleć nad kupnem nowego sprzętu.

 

Zastosowanie komputera : Ogólnie często pogrywam sobię w różne mniej i bardziej wymagające gierki, do tego 

amatorsko zajmuję się obróbką video. Myślałem także nad nauką jakiegoś z języków programowania. 

Maksymalna kwota : 3500pln(?) 

Kiedy zamierzam kupić komputer? : Styczeń/Luty 2018

Których części potrzebuję : Jako iż stary komputer mam zamiar oddać bratu ciotecznemu potrzebuję całą budę w raz z monitorem.

Czy będę podkręcać sprzęt? : Czemu by nie.

Rozdzielczość mojego monitora i model : Brak

Specjalne wymagania : w skrócie:

* Obudową z "oknem" ze szkła hartowanego.

* Jako, że obudowa ma być z oknem to chciałbym żeby płyta była dość ładna w wyglądzie.

* Raczej obowiązkowo 16gb ramu (Czy lepiej najpierw kupić jedną kość 8gb, a potem dokupić?)

* Nie orientuję się w cenach monitorów ale chciałbym, aby monitor miał 144hz.

* Dysk SSD 128 lub 256gb + 1TB HDD

* Napędu DVD nie potrzebuję.

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Jako, iż oddaję stary sprzęt to nie posiadam żadnych części, oprócz myszki i klawiatury.

Własna propozycja zestawu :

Inne : Szczerze mówiąc zastanawiałem się czy by przypadkiem nie wziąć Ryzena. Jak to jest w porównaniem z Intelami? W grach i programach do obróbki, który lepiej wypada? Opłaca się czy lepiej odpuścić? 

Ogólnie myślałem wydać na zestaw coś koło 3500 z monitorem, ewentualnie może być 3500 bez monitora. Monitor najwyżej kupię trochę później ale też proszę o propozycje. 

 

Link to post
Share on other sites

Przy takich założeniach nie ma szans zmieścić się w budżecie. 

 

Obudowa 200 zł, monitor 1000 zł, 16 GB DDR4 800 zł oraz SSD 400 zł. Zostaje 1100 zł na procesor, płytę główną, grafikę, dysk i zasilacz. W jakiego rodzaju gry grasz, że celujesz w 144 Hz?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przy takich założeniach nie ma szans zmieścić się w budżecie. 

 

Obudowa 200 zł, monitor 1000 zł, 16 GB DDR4 800 zł oraz SSD 400 zł. Zostaje 1100 zł na procesor, płytę główną, grafikę, dysk i zasilacz. W jakiego rodzaju gry grasz, że celujesz w 144 Hz?

 

Celuję głownie w CSGO w tylu Hz. Jestem w stanie kupić sam zestaw za 3500-4000 bez monitora. Ewentualnie SSD i Monitor dokupię trochę później. Wtedy się zmieszczę? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...